PDA

Zobacz pełną wersję : Landing page



torm
17-06-2013, 12:38
Witam,

Mam następujący problem - chciałbym, ze strony poprowadzić linka do landing page, który znajduje się na innej domenie, pytanie, czy mogę to zrobić wewnątrz jednego systemu, czy muszę do tego stawiać osobną joomlę?

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

zwiastun
17-06-2013, 12:46
A co to jest landing page?

tomaszek83
17-06-2013, 12:57
http://pl.wikipedia.org/wiki/Landing_page :)

zwiastun
17-06-2013, 13:07
A widzę, to takie nowe "polskie" słowo. Nawet Wikipedia.pl objaśnia, a ja niedouczony jestem :). Tyle, że angielskiego trochę polizalem, więc - mniej więcej rozumiem (więcej nie), ale nie pojmuję istoty pytania kolegi @torm-a.

however
17-06-2013, 13:45
zwiastun - człowiek uczy się prze całe życie :) Ja też myślałem, że kolega chce "Loading page" ;)
torm napisz dokładnie co gdzie i skąd ma się otwierać. Ja rozumiem, że strona typu "landing page" ma być swego rodzaju tymczasową nakładką na obecnie wyświetlaną. Jeśli tak to możesz ją próbować wyświetlić Wpinaczem.

torm
17-06-2013, 13:56
however może ujmę to tak:
chciałbym aby strona wewnątrz joomli, otwierała się w innej domenie, niż pozostała zawartość strony (wiem, że to pewnie ma więcej wspólnego z konfiugracją serwera), ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać...:/

zwiastun
17-06-2013, 14:02
To co piszesz, jest zupełnie niejasne. Możesz otworzyć stronę z innej domeny wewnątrz Joomla (wpinacz) i poruszać się po niej tak, jak byś był na stronie. Jak otworzyć stronę z witryny Joomla w innej domenie, trudno sobie wyobrazić.

torm
17-06-2013, 14:06
ok może inaczej...
... chciałbym mieć dwie oddzielne strony, w różnych domenach, ale postawione na jednej joomli.

however
17-06-2013, 15:00
Nie zagłębiając się zbytnio w Twoje zamysły, możesz powalczyć z .htaccess ale dalej nie rozumiem do końca co chcesz uzyskać. Może chodzi Ci o inny wygląd?

torm
17-06-2013, 16:25
nie..:/
bardziej opisowo może..
.. jest strona firmowa i tam jest link do sklepu,
i ten link do sklepu, ma kierować na "landing page" czyli stronę, która będzie czymś w rodzaju "już wkrótce"
z tym, że ten landing page, ma być podpięty pod inną domenę niż główna strona...
... a nie ma sensu, dla pojedyńczej strony zakładać kolejnej joomli i chcę to zawrzeć, w tej która już stoi

zwiastun
17-06-2013, 17:08
Jak Ty to sobie wyobrażasz? W innej domenie ma być strona, której jeszcze nie ma i chcesz do niej linkować z jakiejś istniejącej strony?
Już z pierwszego postu zrozumiałem, ze kombinujesz, tylko nie rozumiesz, że niektórych cudów nie da się zrobić, nawet jak je nazwać po angielsku.

zeki
17-06-2013, 18:41
bez sensu zupełnie. Zrób pojedynczą stronę w czystym htmlu i będzie po kłopocie. Wklepanie kilku linijek kodu z tekstem, że tu będzie sklep i zapraszamy później da radę nawet dzieciak z podstawówki zrobić. Nie trzeba do tego nowej instalacji jakiegokolwiek CMSa.

komodore
17-06-2013, 21:07
Czy o to chodzi, aby podpiąć dwie domeny pod jeden joomla, i w htaccess wszystkie zapytania dla drugiej domeny skierować na stronę dla niej przeznaczoną, wykluczając tą stronę jednocześnie z pierwszej domeny?

torm
18-06-2013, 11:50
komodore tak!, to jest dokładnie to czego szukam :)

dviper
18-06-2013, 12:17
To chyba wystarczy przekierowanie/podpięcie domeny ustawić na odpowiednią podstronę joomli.
czyli masz stronafirmowa.pl, i tworzysz na niej jakiś artykuł/podstronę, np stronafirmowa.pl/landing_page
i ustawiasz przekierowanie na tej drugiej domenie, np landingpage.pl na tą podstronę. i link będzie kierował już na landingpage.pl
Chyba że ja też nie rozumiem i to nie o to chodzi :P

komodore
18-06-2013, 17:25
komodore tak!, to jest dokładnie to czego szukam :)

Spróbuj coś w ten deseń



RewriteCond %{HTTP_HOST} domena1.pl [NC]
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^ścieżka/do/landing/page$ [NC]
RewriteRule .* http://domena2.pl/%{REQUEST_URI} [L,R=302]

RewriteCond %{HTTP_HOST}% domena2.pl [NC]
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^ścieżka/do/landing/page$ [NC]
RewriteRule .* http://domena1.pl/%{REQUEST_URI} [L,R=302]