PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie wyświetlają się artykuł



votek
17-06-2013, 18:44
Witam!

Pierwszy post :). Na imię mi Wojtek. Mam pytanie dość ogólne i nie wiem czy trywialne czy nie. Gdzie wyświetlają się artykuły z modułów z listą artykułów? Jeśli mam taki modłuł na przykład na stronie głównej to po kliknięciu w artykuł strona się odwieża i pokazują mi się wszystkie elementy które tam były plus artykuł. A chciałbym przenieść się na stronę gdzie jest tylko np, jakieś tam menu bocznę, które mam na podstronach informacyjnych i coś tam jeszcze ale powinna to być po prostu podstrona gdzie wyświetlają się treści danych artykułów. Jak się domyślam pewno da się to zrobić dookoła bo można po prostu dodawać przy każdym artykule jakąś niewodoczną pozycję menu i dla tej pozycji nie pokazywać tych dodatków których nie chce ale wierzę że na pewno da się to prościej zrobić i bardziej elegancko.

Czyli podsumowanie pytania:
Jak sterować gdzie i w jakim otoczeniu będą się pojawiać artykuły wybrane na przykład z modułu do listowania arykułów z danej kategorii?

Pozdrawiam Wojtek

pawelSafiStudio
17-06-2013, 20:46
Proszę bardzo: http://wiki.joomla.pl/Joomla!_dla_nowicjuszy

votek
17-06-2013, 23:54
No fajnie, pięknie ale to nie jest przecież pytanie z serii co to jest Artykuł albo czym różni się moduł od komponentu :). Takich informacji nie ma w tutorialach a przynajmniej na razie nie znalazłem. Jak mi wskażesz gdzie tam jest odpowiedź na to, to wysyłam ci Paulanera. Ponowię pytanie. Mam dla przykładu dwie strony. Główną i Wiadomości. Mam w serwisie 500 wiadomości. W związku z czym nie będę dodawał ich do menu. Na stronie głównej poza listą tych wiadomości mam wiele innych rzeczy. Jeśli tam klinkę wiadomość otworzy mi się na stronie głównej wraz z innymi rzeczami. A ja chcę aby ta wiadomość, otworzyłą mi się na stronie "Wiadomości" jako jedyny artykuł i nic poza tym. Kurde jakoś przeglądam ten system i tutoriale i coś nie bardzo mogę to znaleźć z kopa.

KES
18-06-2013, 00:01
Widzę że z dnia na dzień na forum coraz gorzej.
@pawelSafiSrudio daje link dokładnie gdzie trzeba szukać bo są to podstawy i pytającemu nie chce się użyć wyszukiwarki.

Proszę @votek używaj wyszukiwarki zajęło mi wyszukiwanie mniej czasu niż Tobie pewnie napisanie tego postu:
Przegląd artykułów/Lista artykułów (http://wiki.joomla.pl/Prezentacja_artyku%C5%82%C3%B3w)

Bazyl
18-06-2013, 00:03
Tak jak nie można zostać operatorem koparki przed etapem grzebania łapką w piasku, tak nie można zostać administratorem witryny bez poznania podstaw, do których zostałeś odesłany.

Moduły przypisuje się do pozycji w menu.
Artykuły, których kategoria lub one same nie są przypisane do żadnej pozycji menu wyświetlają się tak, jak by były przypisane do startowej.

Pozdrawiam.