PDA

Zobacz pełną wersję : W sprawie modułu wielojęzyczności



bartek1981
28-05-2013, 23:22
Słyszałem o takich rzeczach jak Joomfish, ale gdy to zainstalowałem na localhoscie, to mi taką serię błędów wywaliło,że...normalnie ze dwie strony a4 - dziwne, bo komponent podobno popularny. Oczywiście joomla 2.5.11.

Reasumując: czy zna ktoś "działający" oraz w miarę intuicyjny komponent wielojęzyczności? Próbowałem też instalować sef translate, ale on z kolei w ogóle nie działa (a szkoda) i wyskakuje mi w panelu administracyjnym jakiś jeden błąd.

Rzecz w tym, że nie chcę rozwalić systemu przerabiając kod w php.

pawelSafiStudio
29-05-2013, 07:45
Rozumiem, że chodzi Ci o komponent do tłumaczenia treści a nie wielojęzyczności ? Joomla! 2.5.x sama w sobie jest wielojęzyczna. Możesz tworzyć oddzielny kontent dla każdego języka zainstalowanego w systemie.
Jakiego rodzaju błędy Ci się pojawiają ?

zwiastun
29-05-2013, 12:58
Kolega instalował w Joomla 2.5 JoomFisha, który jest przeznaczony dla Joomla 1.5 - autor nie opracował wersji dla 2.5 (istnieje rozgałęzienie - Falang, które jest "joomfishem" dla Joomla 2.5).

Gall Anonim
29-05-2013, 14:08
autor nie opracował wersji dla 2.5 I tutaj drogi @Zwiastunie się Mylisz Joomfish dla Joomla 2.5 (http://extensions.joomla.org/search?q=JoomFish)
aczkolwiek:
@bartek1981
Joomfish faktycznie jest/był bardzo popularny w wersji dla Joomla 1.5.x - dla Joomla 2.5.x to już tylko nazwa i tragiczna pomyłka - przynajmniej w moim odczuciu zbędny, dodatkowy menadzer zarządzania menadzerem rdzennej wielojęzyczności Joomla 2.+
Faktycznie fajnym rozwiązaniem jest następca Joomfish'a wspomniany przez Zwiastuna Falang.
Jedyny napotkany problem to kwestia aliasów w prostych adresach przy tłumaczeniach - nie zmieniał na aliasy z tłumaczeń - używał rdzennych. Jednak mam nadzieję że zgodnie z deklaracją którą otrzymałem od autora w przyszłym tygodniu zostanie wydana kolejna wersja komponentu gdzie ten problem został rozwiązany.
Fajną sprawą jest również to że Falang istnieje już w wersjii dla Joomla 3.+
szkoda natomiast że na obecną chwilę jest mało dodatków integrujących z komponentami "trzecimy".
Pzdr

zwiastun
29-05-2013, 16:56
W istocie, parę razy zaglądałem na stronę projektu i jakoś nie zwróciłem uwagi, że komunikat informuje o wersji 2.2.3 dla J! 1.5 a pod przyciskiem kryje się wersja 2.5.1, przeznaczona dla 2.5

bartek1981
06-06-2013, 11:06
Już sobie poradziłem. Dziwna sprawa. Na localhoście na zapleczu wyskakiwały mi błędy, a gdy na stronie komercyjnej gdy zaryzykowałem i ją zainstalowałem, wszystko działa - na zapleczu też. Już nawet dokonałem pewnego tłumaczenia.