PDA

Zobacz pełną wersję : Fields and Filters czyli Pola i Filtry dla Joomla! 3.x i 2.5.x



KES
18-06-2013, 21:54
Chciałbym wam przedstawić mój komponent do zarządzania dodatkowymi polami w Joomla!.
Będę wdzięczny za każde sugestie oraz pomoc w szukaniu ewentualnych błędów :)

Krótki opis:

Fields and Filters jest menadżerem do zarządzania dodatkowymi polami oraz ma możliwość filtrowania ich.
Komponent nie nadpisuje plików rdzenia Joomla!.
Rozszerzenie jest przeznaczone dla Joomla! 3.x i 2.5.x

Pola (Fields):
- prosta obsługa zarządzania polami
- 4 pola – input (pole tekstowe), image (obrazek), textarea (obszar tekstowy), checkboxlist (pola wielokrotnego wyboru) (pole checkboxlist może być użyty do filtrowania)
- elastyczna konfiguracja
- możliwość dodania pól w różnie pozycje artykułu
- dodanie wartości pól bez potrzeby wcześniejszego zapisania artykułu
- Fields and Filters jest zintegrowany z widokiem edycji artykułu, dzięki temu nie wymaga otwarcia komponentu w okienku modalnym
- domyślne szablony pól oraz możliwość nadpisywania ich w szablonie strony

Filtry (Filters):
- moduł do wyświetlania pól typu filtru
- AJAX'owe filtrowanie artykułów
- używanie listy widoków artykułu, dzięki czemu nie potrzeba dodatkowych stylów CSS.
- domyślne szablony filtrów oraz możliwość nadpisywania ich w szablonie strony

Film przedstawiający działanie: YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=_q8Q5TuwMZo)
Można pobrać z: Pobierz (http://www.kextensions.com/fieldsandfilters)
Strona domowa (http://www.kextensions.com)

zwiastun
18-06-2013, 22:25
:) Nie wytrzymaleś - jutro będzie na głównej - dziś miałem czas przetestować :)

KES
18-06-2013, 23:35
Pomyślałem że jak już jest na Joomla! Extensions Directory (http://extensions.joomla.org/extensions/authoring-a-content/content-construction/24580) to warto też dodać na forum :)
I jak ci się podoba ?
Wiem, na razie petard nie ma :) ale powoli się rozwija.
Na pierwszy ogień poprawki w kodzie i naprawa błędów. Kolejne będą dodatkowe pola/filtry :)

zwiastun
19-06-2013, 00:00
Podoba mi się. zmierzasz w tym samym kierunku co autor komponentu fileldsattach (http://www.percha.com)

KES
27-07-2013, 22:19
Chciałbym się z wami podzielić informacją na temat nowej wersji komponentu Fields and Filters w wersji 1.1.0.

Aktualną wersję można pobrać z: Fields and Filters v.1.1.0 (http://www.kextensions.com/fieldsandfilters)

Nowe funkcje - v.1.1.0

Pola (Fields):
- Pola można przypisać do wielu pozycji Artykułu/Blogu/Wyróżnionych
- Statyczne (Static) – nowa grupa Pól, raz wpisana wartość może zostać przypisana do wielu pozycji artykułów
- Pola można wstawiać w dowolnym miejscu na swojej stronie przy pomocy Składni:

* w tym samym artykule i komponencie: #{id_pola}

* w innym artykule i tym samym komponencie: #{id_pola,id_artykułu}

* w innym komponencie: #{id_pola,id_artykułu,komponent(np. com_content)}
- Można również użyć Składni w opisach Pól
- Możliwość zastąpienia Układu lub dodanie nowego Układu(Layout) w Polach

Filtry (Filters):
- Nowe metody porównań pomiędzy Filtrami i Wartościami Filtrów. Ta opcja może być zmieniona w komponencie, pluginie extension (content) oraz w modułach.
- Możliwość zastąpienia Układu oraz dodanie nowego Układu(Layout) w Filtrach


Fields and Filters wymaga PHP 5.3+


Po aktualizacji:
- jeżeli Twoje pola zniknęły z artykułów to wejdź do Panelu Administracyjnego →Komponenty -> Fields and Filters i na nowo ustaw ich pozycję w Artykułu/Blogu/Wyróżnionych.

