PDA

Zobacz pełną wersję : Brak pozycji w menu panelu Komponenty.



adamrw
30-05-2013, 12:36
Witam
Używam Joomla w wersji 2.5.9 . Po instalacji jakiegokolwiek komponentu nie pojawia mi się on w menu w panelu administracyjnym. Instalowałem xmap, oraz Phoca Download. Aby dostać się do ich konfiguracji muszę ręcznie wpisywać w adresie ?option=com_phocadownload. Jak można to naprawić. Próbowałem znaleźć gdzie jest zapisywane jakie pozycje mają się pojawić w menu panelu, ale bez skutku. Co ciekawe mam dwie instancje Joomla w tej wersji i w drugiej problemu nie ma. Pewnie coś się źle zainstalowało. Macie jakieś pomysły, jak uzupełniać brakujące pozycje w menu panelu administracyjnego ?
Pozdrawiam

zwiastun
30-05-2013, 13:36
Tak - mamy pomysł podstawowy: uaktualnij Joomla i wróć, jeśli problem nadal pozostanie. Nie pomagamy na forum w rozwiązywaniu problemów z przestarzałymi nieaktualnymi wersjami Joomla.

adamrw
30-05-2013, 14:04
No to ciekawostka. Po wejściu do panelu, wyświetlał, 'Test aktualności Joomla' że wersja aktualna. Nawet po kliknięciu na ikonę, po wejściu na stronę 'Aktualizacja Joomla!' pojawiał się napis 'Brak dostępnych aktualizacji'. Stąd nie zauważyłem że jest aktualizacja. Zaktualizowałem do 2.5.11. Zainstalowałem ponownie komponent XMap i teraz się wyświetla w menu. Dzięki za podpowiedź i przepraszam, że nie zauważyłem że jest aktualizacja, ale jak sam widzisz panel Joomla mnie okłamywał.