PDA

Zobacz pełną wersję : Dostęp na zaplecze ma tylko superuser



adambyw
29-05-2013, 15:57
Witajcie.
Pacjent:


Wersja Joomla!

Joomla! 2.5.11 Stable [ Ember ] 26-April-2013 14:00 GMT


Wersja platformy Joomla!

Joomla Platform 11.4.0 Stable [ Brian Kernighan ] 03-Jan-2012 00:00 GMT


Instalacja standardowa, zainstalowano dodatkowo właściwie chyba tylko nakładkę językową wersji PL.

Problem: do zaplecza strony ma dostęp tylko użytkownik na prawach Super Users. Nie jest raczej bezpieczne żeby wszyscy zarządzający treścią mieli takie uprawnienia. Jeżeli przypiszę usera do innej (standardowej) grupy niż super users, to logując się na zaplecze pojawia się komunikat o braku uprawnień do zaplecza. Zaznaczam że nie zmieniałem nic w ustawieniach.

Jak stworzyć uprawnienia dla osoby żeby mogła operować właściwie tylko artukułami? Bo resztę to może tylko zepsuć.

Gdzie szukać problemu?

zwiastun
29-05-2013, 17:50
Ruszałeś w standardowych uprawnieniach? Poeksperymentowałeś sobie bez wiedzy na ten temat? To teraz do lektury i odtwarzaj. Lekturę masz na wiki. Na Joomla!Day wygłaszałem prezentację opublikowaną w naszym kanale na youtube, też może się przydać. Póki co, ekspresowego sposobu otworzenia standardowych ustawień, poza reinstalacją Joomla nie znam.

adambyw
30-05-2013, 12:40
Nie, nic nie ruszałem w standardowych ustawieniach, nic nie eksperymentowałem. Po prostu dodałem nowego usera. Daltego się mocno zastanawiam co jest nie teges. Mając wcześniejsze doświadczenia z joomlą i mambo, zawsze to działało normalnie.
To mała stronka, którą będzie obsługiać w sumie 3 userów. Bardziej profilaktycznie chcę obniżyć uprawnienia, nawet sobie samemu. Jak się nie uda, to wszyscy będą superuserami i tyle.

zwiastun
30-05-2013, 13:33
A przypisałeś go do grupy administratorów lub operatorów?

adambyw
30-05-2013, 19:19
Tak, do każdej, pojednynczo i kilka grup na raz.
Gdzie to na wiki?

zwiastun
30-05-2013, 20:56
To są standardowe ustawienia. Tworzysz nowego użytkownika i przypisujesz go do grupy administratorów lub operatorów (manager)

adambyw
07-06-2013, 12:50
Problem był w ustawieniach uprawnień. Dla mnie jakoś mało logiczne, często pisało że jest jakiś konflikt uprawnień, nie pisało kto z kim i dla czego. Jakoś temat ogranąłem.