KES
27-08-2013, 11:55
Chciałbym się z wami podzielić informacją na temat nowej wersji komponentu Fields and Filters w wersji 1.1.1.

Aktualną wersję można pobrać z: Fields and Filters v.1.1.1 (http://www.kextensions.com/fieldsandfilters)

Lista zmian - v.1.1.1

Ogólne:
- jedna instalacja dla Joomla! 2.5.x oraz 3.x.

Pola (Fileds):
- [poprawione] po zapisaniu pola obrazka (Field: image), zwracany jest błąd.
- [poprawione] po zapisaniu artykułu, miniaturki i/lub obrazki nie są tworzone w polu obrazka (Field: image).

Filtry (Filters):
- [nowość] teraz można zmienić selektor paginacji dla filtrów w Plugin Extension: content.
- [poprawione] kiedy zostaną włączone proste adresy to paginacja przestaje działać.
- [poprawione] kiedy precyzja php jest zbyt mała, żądanie filtrowania nie ma dostępu

jafeth
10-12-2013, 14:34
Mam pytanie: czy jest jakaś możliwość by filtrować artykuły po polach w administratorze?

KES
10-12-2013, 14:43
Możesz bardziej rozbudować swoje pytanie. Ponieważ nie rozumiem o jakie pola w "administratorze" może Ci chodzić lub napisz do mnie na PW.

jafeth
10-12-2013, 16:26
Chodzi mi o taki sam moduł do filtrowania jak jest teraz na froncie, do panelu admina, by móc filtrować artykuły na listingu.

KES
10-12-2013, 17:57
Nie ma na razie takiego modułu. Lecz zawsze taki można napisać.

KES
10-12-2013, 23:54
Instalacja komponentu Fields and Filters v. <= 1.1.1 na Joomla! 3.2 jest możliwa.
Po dodaniu kilku pól w komponencie, podczas edycji artykułu zakładka Fields and Filters jest pusta.
W Joomla! 3.2 zostało zmienione prasowanie plików .xml.

Rozwiązaniem problemu jest zmiana w pliku Joomla!:

libraries/joomla/form/form.php: linia: 1544

Należy zmienić z:


protected function &findFieldsByFieldset($name)
{
...
$fields = $this->xml->xpath('//fieldset[@name="' . $name . '"]/field | //field[@fieldset="' . $name . '"]');
...
}


Na:


protected function &findFieldsByFieldset($name)
{
...
$fields = $this->xml->xpath('//fieldset[@name="' . $name . '"]//field | //field[@fieldset="' . $name . '"]');
...
}


Dokładnie chodzi o fragment:

//fieldset[@name="' . $name . '"]/field

Zmieniamy go na:

//fieldset[@name="' . $name . '"]//field


Problem zostanie rozwiązany w Fields and Filters v. 1.2.

KES
11-05-2014, 22:27
Chciałbym się z wami podzielić informacją na temat nowej wersji komponentu Fields and Filters w wersji 1.2.

Aktualną wersję można pobrać z: Fields and filters v1.2 (http://www.kextensions.com/fieldsandfilters)

Lista zmian - v1.2

Ogólne:

pełne wsparcie dla Joomla! 3.2 i nowszych
łatwiejszy sposób dodawania nowych układów dla pól i filtrów
zmiana struktury helper'ów, teraz są one bardziej wygodne w użyciu


Prosta składnia (Simple Syntax):

dodano nowe formuły prostej składni:

#{field_id, item_id:option, context}
#{field_id, item_id:option, context, {params}}

item_id - np. artykuł id
option - np. com_content
context - np. mod_custom.content
{params} - zmiana parametrów pola w “locie” (format json), eg. {‘base’ => {‘show_name’: 1}}



starej prostej składni można również używać


Pola (Fields):

dodano dwa nowe pola:

url
datę


możliwość dodania Prostej składni do:

nazwa pola
wartości pola
opisu pola
wartości "textarea"



