PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja wersji Joomla! a wyniki SEO



however
06-06-2013, 11:49
Witam wszystkich. Tak przeglądałem forum ale nie znalazłem nic co dało by mi odpowiedź na pytanie czy migracja do nowszej wersji Joomla! (z 1.5 do 2.5) będzie miała wpływ na wyniki pozycjonowania?

Mam stronę na Joomla! 1.5 od jakichś 5 lat. Ma już jakieś swoje wyniki w Google. Teraz chciałbym odświeżyć nieco stronę i przejść na Joomla! 2.5. Mam jednak pewne obawy, że po migracji zniknę z Google. Ma ktoś może receptę na bezbolesne przejście?

Osobiście rozważałem:
- instalację świeżej Joomla! 2.5 w nowym katalogu i późniejszy redirect
- migrację zgodnie z procedurą Joomla!

Nie ukrywam, że wygodniej byłoby zacząć od zera ale czy są szanse na zachowanie wyników pozycjonowania zachowując np. strukturę linków i treści dodając ewentualnie nowe?

Jac
07-06-2013, 00:28
Sam sobie odpowiedziałeś. Musisz zadbać o:
1. Zachowanie adresów URL wszystkich podstron. Jeśli jakiegoś adresu nie dasz rady przenieść, robisz przekierowanie 301 ze starego adresu na nowy.
2. Zachowanie tytułów i opisów meta. Te oczywiście można zmienić. Ale żeby świadomie wiedzieć co się robi, trzeba znać (albo poznać) podstawy optymalizacji stron WWW pod kątem wyszukiwarek.

Bidder
21-06-2013, 20:30
Twoje wnioski są jak najbardziej słuszne. @Jac też podpowiada OK.Dużo zależy od tego - jak ardzo robudowany masz swój serwis www. Jeśłi jest obszerny - zrób migrację do nowej wersji (wyniki SEO zachowasz), a potem zmieniaj powoli to, co masz zaplanowane. Jeśli nie jest zbyt rozbudowany - szybciej będzie pewnie postawić nowy serwis i przepisać treści przy okazji je optymalizując - np. zmieniać nazwy zdjęć z DSC8687.JPG na wspnaialy-serwis-joomla.jpg. Czy używaswz jakiegoś kompnentu SEO?

Jeśli tak, to z pewnością znajdziesz w konfiguracji komponentu SEO zakładkę z aliasami. Stare strony możesz dopisac jako aliasy do nowej zakładki - URLa w komponencie SEO.

Masz duże szanse na utrzymanie pozycji i "na zachowanie wyników pozycjonowania zachowując np. strukturę linków", jeśli zrobisz to bardzo dokładnie - tak jak w starym serwisie z opisami jak podał @Jac.