PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie Artykułów o określonym ID



Salah Ah-Din
02-06-2013, 11:41
Witam tak jak w temacie chodzi mi abym mógł podać jakie artykuły komkretnie mają być wyświetlane. Wpisuję parę ID artykułów i one mają mi sie wyświetlać.

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC

Bazyl
02-06-2013, 11:46
Witam,

W treści głównej możesz sterować wyróżnieniem artykułów.
Modułów wyświetlających wybrane artykuły na JED masz masę...

Salah Ah-Din
02-06-2013, 12:34
Witam,

W treści głównej możesz sterować wyróżnieniem artykułów.
Modułów wyświetlających wybrane artykuły na JED masz masę...

To pokaż mi tą "MASĘ". Bez urazy ,ale Twa "pomoc",odpowiedź nosi znamiona chęci nabbicia kolejnego wpisu. Nic nie wnosi do tematu , a tym bardziej do problemu tu poruszanego.

może bardiej sprecyzuję :
- ma wyświetlać się lista artykułów
- wyświetlane bedą tylko te artykuły jakie ja wpiszę ID

Bazyl
02-06-2013, 12:43
1. Nie cytuje się całego poprzedzającego postu.
2. Poszukaj sobie, zamiast oczekiwać, że ktoś to zrobi za Ciebie.
3. Nie odpowiadaj, bo odniosę wrażenie, że nabijasz posty...

zwiastun
02-06-2013, 12:51
Wpisuję parę ID artykułów i one mają mi sie wyświetlać
W Joomla służy do tego od dawna opcja "wyróżniania" artykułów, co podpowiedział @Bazyl. Nie ma wiec potrzeby wpisywania żadnego ID. W standardzie bodaj wszystkie moduły artykułów mają opcję decydowania o tym, czy wyświetlać wyróżnione. Poza tym dodatkowo instalowane, chociażby popularny Gavick News Pro, pozwalają sterować swobodnie tym, co się chce wyświetlać.

Salah Ah-Din
02-06-2013, 17:55
Bazyl
1. Przerost formy
2. Oczekiwałem że ktoś ma wiedzę na ten temat i sie nią podzieli od tego jest forum ! Jeśli takowej nie masz to się nie wypowiadaj bo nic nie wnosisz ,a od paplania jest onet.
3. Wrażenia i wnioski wyciągasz takie na jakie Cię stać.

zwiastun (http://forum.joomla.pl/member.php?8-zwiastun)

mam arty na głównej - lista, sortowane według odwiedzin [ około 200 ]

potem w menu mam :
europa:
- anglia
-niemcy
itp.
azia:
-chiny
-indie
itp.

te artykuły co sa na stronie głównej maja teraz byc też w odpowiednich działach - sortowane według odwiedzin.

"W Joomla służy do tego od dawna opcja "wyróżniania" artykułów, co podpowiedział @Bazyl. Nie ma wiec potrzeby wpisywania żadnego ID"

więc jak mam to zrobić ?

na chłopski rozum najłatwiej podac jakie arty [ po ID] mają byc w angli ,a jakie w indiach ] ,a na głównej będa wszystkie razem segregowane też według odwiedzin.

ps dzięki za podpowiedz zobacze sobie tego
News Show Pro GK4

zwiastun
02-06-2013, 18:15
chodzi mi abym mógł podać jakie artykuły komkretnie mają być wyświetlane.
O to pytałeś i na to pytanie uzyskałeś odpowiedź.


Wpisuję parę ID artykułów i one mają mi sie wyświetlać.
To, że Tobie się wydaje, iż tak ma działać, wcale nie znaczy, że tak musi.



na chłopski rozum
Na chłopski rozum może tak.
Natomiast do zarządzania witryną potrzebna jest wiedza, której w "chłopskim rozumie" być nie musi.

Na forum nie ma jasnowidzów, co wiedzą, jak sobie urządziłeś swój śmietnik.

Wyświetlanie artykułów "w działach" i sortowanie według wybranego kryterium to banał, jaki uczestnicy kursów Joomla poznają na jednych z pierwszych zajęć.

Salah Ah-Din
02-06-2013, 19:16
jasnowidze,śmietniki,banały :)

na pierwszych kursach :) chyba sam nie wiesz iż sortowania według odsłon artykułów z różnych kategorii nie da się zrobić na pierwszych kursach joomli :) tak aby art z kat 1 [ osłon 50 ] był pomiędzy artem z kat 2 [ odsłon 1000] i artem kat 2 [ odsłon 1 ]

"To, że Tobie się wydaje, iż tak ma działać, wcale nie znaczy, że tak musi."

hmm złota myśl i genialny wywód :) i mam przeczucie iż nie będzie to koniec banałów i śmietników :)

ps News Show Pro GK4 nie jest odpowiednie do mych zastosowań . Po kliknięciu na arta z tego modułu wyświetla sie art ,niby ok ,ale c w przypadku gdy mam listę 20 artów . Wyświetlany art będzie na samym dole - lipa , no i to taki wielki kombajn ,a tu tylko chodzi o listę artów wyświetlanych po zadanym id. Banalne a ile wzbudza emocji :D


kurcze ,a był taki fajny mod dla joomli 1.5 :/ dla 2.5 nie mogę tego zrobić :/

zwiastun
02-06-2013, 19:20
a był taki fajny mod dla joomli 1.5
Jaki?

BlogoTech
02-06-2013, 19:41
Salah Ah-Din możesz jeszcze pokombinować z:

Display News
Xpert Scroller

i dobra rada -więcej luzu i szacunku dla innych, forum jest miejscem gdzie ludzie piszą bo chcą pomóc (a niektórzy przy okazji nauczyć, za co powinieneś być im wdzięczny), jak ich zrazisz do siebie, to nie będą chcieli Ci pomóc :)

Bazyl
02-06-2013, 21:58
Szanowny @Salah Ah-Din, bądź łaskaw - w swej wielkości - dostrzec, w którym momencie napisałeś, co chcesz osiągnąć. Nie był to pierwszy post, drugi też nie.

Pomoc otrzymałeś taką, o jaką poprosiłeś. Wróżek tutaj nie ma.

Jest też dobra wiadomość dla Ciebie: już na pewno nie zajmę Twojego cennego czasu... :)

Vldeck
03-06-2013, 10:46
Polecam Featured Categories
http://joomla.vargas.co.cr/en/downloads/modules/featured-categories
ma chyba wszystko czego potrzebujesz.

Salah Ah-Din
04-06-2013, 16:55
Wielkie dzięki dla BlogoTech (http://forum.joomla.pl/member.php?58233-BlogoTech) oraz Vldeck (http://forum.joomla.pl/member.php?56500-Vldeck). Display News i Featured Categories nadają się wyśmielicie !

dzięki za pomoc !!

ps Bazyl (http://forum.joomla.pl/member.php?14086-Bazyl) luz blus jak coś to sorki.