Filtry (Filters):

dodano możliwość filtrowania:

artykułów archiwalnych
artykułów wyróżnionych


"checkboxlist" został zmieniony na "list"
"lista" ma możliwość wybrania układów:

pole wyboru (checkboxlist)[domyślnie]
lista rozwijana (select)
lista rozwijana z możliwością wielokrotnego wyboru (multiselect)
pole opcji (radiolist)

KES
21-05-2014, 23:19
Chciałbym się z wami podzielić informacją na temat nowej wersji komponentu Fields and Filters w wersji 1.2.1.

Aktualną wersję można pobrać z:Fields and filters v1.2.1 (http://www.kextensions.com/fieldsandfilters)

Lista zmian - v1.2.1


Fix: nie istniejąca właściwość "field_value_id" w views/fieldvalue/tmp/edit.php
Fix: "biały ekran" na froncie w Joomla! 2.5.x

KES
01-06-2014, 19:02
Chciałbym się z wami podzielić informacją na temat nowej wersji komponentu Fields and Filters w wersji 1.2.2.

Aktualną wersję można pobrać z: Fields and filters v1.2.2 (http://www.kextensions.com/fieldsandfilters)

Lista zmian - v1.2.2


Fix: nie można wyłączyć ładowania jQuery w Joomla! 2.5

rkonik
17-11-2014, 12:33
Szukałem i znalazłem.
Wspaniała rzecz którą tu znalazłem.

Zawsze szukam wad rozwiązań i znalazłem :)
Brak dokumentacji. Filmik który może i pokazuje jak co zrobić jest ok ale jednak dokumentacja pisana w mojej sytuacji jest podstawą pracy z czymkolwiek.

Możecie powiedzieć że się czepiam ale przydało by się.

Dodatkową sprawą jest to że autorem jest Polak i czemu nie ma tłumaczenia?

Poza powyższymi spostrzeżeniami pakiet jest wspaniały i warty rozwoju i poprawiania błędów.
Szczere podziękowania za stworzenie tego pakietu.

Jeżeli jest potrzebna jakakolwiek pomoc i będę w stanie pomóc to zgłaszam się na ochotnika.

Pozdrawiam

KES
19-11-2014, 08:40
Nie widzę sensu pisania dokumentacji do FaF v1.x ponieważ zacząłem tworzyć FaF v2.0, które w niewielkim procencie będzie podobne do FaF v1.x.

Nie rozumiem czemu miał bym czas przeznaczyć na tłumaczenie komponentu na polski, wolę go wykorzystać na rozwój rozszerzenia. Jest wielu polaków którzy używają FaF więc może ta grupa ludzi przetłumaczyła FaF.

Jeżeli chcesz pomóc możesz stworzyć tłumaczenie do FaF oraz dokumentację do FaF v1.x ;)

Życzę udanego korzystania z FaF :)
Oczywiście czekam na propozycję co można zmienić/dodać itp.

rkonik
24-11-2014, 22:46
Jestem bardzo chętny w pomocy przy takim projekcie jak FaF. Pomógł mi on w rozwiązaniu paru istotnych problemów. Mimo że stronka którą robię jest jeszcze w fazie projektu i testowania to sam komponent sprawia się świetnie.
Korzystam z niego w tej chwili na Joomla 2.5 i to co potrzebowałem od niego uzyskałem.

W każdej wolnej chwili z przyjemnością pomogę przy tworzeniu tłumaczenia i czegokolwiek co jestem w stanie wykonać.
Sugestie na pewno pojawią się, ale puki co testuję i cieszę się z dobrego jak na moje potrzeby rozwiązania.

KES
25-11-2014, 09:52
Trochę zaniedbałem temat, lecz teraz to poprawię.

