PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent obsługi obszarów rastrowych na google maps i Joomla! 3 ?



Robert1724
01-06-2013, 11:31
Witajcie, czy znacie komponent który mógłby spęłnić funkcjonalność edytora google maps poprzez joomla 3.1.x tak aby można tworzyć zaznaczane obszary liniami, obrysami figur, powierzchni, tekstur ? Znalazłem stronę http://www.click2map.com która ma takowy edytor, ale chciałbym aby było to w pełni funkcjonalne i nie zależne dla systemu joomla. Powyższe mapy będą publikowane wraz z artykułami, galeriami zdjęć na nich itd.
Oczywiście dostanę przyzwoitą informację że istnieje coś takiego jak JED... wiem szukałem i nie znalazłem.
Czy ktoś się spotkał z czymś takim ?
Ewentualnie jeśli znacie otwarty projekt który można rozwinąć w moim kierunku też proszę o jakieś wskazówki.

pozdrawiam
Roberto

Gall Anonim
01-06-2013, 17:35
Nie do końca rozumiem twoje pytanie - jednak takie efekty obsługują bodaj ze pliki kml - do ich wygodnego tworzenia używa się Google Earth.
Pzdr

Robert1724
01-06-2013, 20:06
wszystko pięknie gdybym był jedyną osobą obsługującą w przyszłości taki komponent...
Obawiam się że jeżeli komponent nie będzie działał w trybie graficznym to będzie problem z ich użytkownikami.

Jakieś inne propozycje ?

Gall Anonim
01-06-2013, 22:07
Nie znam takiego komponentu który w trybie graficznym pozwalałby edytować nakładki na mapy.

marian_mk
02-06-2013, 13:55
https://extensions.joomla.org/search?q=serviceareapolylines jest do joomla 2.5 ale prawdopodobnie po niewielkiej modyfikacji bedzie też działał pod Joomla 3

Robert1724
05-06-2013, 22:57
sprawdzałem ten moduł i nie prezentuje zbyt dużej funkcjonalności, szukam bardziej złożonego komponentu który pomógłby zarządzać różnymi lokalizacjami i wprowadzać ich kategorię z możliwością zróżnicowania pomiędzy sobą. Ten moduł ma swoją funkcjonalność ale dla mnie to za mało.
Ponadto przytoczony przeze mnie przykład ma dodatkowe możliwości nakładania na rastry dowolnych innych rastrów, wektorów itd.
Jeśli ktoś ma inne propozycję, proszę o informacje.