PDA

Zobacz pełną wersję : Inny sposób przeniesienia danych strony internetowej



rysiekm55
02-06-2013, 10:55
Robiłem swoją stronę internetową lokalnie na własnym pc w środowisku XAMPP. Ostatnio miałem problem z dyskiem i nie mogłem odpalić systemu, jedynie mogłem dostać się do plików na dysku przez system uruchomiony z CD. Zatem skopiowałem cały katalog XAMPP. I to wszystko co udało mi sie uratować.
Po reinstalacji systemu na dysku zainstalowałem nową wersję XAMPP, a w nim nową wersję joomli (2.5.11) łącznie ustawieniami bazy danych, nadałem te same parametry, a także te same przedrostki jak w starej bazie.
Skopiowałem brakujące pliki z joomli ze starego katalogu XAMPP, zostawiając wszystkie nowe bez nadpisywania ich starymi. Jedynie nadpisałem plik konfiguracyjny configuration.php.
Następnie skopiowałem do katalogu mysql całą zawartość katalogu mysql ze starego XAMPP.
Wszystko niby działa, ale gdy próbuję zrobić backup za pomocą komponentu Akeeba Backup i w czasie wykonywania backupu wyrzuca mi błąd i zakończył. Przejrzałem pliku logu i trzykrotnie pojawiały się komunikaty o błędzie:

[130602 10:46:23] PHP WARNING on line 124 in file <root>\administrator\components\com_akeeba\akeeba\driver s\mysql.php:
[130602 10:46:23] mysql_close(): 33 is not a valid MySQL-Link resource

130602 10:46:27] PHP WARNING on line 124 in file <root>\administrator\components\com_akeeba\akeeba\driver s\mysql.php:
[130602 10:46:27] mysql_close(): 33 is not a valid MySQL-Link resource

130602 10:46:32] PHP WARNING on line 124 in file <root>\administrator\components\com_akeeba\akeeba\driver s\mysql.php:
[130602 10:46:32] mysql_close(): 33 is not a valid MySQL-Link resource
[130602 10:46:32] PHP WARNING on line 124 in file <root>\administrator\components\com_akeeba\akeeba\driver s\mysql.php:
[130602 10:46:32] mysql_close(): 33 is not a valid MySQL-Link resource

Nie wiem, co może być powodem i mam nadzieję, że ktoś podpowie mi. Dziękuję z góry.

ugly kid joe
02-06-2013, 11:46
pewnie coś w rekordach ustawień komponentu. przeinstaluj go ręcznie czyli ... odinstaluj, wyczyść bazę danych ze wszystkiego co pozostało lub dotyczy komponentu i zainstaluj go od nowa.

rysiekm55
02-06-2013, 15:13
Jestem w stanie idistalować komponent Akeeba Backup, nie wiem już jak oczyścić bazę związaną z tym komponentem? Jak go ponownie zainstalować, to może znajdę go gdzieś i zainstaluję.

- - - Updated - - -

W czasie backupu miałem też taki komunikat:

Backup Failed

The backup operation has been halted because an error was detected.
The last error message was:
AEAbstractDump :: Database Error: Table 'joomla25.rqhys_assets' doesn't exist SQL=SHOW CREATE TABLE `rqhys_assets`



- - - Updated - - -

A sprawdzałem taka tabela istnieje. A druga sprawa, dlaczego komunikat dotyczy tego przedrostka tabel, skoro w ustawieniach joomli, aktualnym jest inny przedrostek?

ugly kid joe
02-06-2013, 16:08
żeby oczyścić bazę, trzeba mieć chociaż pakiet instalacyjny komponentu, w nim jest plik sql, gdzie można zobaczyć jakie tabele [ i gdzie ] tworzy komponent podczas instalacji. nie twierdzę, że odinstalowując go - instalator nie usuwa wszystkich rekordów i tabel, ale zdarza się, że komponenty ich nie usuwają. stąd najlepiej porównać. komponent dostępny jest w wersji podstawowej na stronie autora, co do pozostałej części pytania - wszystko zostało powiedziane.

rysiekm55
02-06-2013, 18:03
Mam teraz inny problem, nie chce mi się otworzyć zakładka Zarządzanie w menu Instalacje. Zmieniłem nawet max_exeution_time w pliku php.ini na 6 razy dłuższy. Dostaję jedynie białą stronę, może któryś skrypt zapętla się w nieskończoność?

komodore
02-06-2013, 20:32
Skoro odzyskałeś katalog i jesteś pewien,że pliki nie są uszkodzone (pisałeś o awarii dysku), to zainstaluj tą samą wersję XAMPP i nadpisz cały katalog.

rysiekm55
02-06-2013, 20:53
Masz na myśli cały katalog XAMPP? Nadpisać to znaczy zastąpić te same pliki w nowym katalogu starymi i uzupełnić tymi co ich nie ma w nowej instalacji?

komodore
02-06-2013, 21:37
Dokładnie - pod warunkiem, że użyjesz tej samej wersji, którą miałeś. Jak nie ma błędów w odzyskanych plikach, to powinno działać.

rysiekm55
03-06-2013, 21:15
Dzięki za cenne podpowiedzi, komodore. Wszystko zadziałało jak powiedziałes, nawet udało mi się zrobić backup za pomocą komponentu Akeeba Backup.