PDA

Zobacz pełną wersję : Jak google widzi słowa kluczowe (SEO Boss) na stronie w joomla (artykuły+moduły)



oomla
13-06-2013, 10:03
Korzystam z SEO Boss chcę odpowednio dobrać słowa kluczowe do artykułów i moje pytanie jest następujące - jak google widzi słowa kluczowe np. na stronie z artykułem? Czy google widzi tylko słowa kluczowe występujące w treści samego artykułu czy też widzi słowa kluczowe znajdujące sie w modułach (moduł własny HTML), które joomla generuje dookoła artykułu? Czy rozwiązanie, że daje się słowa kluczowe w module, który wyświetla się na wszystkich stronach daje cokolwiek?

Jac
13-06-2013, 11:55
Wyszukiwarki widzą wszystko w wygenerowanym dokumencie html (a tym jest każda podstrona). Dlatego warto zadbać o napisanie wartościowej i oryginalnej głównej treści na każdej podstronie.

oomla
13-06-2013, 13:44
Staram się sukcesywnie powiększać zakres wartościowej i oryginalnej treści, ale niedawno zgłosił się do mnie gościu z firmy pozycjonującej. Rok wcześniej chciał 300zł a teraz już tylko 30zł. Przyjrzałem się temu dokładnie i okazało się że to praktycznie nie jest pozycjonowanie. Tworzy na swojej podstronie (nie pozycjonuje oryginalnej strony) stronę wizytówkę i niby pozycjonuje je na słowa kluczowe lokalne (z dodaniem dzielnicy miasta). Pozycjonowanie sprowadza się praktycznie tylko do tego, że na tej podstronie umieszcza słowa kluczowe lokalne, a ponieważ nie ma dużo stron z takimi słowami kluczowymi to wyskakują dość wysoko w google. Zrobiłem coś podobnego poprzez moduły i zastanawiam się czy to ma w ogóle sens. Mam prośbę jakbyś w chwili wolnego czasu rzucił okiem jak to wygląda (link wyślę na PW). Moduły ze słowami kluczowymi są w modułach nad stopką i w lewej kolumnie.

zwiastun
13-06-2013, 14:15
Poczekaj jeszcze kilka miesięcy. Spadnie z ceny do 10 zł. Będziesz wówczas miał pewność, ile są warte jego usługi.

oomla
13-06-2013, 15:48
Jak dla mnie to cena nie powinna być wyższa niż 3zł:). Szczególnie, że to opłata miesięczna za jedno słowo kluczowe.
Po za tym:
1) "pozycjonuje" swoją stronę z wizytówką a nie stronę domyślną - przestaje mu się płacić to nie ma żadnych efektów "pozycjonowania" na swojej stronie;
2) gościu praktycznie nic nie robi, na "pozycjonowanie" składa się wpisanie słów kluczowych w wizytówce i to, że wizytówka jest na jego wypozycjonowanej stronie;
3) "pozycjonuje" słowa kluczowe lokalne, dla których i tak nie ma dużo wyników... sam sobie dołożyłem "śródmieście" i wylatuję na drugiej pozycji:)
Nic tylko czesać naiwnych.

zeki
14-06-2013, 07:59
Generalnie to słowa kluczowe nijak mają się do pozycji. Dotąd wszyscy upychali aż zostało to całkowicie pominięte w algorytmie. Jak nie umieścisz to też nic się nie stanie. Natomiast w tekście to już wiadomo trzeba tylko znów ko pisze jakikolwiek tekst bez słów kluczowych? No nie da się więc to wychodzi samo z siebie. Można pogrubić czy kursywę dać coby robot pojął o co nam chodzi, ale to często szpetnie wygląda.
Podstawa to <title> mniej <description> bo google i tak potrafi sobie wybrać co mu pasuje.

A ten koleś to jakiś cwaniak. Na frazy, z których nie ma ruchu pozycjonuje swoją stronę i za to kosi $$$ :) Trza mieć talent do biznesu. Dobrze wyczuwasz, że to nieuczciwe jest.