Więc tak, aktualna wersja Fields and Filters to v1.2.5 (http://www.kextensions.com/fieldsandfilters)
Co się zmieniło od ostatniego wpisu do 1.2.5:

Lista zmian - v1.2.5
Rozszerzono możliwości filtrowania losowego:

Losowanie ze wszystkich wartości (Random from all values) - moduł sam losuje wartości filtrów i następnie pobiera pasujące do nich artykuły
Losowanie z zaznaczonych wartości (Random from selected values) - użytkownik sam zaznacza wartości filtrów a następnie z wybranych wartości filtrów są losowane artykuły



Lista zmian - v1.2.4

Poprawiono:

problem z losującym przyciskiem. Losowanie odbywało się tylko pomiędzy wartościami filtrów które były widoczne.
Dodanie klasy dla wartości filtru który jest ukryty
Joomla 2.5: Moduł filtrującu nie pokazuje się na stronach gdzie typ pozycji menu jest: Artykuły/Jedna kategoria artykułów - przegląd i Artykuły/Jedna kategoria artykułów - lista
Joomla 2.5: kilka problemów w pliku css w administracji.



Lista zmian - v1.2.3

Dodano:

możliwość filtrowania wraz z Opcją listy pozycji/Kryteria filtrowania w type pozycji menu: Artykuły/Jedna kategoria artykułów - lista
przycisku losującego w module filtrowania


Poprawiono:

JGLOBAL_SELECT_AN_OPTION nie pokazuję się po przefiltrowaniu archiwalnych artykułów
filtry nie działały poprawnie dla Joomla 3.3.4+
filtry nie pobierały prawidłowo opcji z typów pozycji menu: Artykuły/Jedna kategoria artykułów - przegląd i Artykuły/Jedna kategoria artykułów - lista
Uncaught TypeError: undefined is not a function jquery.fieldsandfilters.js:601

dexter77
21-01-2015, 15:40
Witam, znakomity komponent.

Mam kilka pytań:
1) czy można przypisać pola tylko do określonych kategorii artykułów?
2) czy jest możliwość aby w module filtrowania zawsze były widoczne wszystkie pozycje? W tej chwili jest tak, że po zaznaczeniu i wyfiltrowaniu pozostają tylko te opcje do zaznaczenia, które spełniają wszystkie warunki, więc trzeba resetować żeby znów widzieć wszystkie pola. Mogłyby być zawsze wszystkie widoczne, a przy polach niespełniających warunki po prostu byłaby wartość 0.

Pozdrawiam :)

KES
21-01-2015, 18:12
1) czy można przypisać pola tylko do określonych kategorii artykułów?
Będzie taka możliwość w FaF v2.0


2) czy jest możliwość aby w module filtrowania zawsze były widoczne wszystkie pozycje? W tej chwili jest tak, że po zaznaczeniu i wyfiltrowaniu pozostają tylko te opcje do zaznaczenia, które spełniają wszystkie warunki, więc trzeba resetować żeby znów widzieć wszystkie pola. Mogłyby być zawsze wszystkie widoczne, a przy polach niespełniających warunki po prostu byłaby wartość 0.
Rozwiązanie na ten problem może być dodanie stylu CSS do pliku CSS w twoim szablonie:



.faf-filters .faf-hide {
display: block !important;
}

yama
21-01-2015, 18:14
Kiedy planujesz publikację FaF v2.0 ?

KES
21-01-2015, 18:30
Dokładnie tego nie wiem, cały czas coś wypada i zmienia się koncepcja.
Ale myślę że w 3 kwartale powinien się pokazać, lecz też nie obiecuje.

yama
21-01-2015, 18:36
Czyli nie ma co czekać i trzeba instalować aktualną wersję. Planujesz zapewnienie natywnego przejścia między wersjami?

