PDA

Zobacz pełną wersję : Wielojęzykowość nie działa po włączeniu prostych adresów



sined
01-06-2013, 15:14
Witam wszystkich,
mam pewien problem z moją witryną. Jest ona dwu językowa, polski i angielski. Cały proces zmieniania języków jak najbardziej działa w 100% - problem pojawia się po włączeniu prostych adresów. Adresy działają, cała witryna po polsku działa w 100%, ma dodany przedrostek "/pl/" itd. Jednak po zmianie języka, przekierowuje na "/en/" lecz nadal cała strona jest w języku polskim. Nie zmienia nawet strony startowej, modułów, menu artykułów - dosłownie nic. Dodam, że po ponownym wyłączeniu prostych adresów wszystko wraca do normy, i angielski ponownie działa. Czy może mi ktoś doradzić co z tym fantem zrobić?

souacz
01-06-2013, 17:53
Używasz .htaccess?

sined
01-06-2013, 18:08
Tak, używam - wygenerowanego przez joomla. Załączyć jego zawartość?

souacz
01-06-2013, 18:11
Nie, chodziło mi o to czy masz włączoną obsługę w ustawieniach i czy zmieniłeś nazwę pliku.

sined
01-06-2013, 18:18
Tak, zmieniłem - tak jak mówiłem, proste adresy działają poprawnie. Wszystkie artykuły, zakładki itd działają - tylko język angielski nie działa.

souacz
01-06-2013, 18:22
Aha, to ten trop prowadzi donikąd. Pytałem bo kiedyś spotkałem się z tym, że przy prostych adresach ale bez obsługi .htaccess nie działało.

Gall Anonim
01-06-2013, 18:28
Prawdopodobnie nie został stworzony języyk treści lub jest błąd w konfiguracji dodatków językowych.
Pzdr

sined
01-06-2013, 19:28
Dlaczego więc działa prawidłowo bez prostych adresów? Co powinienem zmienić/poprawić? W językach treści mam oba poprawnie ustawione.

Gall Anonim
01-06-2013, 23:04
Idź do wróżki - przyczyn może być kilka - wskazałem ci te które w moim odczuciu mogą mącić - sprwdziłeś? Czy z marszu napisałeś wątpliwość?
Tworzyłem wiele stron które obsługują wielojęzyczność i trzymając się określonych zasad nigdy nie miałem problemu - dość wyraźnie przerzuca ci na domyślą angielską - więc poszukaj gdzie to ustawiłeś - zaproponowałem abyś sprawdził czy masz obydwa języki tereści (i nie chodzi tutaj o tłumaczenia tylko o "języki treści") oraz ustawienia dodatków - zrobiłeś to?

sined
02-06-2013, 10:34
Z tym że właśnie nie przerzuca właśnie mi na angielską stronę, wszystko po przejściu na adres z końcówką "/en" nadal pozostaje po polsku. Nawet odnośniki w menu nadal mają końcówkę "/pl/". Tak, zrobiłem - w językach treści mam oba języki: polski i angielski. Polski zaznaczony jako domyślny. A o co chodzi z dodatkami? Co mam tam zrobić? Przepraszam jeżeli zadaję bardzo głupie pytania, ale to dopiero 4 strona którą stawiam na joomli:( Mam wątpliwości, ponieważ szczerze mówiąc wyszedłem z założenia że konfiguracja języków powinna być ok, ponieważ bez włączonych prostych adresów wszystko działa ok. Ale jak już pisałem, dopiero zaczynam współpracę z joomlą... Prościej będzie tak: podam adres strony, i na ten czas wyłączę proste adresy żeby pokazać że bez nich wszystko działa. http://solar-centrum.eu (http://solar-centrum.eu/)

sined
02-06-2013, 11:23
Nie wiem czy to ważne, ale jest to wersja 3.0.2 joomli - strona była stawiana już jakiś czas temu, kiedy była to najbardziej aktualna wersja. Niestety ale nie umiem wykonać update'u tej joomli, po kliknięciu aktualizuj do 3.0.3 nic się nie dzieje. Czy to może być przyczyną?

zwiastun
02-06-2013, 13:40
Na http://wiki.joomla.pl masz opisane kilka metod aktualizacji.

sined
02-06-2013, 21:27
Dzięki, zajmę się aktualizacją w przyszłym czasie. Czy mogę liczyć na jeszcze jakieś propozycje rozwiązania tego problemu? Skazówki gdzie szukać błędu? Bo jak widać z wyłączonymi prostymi adresami wszystko działa w 100%...