PDA

Zobacz pełną wersję : problem z buforowaniem filmu



miedziu
28-05-2013, 22:16
Witam. Umieściłem na swojej stronie (joomla 2.5) za pomocą allVideo film, który znajduje się w katalogu na serwerze. Podczas wyświetlania artykułu film można obejrzeć dopiero gdy cały się załaduje. Pomyślałem sobie, że to wina serwera ale umieściłem film na innym i to samo. Jak zrobić żeby oglądać film podczas jego buforowania? Sprawdzałem również inne dodatki wyświetlania video i na każdym taki sam problem.

souacz
29-05-2013, 02:13
jaki format video? kodek?

miedziu
29-05-2013, 09:30
Format to mp4. kodek mpeg4

mjmartino
29-05-2013, 11:32
Czemu nie ma linku do strony.. wróżyć z fusów ciężko naprawdę..
Sprawdź na innej przeglądarce

souacz
29-05-2013, 16:41
Jeśli .mp4 to musisz dać przeplot audio/video (np. co 15 klatek) i spłaszczyć plik .mp4 (dodać "faststart").
Dobrze robi to Any Video Conveter, zaznacz tylko w opcjach "faststart" .mp4
Najlepiej stosuj jednak .flv, to najlepszy format do streamingu video - bezproblemowy.

mjmartino
29-05-2013, 18:50
@souacz co mają linie parzyste i nie parzystę przy buforowaniu pliku ? i co znaczy spłaszczyć plik ?

souacz
29-05-2013, 18:56
Zauważyłem, że jak .mp4 nie ma przeplotu audio/video to musi załadować najpierw całość żeby odtwarzać. Faststart to dokładnie mix wyodrębnionych ścieżek audio i video umożliwiające streaming z buforowaniem progresywnym.

http://www.datagoround.com/lab/

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

mjmartino
29-05-2013, 19:31
Przeplot to tak naprawdę taki trick który obniża jakość video
A tutaj chodzi o sposób kodowania który musi zawierać w sobie optymalizacje do gt -faststart

souacz
29-05-2013, 19:47
ja pisałem o przeplocie audio/video, poniżej definicja (ze strony mplayera):



Z przeplotem: Zawartość audio i video jest przepleciona. Jest to standardowy typ - zalecany i przeważnie używany. Niektóre narzędzia tworzą przeplatane pliki AVI ze złą synchronizacją. MPlayer wykrywa je jako przeplatane, ale powoduje to utratę synchronizacji A/V (najczęściej przy skokach). Pliki te powinny być odtwarzane jako bez przeplotu (opcja -ni).
Bez przeplotu: Najpierw umieszczony jest cały strumień video, a potem cały strumień audio. Wymaga to więc dużo "chodzenia" po pliku, co powoduje, że trudno jest je odtwarzać z sieci lub z CD-ROMów.


o faststarcie pisałem przecież

mjmartino
29-05-2013, 22:21
@souacz bez nerwów słowo przeplot używa się do obrazu w kontekście przeplotu linii parzystych i nieparzystych na przemian aby wyświetlić 25k/1s stąd myślałem że mylisz pojęcia ;)
Teraz wszystko jest dla mnie jasne :)

souacz
29-05-2013, 22:32
Wszystko gra @mjmartino, podszedłem bez nerwów, jak Turbodymomen ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

miedziu
31-05-2013, 22:32
Dzięki za te wszystkie wskazówki. Myślałem, że jak wyśle plik mp4 nakręcony telefonem na serwer to wszystko, będzie grało i huczało. Jednak z waszych postów wynika, że trochę z tym roboty jest, więc chyba skorzystam z poczciwego youtuba.