PDA

Zobacz pełną wersję : Zdublowane link - breadcrumb



radek.k
15-06-2013, 20:54
Witam Wszystkich,

na witrynie nad którą obecnie pracuje dodałem Menu Główne oraz drugie Menu prezentujące kategorię bloga. Po przejściu do bloga i wybraniu danego artykułu - breadcrumb pokazuje mi zdublowany link, co wygląda mniej więcej tak: STRONA GŁÓWNA / BLOG / BLOG / NAZWA KATEGORII / NAZWA ARTYKUŁU. Pierwszy link BLOG przenosi do podstrony bloga, drugi natomiast do podstrony podkategorii. Czy istniej możliwość wyłączenia/ usunięcia tego powielenia. Wiem, że jego pojawienie wynika z faktu zastosowanie podwójnego menu z URL-ami (menu witryny i menu kategorii).

Jeżeli nie opisałem problem zbyt jasno, to przepraszam. Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Bazyl
15-06-2013, 21:19
Witaj,

Usuń przyczynę, a nie skutek. :)
Zobacz, co można wyświetlić typem pozycji menu alias.

radek.k
16-06-2013, 11:10
Witaj, na wstępie dziękuje za odpowiedź.

Nie do końca rozumiem jak mogłoby mi to pomóc, dlatego proszę abyś uściślił swoją odpowiedź. Rzeczywiści typ pozycji dla mojego menu głównego mam określony jako "przegląd artykułów". Jednak większość kontentu na stronie wyświetlam za pośrednictwem modułów. Blog będzie natomiast służył do publikacji "świeżej" treści, artykułów eksperckich, etc. Dlatego tam będzie akurat komponent treści. Czy znasz jakiś inny sposób na rozwiązanie problemu zduplikowanego linku w breadcrumbs? Pozdrwiam

Bazyl
16-06-2013, 11:15
jego pojawienie wynika z faktu zastosowanie podwójnego menu z URL-ami (menu witryny i menu kategorii)

Możesz zrobić wiele menu, które prowadzą do tej samej pozycji.
Już napisałem, gdzie trzeba szukać i co trzeba zrobić.

Oczywiście mogę się mylić, bo nie mam dostępu do zaplecza i możemy pisać o dwóch różnych rzeczach...

roomack
06-01-2014, 12:13
Witam, przepraszam za odgrzanie kotleta, ale mam podobny przypadek.
Mam Joomla 2.5 zaktualizowane do 2.5.17 i komponent Flexicontent 2.0


.
I sytuacja jest taka:
Są stworzone kategorie i podkategorie tematyczne w Flexicontent.
Mam Main menu które jest po lewej stronie zawierające te kategorie i podkategorie w dokładnym odzwierciedleniu hierarchii kategorii czyli kategoria główna linkuje do głównej, a jej podkategoria do podkategorii.
I teraz, gdy kliknie się kategorię główną w menu to w obszarze prezentacji danych pojawiają się linki do podkategorii, alfa-index i pole szukania, to już nie istotne.
Istotne jest to, że dla niektórych kategorii głównych w menu nie utworzyłem jeszcze podkategorii i te działają OK, po kliknięciu w podkategorię w tym obszarze prezentacji już, breadcrumbs wyglądają tak: Strona startowa > Kategoria > Podkategoria.

Problem zaczyna się w momencie, gdy utworzyłem już subkategorię w menu. Wtedy obojętnie czy kliknę w podkategorię w menu czy w obszarze prezentacji, breadcrumbs wyglądają tak: Strona Startowa > kategoria > podkategoria > kategoria > podkategoria.

Bardzo proszę o wytłumaczenie problemu i propozycję rozwiązania jak dla laika, a nie dla profesjonalisty który przeoczył jakiś drobiazg :-)

P.S. Zastosowanie aliasu dla pozycji menu nie rozwiązuje problemu, bo wyświetla się całe drzewo kategorii.

roomack
06-01-2014, 14:54
Problem rozwiązany samodzielnie :-)

pablocompany
27-01-2014, 11:35
Cześć roomack. Mam dokładnie ten sam problem :(. Czy poratujesz i napiszesz, co uczyniłeś, by ten problem zniwelować? U mnie też wyświetla się Strona Startowa > kategoria > podkategoria > kategoria > podkategoria. Mam tylko jedno menu w joomla.
Z góry dzięki