KES
21-01-2015, 20:01
Jeżeli zrobię to będzie to na zasadzie export/import.

yama
21-01-2015, 20:23
Grunt, że będzie. Inaczej nie byłoby sensu wykorzystywać aktualnej wersji. Dzięki za informacje.

dexter77
22-01-2015, 08:21
Będzie taka możliwość w FaF v2.0


Rozwiązanie na ten problem może być dodanie stylu CSS do pliku CSS w twoim szablonie:



.faf-filters .faf-hide {
display: block !important;
}


Dzięki, z CSS nie ma problemu, a jak zmienić żeby input nie miał disabled, gdy wartość jest równa 0?
Czekam na wersje 2.0, jeśli będzie możliwość przypisania pól do kategorii komponent zastąpi mi FieldsAttach już w 100% :)

KES
24-01-2015, 11:16
Wchodząc w:
PA -> Komponenty -> Fields and Filters -> Opcje -> Zakładka: Filters -> Ajax - done.

Do Ajax - done dodajesz swój własny kod, który jest po każdym udanym żądaniu wykonywany.
Czyli możesz np. przejść po wszystkich elementach i sprawdzić który jest disabled i usunąć mu ten atrybut.

Jak powinna wyglądać funkcja:


function ($form, data, status, response) {
// Twój kod do usunięcia atrybutu disabled
}

KES
27-01-2015, 22:32
Chciałbym się z wami podzielić informacją na temat nowej wersji komponentu Fields and Filters w wersji 1.3.0.

Aktualną wersję można pobrać z: Fields and Filters v.1.3.0 (http://www.kextensions.com/fieldsandfilters)

Lista zmian - v.1.3.0


Dodano: Nawigację po haszu w filtrach. Prezentacja (http://youtu.be/_6cYwn-LF6M)
Poprawiono: Kiedy artykuł zostawał zdjęty z publikacji to pola innego artykułu znikały

KES
30-01-2015, 21:21
Chciałbym się z wami podzielić informacją na temat nowej wersji komponentu Fields and Filters w wersji 1.3.1.

Aktualną wersję można pobrać z: Fields and Filters v.1.3.1 (http://www.kextensions.com/fieldsandfilters)

Lista zmian - v.1.3.1


Poprawiono: Crop Resize nie działa w polu obrazka.
Poprawiono: Paginacja w niektórych przypadkach nie działała po przefiltrowaniu listy artykułów.

kgrzech
27-03-2015, 14:07
Posiadam ostatnią wersję FaF 1.3.1, którą zainstalowałem na joomla 3.1.5 (serwer php 5.3.29). Po wejściu na menu->komponenty->Filelds and Filters pojawia się nieznany błąd 500 JHtml links not found. Proszę o pomoc.

KES
31-03-2015, 10:13
Faktycznie JHtml::links pojawiło się od wersji Joomla 3.2. Lecz nie uważam tego za błąd w FaF, ponieważ swoją Joomle powinieneś aktualizować do najnowszych wersji.

ALKM
01-05-2015, 17:28
A ja mam inny problem.
Zrobiłem większość zgodnie z przykładem i mam:
- możliwość odtworzenia przykładu filmu demo
- możliwość edycji (zaznaczenia) odpowiednich wartości odpowiednich filtrów w artykułach
Dotąd jest fajnie.
Utknąłem na publikowaniu filtrów na stronie.
Ustawiłem sobie filtry w pozycji Right i na stronie widzę tylko nazwy tych filtrów ale NIE MAM pozycji do wyboru.

KES
04-05-2015, 23:13
Moduł Filtrowania jest wyświetlany na podstronach, na których Typ pozycji menu jest ustawiony na:
- Artykuły > Jedna kategoria artykułów - przegląd
- Artykuły > Jedna kategoria artykułów - lista
- Artykuły > Artykuły wyróżnione
- Artykuły > Artykuły archiwalne
W module musisz wybrać z których filtrów chcesz korzystać.
Oraz przynajmniej jeden artykuł musi być połączony z filtrami.
W innych przypadkach moduł jest ukryty.

