PDA

Zobacz pełną wersję : Wpinacz modułów- wielokrotność instalacji



uk1966
09-06-2013, 17:04
Witam kolegów. Chciałbym rozwiązać ( dla wszystkich zainteresowanych - przejrzałem forum i nie znalazłem odpowiedzi) następujący problem.
Tworzę katalog dotyczący ryb występujących w naszych wodach. W związku z tym utworzyłem katalog główny >Katalog ryb< do którego podpięte są moduły. Jeden moduł dla jednego gatunku. Utowrzyłem artykuły dotyczące tych gatunków (osobny dla każdego). W kolejnym kroku za pomocą WOWSlidera utowrzyłem galerię zdjęć (oczywiście 1 gatunek - jedna galeria) . Za pomocą {loadmodules} galerie trafiły do konkretnych miejsc. Teraz oczywiście chciałbym stworzyć opisy konkretnych gatunków i tu zaczęły się "schody".
Informacje o gatunkach są uszeregowane w nast. sposób
- Występowanie
- Opis
- Odżywianie
- Rozród
- Rekord polski

Chciałbym aby te inforamcje umieszczone byly w artykule za pomocą paneli z zakładkami.

Udało mi się utworzyć stronę html oraz skrypt js (korzystam z Dreamweavera - zrobił to automatycznie) . Następnie utworzyłem za pomocą Wpinacza własny moduł z kodem HTML i umiesciłem w artykule. Wszystko działa bez zarzutu, jednak tylko w JEDNYM artykule. W kolejnych artykułach pojawia się dokładnie ta sama informacja. Jak to rozwiązać ? Dla różnych gatunków są różne informacje a modułu Wpinacza nie da się chyba powielić "ileś tam razy".

Mam nadzieję, że w sposób zrozumiały wyjaśniłem swój problem.

Jola
09-06-2013, 20:59
Witam,
uzyj {loadposition nazwa_pozycji} - w każdym artykule wskaż unikalną pozycję moodułu, do której przypisałeś moduł przeznaczony do tego artykułu.
:)

uk1966
09-06-2013, 21:37
Przepraszam za poprzednie faux pa ,przywitałem kolegów a zapomniałem o koleżankach :). Spróbowałem tej metody , ale niestety, nie mogę utworzyć własnej pozycji !!. Przy tworzeniu nowego modułu mam do wyboru jedynie pozycje z szablonów. Próbowałem to zrobić i nic z tego nie wyszło .... ale nie poddaję się i mam nadzieję, że po wielu próbach dopnę swego ... A czy są na to jakieś inne rozwiązania ?. Wybaczcie staremu człowiekowi niewiedzę, ale moja przygoda z joomlą zaczęła się ... trzy tygodnie temu :).

Jola
09-06-2013, 21:47
własną pozycję menu - po prostu wpisujesz "z palca" zamiast wybierać z listy - trochę to dziwne - ale działa :)

uk1966
09-06-2013, 21:51
No własnie dziwne ...ale nie działa. Próbowałem to zrobić i niestety moje własne pozycje "te wpisane z palca" nie dodają się ...

zwiastun
10-06-2013, 01:13
Nie opowiadaj. Masz pole do wpisania własnej nazwy pozycji - nie może to być nazwa istniejąca w szablonie, może być utworzona np. od tytułu artykułu (jednoslowobezspacji),
Można też użyć w artykule składni:
{loadmodule nazwa_modulu,Tytuł modułu}, a w ustawieniach modułu nie wpisywać pozycji.
nazwa_modulu = nazwa w katalogu modules (bez mod_, a jesli nie zadziała, to z mod_)

uk1966
10-06-2013, 08:29
Nie opowiadam....Pole mam - wpisuje nazwe wlasnej pozycji - nie jest to pozycja wystepujaca w szablonie - aby nie bylo balaganu opisuje ją tak jak nazwa artykułu - nowa pozycja nie zostaje zapisana . To tyle.
Znalazłem jednak rozwiązanie. Użyłem ModulesAnywhere - i wszystko śmiga aż miło. Dla każdego artykułu mam możliwość tworzenia osobnych modułów w oparciu o Wpinacza a co najważniejsze rozwiązałem problem paneli z zakładkami. Teraz nie muszę trzymać się 5 zakładkowego panelu , bo wszystko jest w pełni konfigurowalne.
Dziękuję za poświęcony mi czas

KES
10-06-2013, 11:19
Wpisanie własnej pozycji menu w modelu jest dziwne lecz da się.Wpisujesz własną nazwę wciskasz enter (nie myszką klikasz na podpowiedź) i już można zapisać moduł z własną pozycją :)