PDA

Zobacz pełną wersję : Parametry w menu J1.0.112



robdk
02-02-2007, 08:33
Witam
Mam dwie instalacje Joomli 1.0.12. jedna znajduje się na serwerze TP a druga na Active24 (inna zawartość serwisów).
W jednej parametry manu np. start są w formie tekstowej a w drugiej w formie graficznej tj, możliwość wyboru, zaznaczenia.
Dlaczego się tak dzieje i jak zmienić ten stan z tekstowego na graficzny??

stone
03-02-2007, 20:23
Czy możesz zrobić screen z jednego i drugie, bo jakoś nie do końca mogę chwycić:)

robdk
06-02-2007, 08:19
Czy możesz zrobić screen z jednego i drugie, bo jakoś nie do końca mogę chwycić:)

http://www.zec.internetdsl.pl/images/parametry_grafika.jpg

To jest screen joomli na serwerze TP DSL

http://www.zec.internetdsl.pl/images/parametry_text.jpg

A tu z serwera actiwe24.

Dodam, że instalacja z tej samej paczki instalacyjnej, więc z tej strony wykluczam jakieś błędy...

stone
06-02-2007, 20:37
Hmm, drugi screen oczywiście pokazuje sytuację nieprawidłową. Wgraj jeszcze raz pliki katalogu administrator na serwer i zobacz czy pomoże

robdk
15-02-2007, 08:02
Witam
Niestety, ale po wgraniu plików administratora na serwer sytuacja bez zmian.
Np. Potrzbne mi jest ustawić parametry w menu blog sekcji artykułów i mam puste pole a nie wiem jakie nazwy parametrów są dla tej pozycji i jakie przyjmują wartości. Gdzie są zapisywane te parametry w bazie danych?? Bo może przez analogie by się udało to zrobić....

stone
15-02-2007, 08:43
Dane odnośnie rodzaju parametrów pochodzą z pliku xml componentu com_content, natmoast zapisawywane są w poly params danego elementu w bazie, w tym wypadku sekcji

robdk
18-02-2007, 16:56
Witam ponownie.
Problem jest chyba znacznie głębszy niż by się na pierwszy rzut oka wydawało.
Gdy chcę zmienić jakiś parametr (w trybie tekstowym - screen nr 2) np.: introtext=0 na introtext=1 poprzez zapisz w artykule to niedokonuje zapisu w bazie danych. Gdy zmienię ten parametr lub dodam nowy z poziomu bazy danych to efekty tej operacji są widoczne. Wygląda na to, że część instrukcji Insert i Update nie działa tak jak powinna. Możliwe, że mogą to być złe ustawienia php na serwerze.
Podobny problem mam w module Facile Forms z zapisem rekordu do bazy danych o którym piszę w tym wątku (http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=7576). Na tym etapie niestety nie da się uruchomić strony, gdyż nie mam możliwości wykonywania podstawowych zadań...

stone
19-02-2007, 20:37
poniewaz ekran parametrów jest wczystywany z pliku xml,a część serwerów ma problem z wczytuwanie takich plików gdy są wnich polskie znaki. Napisz pliki Joomli z paczki joomlapl.com, tam jest oryginalny admina, i zobacz czy pomoże

robdk
20-02-2007, 07:38
Witam
Dzięki za pomoc. Okazało sie że masz rację i problemem są pliki XML a dokładniej brak ich parsowania. Na poczatku zminiełem na panel administratora wskazany przez Ciebie i zadziałało. A, że nie lubie po angielsku, więc we wszystkich plikach XML z Administratora z wersji PL zmieniłem kodowanie na UTF-8 i wszystko działa.... :)