ALKM
05-05-2015, 00:24
dzięki.
Pchnęło to sprawę dalej ale wygenerowało kolejne niejasności.
Zdefiniowałem 3 filtry:
- kształt (3 warianty)
- kolor (3 warianty)
- wypas (3 warianty)
jak widać poniżej artykuły są połączone z filtrami i "otagowane" bo moduł je zlicza i widzi.
Artykuły zebrane w specjalnej kategorii tylko na potrzebę FF

https://dl.dropboxusercontent.com/u/3594867/FF_test.jpg
8262
filtry są wyświetlane w pozycji "Right" (każdy osobno w Right) no i jak widać już się pojawiły.
Każdy filtr jest "required" co wg mnie oznacza że choć jedna pozycja musi być w nim wybrana.
Ale w głównym oknie - sieczka, powielenie...etc
Nadmienię że ideą implementacji tego jest wyświetlanie podglądu grafik spełniających kryteria AND ze wszystkich 3 filtrów - zawsze bedzie to tylko jeden obrazek
No i ta sieczka to pierwsza sprawa. Dodatkowo
- dostaję podgląd/przegląd art. a nie thumba z grafiką
- czy da sie ustawić tak że po zaznaczeniu pozycji/modyfikacji w którymkolwiek z filtrów strona sie odświeży (bez klikania Submit)?

Ucziwie przerobiłem demo z filmu i dostałem obrazek. Ale niekoniecznie zrozumiałem mechanikę tego bo tam sie robi przykład dla 3 elementów na raz.
Umiem ustawić filtry dla artykułów... a może mam je ustawiać dla obrazków. Tu nie rozumiem. Coś mi umyka.

KES
06-05-2015, 21:42
Ta sieczka się tworzy prawdopodobnie przez złe ustawienie Component Body Selector, przejdź do:
PA -> Components -> Fields and Filters -> Options -> Tab: Filters -> Component Body Selector.

Gdzie znaleźć Component Body Selector w swoim szablonie jest przestawione na poniższym wideo:
Konfiguracja Component Body Selector - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=_q8Q5TuwMZo#t=638)

Jeżeli chcesz zmienić porównywani między filtrami a wartościami to zainteresuj się opcjami:
- Component Body Selector
- Comparison between values filters
W: PA -> Components -> Fields and Filters -> Options -> Tab: Filters


- dostaję podgląd/przegląd art. a nie thumba z grafiką
Niestety tego nie rozumiem co chcesz zrobić.


- czy da sie ustawić tak że po zaznaczeniu pozycji/modyfikacji w którymkolwiek z filtrów strona sie odświeży (bez klikania Submit)?
Dodaj ten kod do swojego szablonu:


jQuery(document).ready(function($){
$('body').on('change', '.faf-filters-input, .faf-filters-select', function(){
$(this).parents('.faf-filters-form').trigger('submit');
});
});



Każdy filtr jest "required" co wg mnie oznacza że choć jedna pozycja musi być w nim wybrana.
Opcja "required" odnosi się tylko do administracji nie do frontu.

ALKM
08-05-2015, 01:09
Zabawa z div ID w Component body selector nie pomogła. Sprawdziłem wszystkie ID oznaczające w "zbadaj element" te treści.
wciąż dostaje te pola z kilku bloków

http://forum.joomla.pl/images/misc/quote_icon.png Wysłane przez ALKM http://forum.joomla.pl/images/buttons/viewpost-right.png (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=355011#post355011) - dostaję podgląd/przegląd art. a nie thumba z grafiką

Niestety tego nie rozumiem co chcesz zrobić.
Chciałem uzyskać efekt w którym po przefiltrowaniu treści "otagowanych" filtrami zamiast tytułu artykułu otrzymam obrazek spełniający kryteria - czyli obrazek domku z czerwonym kominem jeżeli ustawie Domek AND czerwony AND komin.
Obawiam się że ogarnięcie tego mnie przerasta. Jedyny sukces to powtórzenie ścieżki z filmiku Demo.

KES
08-05-2015, 10:53
Zabawa z div ID w Component body selector nie pomogła. Sprawdziłem wszystkie ID oznaczające w "zbadaj element" te treści.
wciąż dostaje te pola z kilku bloków
Prześlij link do strony na PW to postaram Ci się pomóc.




