PDA

Zobacz pełną wersję : poszukiwane rozwiazanie pod szablony



kikutnik666
03-06-2013, 14:28
czesc.
to moj pierwszy post i mam nadzieje, ze umieszczam go w dobrym dziale ;)

poszukuje jakiejs modyfikacje pod joomle 2.5.x, w której będę mogl dowolnie "przelaczac tryb graficzny" strony.
Otoz wyobrazmy sobie, ze na stronie glownej mamy jakis tam szablon, jakies elementy. Z kolei na podstronach chcialbym by uklad byl inny, nie bylo pewnych elementow.

Myslalem o utworzeniu drugiego szablonu i podpiecie go, ale szukam jakiegos ciekawszego rozwiazania bazujacego np. na pozycjach w pliku xml'owym.

Czy ktos z Was korzystal z ciekawych rozwiazan czy modyfikacji? Przegladalem kilka, ale sa zbyt... skomplikowane- potrzeba czegos prostego, najlepiej "klikanego"- osoba, dla ktorej bedzie stronka niezbyt sie wyznaje na tego typu rzeczach...

zwiastun
03-06-2013, 14:33
Wszystkie frameworki, czyli "ramy projektowe", "szkielety projektowe" oferują takie możliwości: Gantry, Expose, YouGrids, JAT3 i inne.

marian_mk
03-06-2013, 14:33
Istota systemu CMS Joomla polega własnie na tym o czym piszesz - modułowa budowa szablonu pozwala na wyświetlanie na kaźdej podstronie tego co chcesz

kikutnik666
03-06-2013, 14:55
moze inaczej powiem...
chodzi mi o GOTOWY dodatek lub sposob, by na stronie glownej byla templatka A, na 3 innych podstronach templatka B, a na jeszcze innych templatka C.
Templatka to osobny szablon- przynajmniej uklad i css (obrazki byc moze te same).

Chodzi tu o GOTOWY DODATEK dla osoby, ktora nie ma duzej wiedzy o IT. Osoby, ktora bedzie mogla SAMODZIELNIE podpiac szablon A pod wybrane podstrony i szablon B pod inne

Nie wiem... przykladowo na stronie glownej mamy menu na gorze, pod spodem mamy 2 obrazki obok siebie (bedace jakimis tam linkami), pod nimi jakis tam tekst, a na samym dole mamy rotator bannerow i stopke.
User wybiera z menu jakiegos tam linka do podstrony i w tym momencie layout sie zmienia- na gorze mamy menu, potem tresc i stopka- odpadaja obrazki czy rotator.

Nie pytam o to czy to jest mozliwe- wiem, ze jest.
Pytam o jakis dodatek, ktory zapewni automatyzacje.

Gdyby to byla moja stronka to pewnie inaczej bym to zrobil, tu mamy natomiast osobe, ktora jest dumna z nauczenia sie obslugi edytora WYSIWYG

marian_mk
03-06-2013, 15:10
Do tego tez jest przygotowana Joomla , zobacz pozycje w menu administratora : rozszerzenia->szablony->nazwa_szablonu->dostosuj . Wybierz w jakich pozycjach menu ma sie pokazywac ten szablon i po sprawie

zwiastun
03-06-2013, 15:14
Kolega @kikutnik666 będzie łaskaw dowiedzieć się, co to są i jak działają szablony w Joomla! Wątek zamykam. Póki co, Kolega nie ma podstaw, by rozumieć, co piszemy.

Pierwsze kroki z szablonami (http://wiki.joomla.pl/J2.5:Pierwsze_kroki_z_szablonami)