PDA

Zobacz pełną wersję : [J! 1.5][VM 1.1.4] Kategorie - odstęp nad nazwą kategorii - ciekawostka



vereb
13-06-2013, 10:36
Bardziej jako ciekawostkę niż rzeczywisty problem umieszczam opis problemu jaki zauważyłem i prześledziłem. Niestety na chwilę obecną nie znalazłem rozwiązania.

Problem: odstęp występujący nad nazwą kategorii
Opis: oto jak wygląda przykładowa kategoria z zaznaczoną przerwą
6713
oto kod jaki generuje VM (podgląd z firebug'a):
6714
oto co wyświetla się w edytorze html po wklejeniu tego kawałka kodu z powyższego screena:
6715
Przekopałem pliki: virtuemart.php, shop.index.php, ps_product.php
Szukałem czegoś, co może generować taki błąd (czyli <br>; <br />; "\n"; "&nbsp;";) ale nigdzie nic nie ma (tzn. są znaczniki i tagi ale ich usunięcie i/lub modyfikacja nie wpływa na poprawę wyświetlania).
Nie wpływa to na działanie sklepu, ale jest to brzydkie, i co ważniejsze, nie mam nad tym kontroli - czego nie lubię :)
Może ktoś się z tym spotkał i sobie poradził?

Bazyl
13-06-2013, 11:01
Witam,

Masz tam znaczniki, których nie widać :)
Nie pamiętam, ale otwierałem pliki różnymi edytorami, zmieniałem kodowanie, aż je zobaczyłem i usunąłem.

Wiem, dziwnie to brzmi, ale pomogło.

vereb
13-06-2013, 11:03
:) właśnie tak myślałem - możesz polecić mi jakiś edytor wyświetlający rodzynki?

Zmieniłem kodowanie strony w przeglądarce na środkowoeuropejski i oto co zobaczyłem:
6716

Bazyl
13-06-2013, 11:07
Ja używam PSPad-a, ale nie pamiętam, czym usunąłem znaczki

vereb
13-06-2013, 12:30
Dzięki Bazyl :)

Zauważyłem że dotyczy to tylko głównych kategorii z potomkami. Jeśli kategoria nie ma podkategorii to wyświetla się bez tej przerwy.
Dalej nie umiem odnaleźć fragmentu, który generuje ten syf.

ZNALAZŁEM!

Błąd nie tkwi w plikach czy skryptach tylko w treści opisu kategorii, a dokładniej, wszędzie tam gdzie ładowałem kilka przykładowych produktów przez dodanie modułu:

{loadposition kasy_fiskalne_kopia}
!JOOMLA dodawała syf na początku ładowanego VM. Po usunięciu opisanego fragmentu syfu nie ma. Sprawdzę jeszcze czy da się obejść to przez css.