PDA

Zobacz pełną wersję : brak przycisków: więcej, grafika, artykuły, podziel...



pedros650
31-05-2013, 19:57
jak w temacie, nie mam tych przycisków w pod edytorem, pokazuje się tylko przełącz edytor.
Strona była przenoszone z innego serwera, joomla 1.7.2 zainstalowana poprawnie, baza danych wgrana poprawnie.
W edytorze html, działają komendy <hr id="system-readmore" /> itp. ale potrzebne są te przyciski, wcześniej miałem kilka dodatkowych, których teraz również nie ma.
W załączniku te ikony które miałem.

tomaszek83
31-05-2013, 23:44
Najpierw zaktualizuj Joomla do najnowszej wersji. Wersji nieakutalnych nie wspieramy ;)

pedros650
31-05-2013, 23:53
nie no litości :)
Nie chodzi o moją stronę, ja ją przenosiłem tylko, a z doświadczenia wiem, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Więc nie chcę nikomu mieszać proponować, żeby do mnie później nie było pretensji. Niech właściciel strony sam o tym decyduje, ja chciałbym doprowadzić stronę do wersji jaka była na poprzednim serwerze. I tylko z tym problem wystąpił. Patrzyłem dodatki, czy któryś może stwarza problem, ale nie natrafiłem na błąd.
I liczę na pomoc, mimo starszej wersji :)

edit.
A nie chce mi się jeszcze raz wszystkiego instalować, i przenosić bazy.

tomaszek83
01-06-2013, 00:03
a z doświadczenia wiem, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

A ja wiem że regulamin forum mówi jasno. Wersji archiwalnych, a już tym bardziej wersji przejściowych (a taką jest 1.7.x) nie wspieramy. Poza tym nie napisałeś w jaki sposób przenosiłeś stronę.

pedros650
01-06-2013, 00:17
instalacja joomla 1.7.2 na nowym serwerze, instalacja wcześniejszych dodatków, wgranie starej bazy, wgranie na serwer wszystkich plików ze starego serwera na nowy. Wszystko zaczęło działać oprócz edytora.

zwiastun
01-06-2013, 00:40
I co z tego, że

Wszystko zaczęło działać oprócz edytora.
Poszukaj wersji Joomla 1.7.2 i nadpisz pliki. Poszukaj wersji TinyMCE, która była w 1.7.2 i nadpisz pliki. Jeśli instalowałeś wersje 1.7.2 i odtwarzałeś witrynę, instalując również stare wersje rozszerzeń, to ... szukaj wiatru w polu. Jeśli zainstalowałeś nowe wersje rozszerzeń, to one mogły namieszać.
A na przyszłość naucz się prostej zasady: jeśli klient daje do poprawy/przeniesienia/naprawy stronę z przestarzałym oprogramowaniem, to nie przyjmuj, albo przyjmuj, ustalając w cenie usługi aktualizację oprogramowania do najnowszych wersji tudzież informując o związanym z tym ryzyku. Chyba, ze masz ochotę naciąć się na klienta, który Cię zlupi później za to, że witryna nie działała w ustalonym czasie w sposób, w jaki powinna działać (działała wcześniej)

pedros650
03-06-2013, 17:05
problem rozwiązany, instalacja Joomla_1.7.2-Stable-Full_Package pomogła.