PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja z Joomla 1.0.11 do 3.1



1q2w3e4r
17-06-2013, 20:24
Witam,

Potrzebuję zaktualizować serwis z wersji: Joomla! 1.0.11 (Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC) na wersję Joomla! 3.1. Czy jest to możliwe?
Jeśli tak to bardzo proszę o instrukcję jak to zrobić zachowując całą bazę danych wraz z kategoriami i artykułami. Zobaczyłem z linków takie moduły jak: com_content, com_contact, com_search, com_simpleboard, com_weblinks. Grafika może być standardowa. Dodam, że nie miałem wcześniej jakiejś większej styczności z tym CMS'em, a tylko z Wordpressem. Myślę, że według instrukcji dam rady to zrobić. Bardzo proszę o pomoc.

palyga007
17-06-2013, 20:41
NIe można podać gotowej instrukcji ponieważ nie wiadomo z jakich komponentów korzysta stara witryna, które z nich są dostępne dla nowszych wersji Joomla, a które nie.
Najprostsza instrukcja to:
1. przenieść z 1.0 do 1.5 korzystając np z mtwmigrator
2. przenieść z 1.5 do wersji docelowej korzystając np z jupgrade

Sprawy nie objęte powyższą instrukcją wymagają mniejszych lub większych umiejętności "kombinatorskich" skakania między wersjami komponentów, lub z jednego komponentu na inny.
Podstawowa zasada: kopia, kopia, kopia.
Natomiast czasem zamiast się męczyć można zapytać w dziale zleceń o koszt usługi. Być może ilość godzin, które trzeba poświęcić na migrację witryny przez osobę nie znającą tematu lepiej poświęcić na coś innego.