Chciałem uzyskać efekt w którym po przefiltrowaniu treści "otagowanych" filtrami zamiast tytułu artykułu otrzymam obrazek spełniający kryteria - czyli obrazek domku z czerwonym kominem jeżeli ustawie Domek AND czerwony AND komin.
Obawiam się że ogarnięcie tego mnie przerasta. Jedyny sukces to powtórzenie ścieżki z filmiku Demo.
Typ pozycji menu jako: Artykuły -> Jedna kategoria artykułów - przegląd
Zakładka: Opcje artykułu -> Pokaż tytuł: Ukryj

W pojedynczym artykule ustawiasz obrazek jako:
Zakładka: Obrazki i łącza -> Ilustracja wprowadzenia
lub
Zakładka: Fields and Filters -> Przygotowany wcześniej Field: Image (z ustawionym Tab: Extension -> Location -> Category - (można wybrać jedną z 3 opcji))

ALKM
08-05-2015, 14:19
to zanim ci zawrócę głowę na PW zrobię sobie test na samodzielność i postaram się wdrożyć sugestie

joshua86
20-05-2015, 15:30
Witam serdecznie,
Mam pytanie do Autora, jak wykorzystać pole input aby dodać klasę css div lub styl.
W domyślnym szablonie Joomla artykuły w widoku Blog maj poniższą klasę
<div class="items-row cols-1 row-0 row-fluid clearfix">

Chciałbym dodać zawartość z mojego pola input
Dodaje nowy Field: CSS-input
W artykule dodaje pole CSS-input: nowa_klasa
i chciałbym osiągnąć poniższy efekt
<div class="items-row cols-1 row-0 row-fluid clearfix nowa_klasa">

Lub

Dodaje nowy Field: color_h1
W artykule dodaje pole color_h1: #ccccc
i chciałbym osiągnąć poniższy rezultat
<h2 itemprop="name" style="color: #cccccc; ">

Czy jest przewidziane powyższe zastosowanie?
Pozdrawiam

KES
21-05-2015, 09:15
Jest to możliwe.


<?php
/**
* int $articleID id artykułu (jeżeli chcesz użyć tego w templatce artykułu: $this->item->id)
* int/array $fieldID id pola z FaF (możesz tu też użyć tablicy np. array(1,2,3)
*/
$item = FieldsandfiltersFieldsHelper::getFieldsByItemID('c om_content', $articleID, $fieldID);

$class = (isset($item->element->data) && $item->element->data->get(fieldID)) ? $item->element->data->get(fieldID) : '';
?>

<div class="items-row cols-1 row-0 row-fluid clearfix nowa_klasa <?php echo $class ?>">

kciejka
23-11-2015, 23:28
Witam serdecznie,

Mam pytanie do Autora tego rozwiązania - filtrów. Zainstalowałem rozwiązanie w najnowszej wersji Joomla (3.4.5), nawet spolszczyłem (komponent, moduł, dodatki), ale napotkałem na taki problem - w szablonie wykonanym przeze mnie w Themlerze (for Joomla) brak jest filtrowania tz. wybieranie opcji filtrowania poprzez moduł następuje prawidłowo, natomiast nie filtruje artykułów - pozostają one "bez ruchu". Natomiast zauważyłem że, pod niektórymi innymi szablonami np. protostar (szablon systemowy Joomla) wszystko jest ok. , ale już w szablonie również systemowym Joomla: Beez3, nie działają - zachowują się tak samo jak w szablonie przeze mnie wykonanym?

W celu zobrazowania ww. szablonów podaję link dobrze działających filtrów: http://www.podkarpackie.edu.pl/abGen/index.php/aktualnosci ,
oraz nie działających dobrze: http://www.podkarpackie.edu.pl/abGen/index.php/dokumenty

Proszę o ewentualną pomoc w uporaniu się z takim mankamentem? Mój e-mail kontaktowy: biuro@bajt.pw.

