PDA

Zobacz pełną wersję : Cztery litery rządu IV Rzeczypospolitej



Sova
02-02-2007, 03:08
Znalazłem takie fajne coś i się z Wami podzielę:
================================

"****************" - taki komunikat mogli przeczytać wczoraj obywatele, którzy chcieli sprawdzić efekty prac Rady Ministrów na internetowych stronach Rządowego Centrum Legislacji. - To atak hakerów - bronią się urzędnicy.

Życie Warszawy informuje dziś o kompromitacji internetowego serwisu Rządowego Centrum Legislacji.

Obywatel ma prawo do informacji o działaniach, kompetencjach, statusie prawnym, zasadach funkcjonowania oraz podejmowanych decyzjach organów władzy publicznej - ten oficjalny komunikat można przeczytać na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Jak wszyscy, to wszyscy

Jednak wczoraj od rana każdy, kto wchodził na stronę www.rcl.gov.pl (http://www.rcl.gov.pl), mógł się nieco rozczarować. Wystarczyło kliknąć na link Biuletyn Informacji Publicznej, by zamiast wiadomości o pracach rządu wyświetlił się mało urzędowy komunikat "****************". Później na rządowych stronach można już było tylko czytać wpisy i pozdrowienia od hakerów: "Mandr4ke tu był", "pozdro dla Mandr4ke", "fifi też tu był", "jak wszyscy to wszyscy, kaszub pozdrawia".

Centrum Legislacji podlega Kancelarii Premiera. Ma ono ustawowy obowiązek publikowana dokumentów w Biuletynie Informacji Publicznej - systemie stron internetowych instytucji państwowych. Jak to możliwe, że strony te miały tak kompromitującą zawartość?
Więcej w wydaniu drukowanym.

zwiastun
02-02-2007, 04:06
Znasz powiedzenie: nie ciesz się dziadku z cudzego wypadku?

Sova
02-02-2007, 08:52
W zasadzie to ma być ku przestrodze z lekką nutką humoru.
:)

magdaa
02-02-2007, 15:09
nareszcie przeczytałam na tym forum wątek, w którym nie pojawiają się zagadnienia typu: Joomla!, komponent, moduł, baza danych itp ... brawo Sova! :)

kamax
02-02-2007, 23:32
nareszcie przeczytałam na tym forum wątek, w którym nie pojawiają się zagadnienia typu: Joomla!, komponent, moduł, baza danych itp ... brawo Sova!No niestety Magda, to już nie jest wątek bez tych zagadnień:) . A mogło być tak pięknie.
Sova dzięki za poprawę humoru:D

Sova
03-02-2007, 00:49
W zasadzie to ja mogę tak częściej...
:D