PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Gallery - podpis miniatur oraz Przycisk "Czytaj więcej" w artykule



lukasz3
11-06-2013, 11:25
Witam!
Tworząc swą stronę napotkałem na pewne problemy, szukam porady jak je rozwizac, proszę o pomoc.
Pierwszy problem dotyczy komponentu Phoca Gallery, a dokładnie miniatur:

1.6707
2.6708

Mam tu dwa screeny. Ten pierwszy jest wzięty z mojej strony a ten drugi z innej na której się wzoruje. Otóż chciałem żeby na mojej stronie podpisy były pod kategoriami, a nie jak to jest u mnie, czyli z boku. Dodam jeszcze, u mnie ten podpis jest zarazem linkiem do kategorii zdjęć, a na tej wzorcowej stronie nie.

Drugi problem dotyczy podziału artykułu na dwie części, a dokładnie przycisku "Czytaj więcej". U mnie na stronce jest normalny napis opatrzony linkiem, natomiast chce zrobić coś takiego jak na poniższym zdjęciu, czyli taki przycisk.
6709
Ktoś wie jak to.uczynić?


Siedzie nad tym już dwa dni, zmieniam ustawienia w Phoca, zmiana wielkości miniatur itp. a nie mogę uzyskać porządnego efektu.
Tak sam jest z tym przyciskiem, jeśli chodzi o niego to już całkowicie nie wiem jak go zrobić.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki dotyczące powyższych problemów.

Pozdrawiam.

PS. Czy ktoś wie dlaczego w edytorz TinyMc, gdy piszę i jeśli chce zrobić liter "ą" , klikając "ALT + A" to jej nie tworzy tylko zaznacza cały tekst??

ekumi
11-06-2013, 15:11
odpowiedzią na 2 pierwsze pytania jest css

zwiastun
11-06-2013, 16:19
Kolega @lukasz3 zainteresuje się regulaminem forum, jeśli chce uzyskiwać pomoc.

lukasz3
12-06-2013, 11:11
Wiem, że forum nie jest kursem dla początkującym, poradnikiem itp. Ale niestety ja nie bardzo znam css i co dokładnie zrobić żeby np. dodać przycisk czytaj więcej lub podpis pod miniaturą... A i jeśli Admin byłby łaskawy to proszę przenieść temat do działu Joomla! 2.5 bo przy zakładaniu tematu po prostu się pomyliłem i założyłem temat nie w tym dziale.
Gdzie dokładnie szukać tego pliku css odpowiadającego za artykuły i tego za phoca, czy to będzie głowny css szablonu? Ale do phoca to chyba inny, czyż nie??

zwiastun
12-06-2013, 13:12
Nie o to chodzi Kolego, chodzi o to, że w jednym poście usiłujesz załatwić wszystkie swoje problemy.
Jak dotrzeć do pliku CSS, podpowie Ci Firebug