Pozdrawiam.

joshua86
24-11-2015, 00:02
Kolego,
Nie działa Tobie filtrowanie ponieważ w ustawieniach dodatku nie zadeklarowałeś kontenera w którym będzie filtrowana treść.
Porównaj budowę obu szablonów.
<main id="content" ... >

A w Beez3 nie dział ponieważ jest inaczej zbudowany
<div id="main" role="main">

Musisz zmodyfikować szablon lub wejść w ustawienia -> konfiguracja globalna -> Fields and Filters -> druga zakładka "Filters" i modyfikujesz pole "Component Body Selector".

Pozdrawiam

kciejka
24-11-2015, 09:16
Witam serdecznie.

Serdeczne dzięki za szybką i trafną odpowiedź. Faktycznie zmiana w konfiguracji globalnej z "content" na "main" spowodowało, że filtry działają w szablonie Beez3. Ale w szablonie wykonanym przeze mnie w Themlerze (for Joomla) – dodatkowa zakładka "Mój szablon" : http://www.podkarpackie.edu.pl/abGen/index.php/moj-szblon nadal nie bo nie mogę znaleźć "id=..." - szablon zbudowany jest jakoś inaczej - widzę tylko poprzez „zbadanie elementu” same <div class ... – brak „id”.

Proszę o ewentualną wskazówkę? Co mam wpisać w konfiguracji globalnej lub gdzie mam szukać tego „id” ? Mój e-mail: biuro@bajt.pw.

Dziękuję i pozdrawiam.

KES
25-11-2015, 20:22
@kciejka Nie musi być to id może to być klasa/atrybut dowolny selektor lub zbiór selektorów który obsługuje jQuery (https://api.jquery.com/category/selectors/). Jeżeli nie wiesz jak znaleźć swój unikalny selektor to podeślij namiar na szablon/stronę z której korzystasz ;)

kciejka
25-11-2015, 21:15
KES (http://forum.joomla.pl/member.php?43767-KES)

Dzięki za odpowiedź ..., trochę mi się już rozjaśniło ...

Podaję namiary na mój szablon: http://www.podkarpackie.edu.pl/abGen/index.php/moj-szblon,

.... pod zakładką “Mój szablon” jest właśnie ten mój szablon z widocznymi klasami, natomiast pod pozostałymi zakładkami inne szablony z widocznymi id – obecnie w konfiguracji jest wstawione: #content,#main – odpowiednio do szablonu pod zakładką “Aktualności” – conetent, a dla “Dokumenty” – main...

Co dopisać jeszcze do tej konfiguracji aby filtry działały również pod moim szablonem – czyli pod zakładką “Mój szablon”?

Dzięki i pozdrawiam.

KES
25-11-2015, 21:57
Niezłą masz w szablonie klasologie i divologie :D


.bd-content-10 > .bd-container-inner

kciejka
25-11-2015, 23:15
Wprowadziłem do konfiguracji: .bd-content-10 > .bd-container-inner

Działanie, można zobaczyć ..., filtruje – ale i powiela, wyfiltrowanie kilka razy ....

Czy jest jakiś sposób na opanowanie tego powielania?

Dzięki i pozdrawiam.

sliwaelo
08-12-2015, 22:28
Witam,
Co należy zrobić aby z poziomu witryny zalogowany użytkownik dodając artykuł (Wyślij artykuł) widział zakładkę "Field and Filters"?
http://forum.joomla.pl/attachment.php?attachmentid=8517&stc=1

sliwaelo
10-12-2015, 14:01
Witam,
Co należy zrobić aby z poziomu witryny zalogowany użytkownik dodając artykuł (Wyślij artykuł) widział zakładkę "Field and Filters"?
http://forum.joomla.pl/attachment.php?attachmentid=8517&stc=1
ktoś pomoże? :)

kaniagandzowski
15-02-2016, 20:18
ma ktoś kontakt do autora pluginu? (mail)

mjmartino
13-03-2016, 13:34
Jak zmusić FaF aby przy dwóch dodatkach pokazujących się za content był jako pierwszy ?
Zmiana pozycji w pluginach nic nie daje.
Fajna by była opcja ustawiana dodatkowo Jeśli pozycja pusta to w ogóle jej nie wyświetlaj :)