PDA

Zobacz pełną wersję : Pliki CSS w Gantry - Afterburner2



ckris
03-06-2013, 11:14
Eksperymentuje sobie w ramach edukacji z Gantry/Afterburner2. Generalnie nadpisuje szablon customowym plikiem CSS ale interesuje mnie kilka kwestii.

W przypadku Afterburnera2 podczas inspekcji różnymi narzędziami develop. mamy do czynienia głównie z plikiem bootstrap.css.1 i wieloma plikami CSS zgromadzonymi w folderze "css-compiled" o "losowych" nazwach (przykł.:master-05b796bcf170827ed63231a988edc60a.css). Skąd te pliki się wzięły? Czy to są pliki dynamiczne - wygenerowane podczas instalacji? Interesuje mnie to z tego powodu, gdyż chciałbym przyjrzeć się zasadniczemu CSS afterburnera2, a wychodzi na to, że ostateczny wygląd jest kompilowany na bazie wielu plików i jak podejrzewam wygenerowanych dynamicznie na jakimś etapie. Z perspektywy dostosowania nie ma to większego znaczenia, chodzi bardziej o kwestię poznawczą :) Chciałbym poznać mechanizm "stylowania" w tym szablonie.

Vldeck
03-06-2013, 11:25
Ogólnie Gantry generuje pliki css z plików less. Więcej:
http://www.gantry-framework.org/documentation/joomla/advanced/less_css.md

realismus
30-06-2013, 00:04
Witam. Mam pytanie jak zmienić tło menu w szablonie gantry? Mam czarne a chciałbym czerwone. Prosiłbym o wytłumaczenie jak kawę na ławę. Mam weresję gantry v4.0 .
Dodaje screeen menu. 6750

Vldeck
30-06-2013, 07:23
Odszukaj folder:
\templates\NazwaTwojegoSzablonu\less
utwórz w nim plik o nazwie:
style-custom.less
W tym pliku nadpisz CSS.