PDA

Zobacz pełną wersję : Menu a htmlowe łamanie br



bartek1981
12-06-2013, 14:38
Mam pytanie. Czy w joomla 2.5 da się tak skonfigurować pozycje podmenu w menu poziomym, żeby można było złamać wiersz tak, jak w html przy pomocy br?

komodore
12-06-2013, 14:59
Jeśli nie zawija tekstu to sprawdź jak masz ustawioną szerokość linii (w css line-height). Mozilla + firebug i można kombinować do woli.

bartek1981
12-06-2013, 16:30
Znalazłem coś takiego w css, ale nie bardzo wiem co oznacza, że line-height jest ustawione na 175%. Czy powinienem te wartość zmniejszyć?
<code>
.art-postcontent, .art-postcontent li, .art-postcontent table, .art-postcontent a, .art-postcontent a:link, .art-postcontent a:visited, .art-postcontent a.visited, .art-postcontent a:hover, .art-postcontent a.hovered
{
font-family: Arial, 'Arial Unicode MS', Helvetica, Sans-Serif;
line-height: 175%;
}
</code>

- - - Updated - - -

Zaraz zaraz, ale wyczytałem w 3gshool, ze line-height to jak sama nazwa wskazuje jest wysokosc linii, a nie szerokosc. Teraz pytanie czy istnieje cos takiego jak line-width?;-)) Poza tym chyba podalem nie ten fragment css co powinienem.

komodore
12-06-2013, 19:42
Miałem na myśli efekt gdy ustawi się line-height na 0 - kolejnelinie nakładają się na siebie.
Czy można podejżeć gdzieś stronę? Jak zobaczę pacjenta, to coś podpowiem.

AndiC
13-06-2013, 00:06
Spróbuj tak:

Góra||Dół
Całość bez spacji. Oczywiście operację robisz bezpośrednio na tytule menu.

bartek1981
13-06-2013, 14:32
Nie bardzo rozumiem skrót myślowy "gora || dół". Co masz dokładnie na myśli?
Jeśli chodzi o stronę, to: agencja.otartedrzwi.pl
Chodzi o to, że mam menu górne poziome->Prawo Pracy->Polska->Przepisy Ogólne->Rozdział 1 ...i teraz chciałbym zrobić, żeby zamiast Rozdział 1 był dłuższy test tego podmenu i żeby ten tekst podmenu miał punkt złamania - coś w stylu br. Aha, wcześniej pisaliście coś o firefox i firebug. Nie wiem o co chodzi, ale ta strona musi działać przede wszystkim na internet explorer, więc na razie proponuję temat firefoxa odpuścić.

- - - Updated - - -

Przepraszam, literówka: www.agencja.otwartedrzwi.pl

AndiC
13-06-2013, 18:59
Nie bardzo rozumiem skrót myślowy "gora || dół". Co masz dokładnie na myśli?
Nie podałeś wcześniej strony, to jest sposób który działa w Frameworku na przełamanie tytułu menu.
A teraz co do Twojego menu.
Templates.css linia 660

.art-hmenu ul a {

display: block;
white-space: nowrap;
height: 24px;
min-width: 7em;
border: 0 solid rgba(0, 0, 0, 0);
text-align: left;
line-height: 24px;
color: #6A7D90;
font-size: 13px;
font-family: Arial, 'Arial Unicode MS', Helvetica, Sans-Serif;
text-decoration: none;
margin: 0;

}
zamień na

.art-hmenu ul a {

display: block;
white-space: normal;
height: auto;
width: 170px;
border: 0 solid rgba(0, 0, 0, 0);
text-align: left;
line-height: 24px;
color: #6A7D90;
font-size: 13px;
font-family: Arial, 'Arial Unicode MS', Helvetica, Sans-Serif;
text-decoration: none;
margin: 0;

}
Z parametrem width możesz spróbować w innm bloku i z pasującą Tobie wartością.
To tak na szybko.

PS Kolega @Komodore wspomniał o Firefoksie właśnie w celu diagnozowania i podejrzeniu kodu a nie wyświetlaniu się strony w tej przeglądarce.
Osobiście używam do tego celu Google Chrome, po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na interesujący Ciebie fragment strony i wybraniu "Zbadaj element" pojawia się szereg interesujących informacji.
Sprawdź to i spróbuj ogarnąć a poczujesz moc :)

bartek1981
13-06-2013, 23:11
Ogromne dziękować, działa!!

- - - Updated - - -

Mam a propo tego kodu jeszcze jedno pytanie, choć przyznaje, że nawet dla mnie jest ono banalne. Rzecz wydawać by się mogło najprostsza na świecie, a jednak mi nie działa. Chodzi o font-size:13px, które chce zmienić na 9px. Zmieniam, ale na stronie nie dochodzi do zmiany. Najpierw zrobiłem: .art-hmenu ul a {font-size:9px;} , a potem sprawdziłem jeszcze .art-hmenu li ul li ul li ul a {} ...i też nie działa. Nie wiem. Może coś jeszcze powinienem zmienić.

AndiC
13-06-2013, 23:32
.art-hmenu ul a:link, .art-hmenu ul a:visited, .art-hmenu ul a.active, .art-hmenu ul a:hover {

text-align: left;
line-height: 24px;
color: #6A7D90;
font-size: 9px;
font-family: Arial, 'Arial Unicode MS', Helvetica, Sans-Serif;
text-decoration: none;
margin: 0;

}
Gdybyś używał narzędzi z przeglądarki nie miałbyś takich problemów, badasz pierwszy link podmenu a tam co ? oczywiście blok zaczynający się wierszem nr: 678
Jeśli pomogłem, nie wahaj się nacisnąć na "gwiazdkę"

komodore
13-06-2013, 23:47
W IE też są takie narzędzia dla webmastera. W starszych wersjach to był dodatek, a nowsze mają wbudowane (nie pamiętam od której wersji).

bartek1981
14-06-2013, 12:44
Tzn. ja używam w chrome czegoś takiego jak zbadaj elementent, ale kłopot w tym, że nie bardzo wiem jak ustawić, żeby widoczne były nr wierszy. Ale okej, udało się, dzięki.

AndiC
14-06-2013, 16:30
Z prawej, za nazwą szablonu masz nr wiersza rozpoczynającego blok w tym szablonie.
A jak zostawisz kursor nad nazwą szablonu, poznasz jego dokładną lokalizację.
Oprócz tego, obadaj sobie zakładkę Resources, zawiera wiele cennych informacji o poszczególnych elementach strony. Oczywiście jak się wie co do czego.

bartek1981
14-06-2013, 19:29
Okej, dziękować.