PDA

Zobacz pełną wersję : Typ pozycji - przegląd lista artykułów



bartek1981
15-06-2013, 14:38
www.agencja.otwartedrzwi.pl

Problem jest taki. Stworzyłem nowego urzytkownika i przypisałem mu kategorię z uprawnieniami NIE MOŻNOŚCI tworzenia. Musiałem tak zrobić,bo inaczej dodawało mi na stronie przycisk wyślij artykuł. Gdy to zrobiłem: udało się, przycisk zniknął. Za to pojawił się inny problem. Stworzyłem przy pomocy Joomfish tłumaczenie wszystkiego tzn. tej pozycji menu oraz artykułów na język angielski i rosyjki. Te dwie pozycje: w języku ang i ros, mają typ przegląd lista artykułów z jednej kategorii.

Treść problemu: gdy klikam w górnym poziomym menu SZKOLENIA, wszystko gra. Ale gdy zmieniam z prawej strony język to wszystko mi wyświetla tak, jakby to była pozycja menu zwykły przegląd artykułów. NASTĘPNIE, jak już jestem w jezykach ang lub ros, to na stronie wyświetla mi się prawidłowo LISTA dopiero, gdy kliknę w przetłumaczoną zakładkę "szkolenia" w górnym poziomym menu. Czyli jeśli jestem w ang, to aby wyświetliła się LISTA w języku ang, to MUSI zostać kliknięta zakładka EDUCATION.

Ma ktoś jakiś pomysł, jak to rozwiązać?

KES
16-06-2013, 10:07
Musisz mieć źle zrobione skojarzenie menu:
widząc link można stwierdzić że coś jest nie tak:
- Lista artykułów:
index.php?option=com_content&view=category&id=38&Itemid=116&lang=en
- Blog artykułów:
index.php?option=com_content&view=category&id=19&Itemid=116&lang=en

Jeszcze jak wejdziesz na listę artykułów w języku angielskim a później chcesz przełączyć na język polski/rosyjski to nic się nie wyświetla.

bartek1981
16-06-2013, 12:07
No z pewnością muszę mieć coś nie tak, ale jeszcze za bardzo nie wiem co. Joomfish ze wszystkimi rzeczami działa mi okej, z wyjątkiem tego właśnie. Czekaj, a to te ścieżki da się jakoś wyedytować? Bo myślałem, że nie.

- - - Updated - - -

Okej, faktycznie już widzę u góry w linku. Zmieniłem w adresie z 19 na 38, ale zupełnie nie wiem jak to zmienić na zapleczu. Podpowiesz?

- - - Updated - - -

Okej, teraz zrobiłem trochę inaczej, bo wcześniej nie przetłumaczyłem Joomfishem kategorii "szkolenia" tylko stworzyłem nową (zeby nie była po angielsku) "szkolenia po ang". Tym razem natomiast przetłumaczyłem samą kategorię "szkolenia" joomfishem i przeniosłem do niej artykuły. Myślałem, że to może o to chodzi, ale niestety nie. Kurcze, jak w joomla 2.5 po prawić to linkowanie? I to ewidentnie w joomfishu gdzieś trzeba szukać, bo jak klikam w zakładke menu, to jest wszystko okej.

- - - Updated - - -

Okej, znalazłem w joomfish:
original:index.php?option=com_content&view=category&id=19
translation: index.php?option=com_content&view=category&id=41
No i faktycznie, gdy wchodzę w samo menu, to działa. Dlaczego więc nie działa, gdy rozwinę listę en, ros. Kurcze, może to kwestia uprawnień, które nadałem temu drugiemu użytkownikowi.

Bo jak pisałem wcześniej, stworzyłem nowego użytkownika i przypisałem go TYLKO DO public i u niego w public zrobiłem TWORZENIE na zabronione. Oprócz tego celowo nie zaznaczyłem autor,publisher i edytor,bo na wiki piszą, tak należy sie pozbywać przycisku wyślij. I musiałem tak uczynić,bo inaczej pojawiał mi się na ekranie przycisk "wyslij artykuł". Ale to nie może być to, bo by też nie działało po liknięciu w górne menu. Sam już nie wiem.

bartek1981
17-06-2013, 16:36
Please...podałem adres pacjenta, opisałem szczegółowo problem. Niech ktoś pomoże. Już wiem, że chodzi o ten durny link. Nadal jednak nie wiem jak to naprawić.

KES
17-06-2013, 17:15
Zastanawia mnie jak udało ci się podpiąć do jednego ItemID w menu dwa różne widoki artykułu, mówię o szkoleniach:
- blog - rosyjski
- listę artykułów - polski, angielki
?

bartek1981
17-06-2013, 18:21
Nie wiem;-) Po prostu wyszło. Ale opiszę to krótko od początku. Po pierwsze chciałem powiedzieć, że cieszy mnie iż przy zmianie języka pol na en (i odwrotnie) ...że wyświetla się tłumaczenie listy kategorii, a nie przegląd artykułów kategorii. Bo właśnie tak powinno to działać. Nie wiem jednak dlaczego nie działa to jeszcze w przypadku ros.

Okej, więc zrobiłem to tak:
1)Na początku w typie listy artykułów w kategorii "szkolenia" na stronie wyskakiwał mi przycisk "wyślij artykuł". To było do bani,bo każdy mógł sobie na mojej stronie wysłać artykuł. No to zrobiłem nowego użytkownika z ograniczonymi uprawnieniami i przypisałem do niego kategorię szkolenia oraz artykuły z tej kategorii. Okej, przycisk na stronie zniknął i super. Oto chodziło.
2)Stworzyłem osobne kategorie: szkolenia po ang oraz szkolenia po ros i przypisałem te kategorię do użytkownika z ograniczonymi uprawnieniami. I tu się zaczęły jaja,bo nagle się okazało, że gdy wybierałem z listy tłumaczenie z pol na ang, to na stronie zamiast listy, pojawiał się przegląd.
3)Więc dałem inne rozwiązanie, które polegało na tym, że po prostu przetłumaczyłem sobie joomfishem kategorię "szkolenia" na ros i ang, a potem już tylko poprzenosiłem artykuły odpowiednio z kategorii: "szkolenia po ang" do kategorii "education".
4)Wcześniej nie działało, a nic wczoraj już na zapleczu nie robiłem. Teraz widzę, że po wybraniu ang z prawej listy, na stronie pojawia się to co powinno. Tylko jeszcze ros nie działa.
TYLE. Prawdę mówiąc nie wiem jak to jaśniej opisać;-))

bartek1981
17-06-2013, 19:08
Kurcze;-)) Widzę, że trudny temat zadałem.

bartek1981
17-06-2013, 19:41
WIELKIE UWAGA, rozwiązałem problem. Już wiem jak to się stało. Po prostu na początku miałem problem z tym przyciskiem "wyślij" i najpierw zrobiłem wszędzie PRZEGLĄD. Natomiast potem gdy rozwiązałem problem przycisku, to zmieniłem PRZEGLĄD na LISTĘ i stąd konflikt. Wystarczyło stworzyć całkowicie od nowa zakładkę szkolenia.