PDA

Zobacz pełną wersję : RsGallery - problem z wielkością zdjęć i miniatur



pz103
02-02-2007, 11:33
Witam,

Korzystam z RsGallery2 i w ustawieniach konfiguracyjnych mam mozliwosc ustawienia szerokosci zdjecia i szerokosci miniatury, jak rowniez ustawienie czy miniatury maja byc kwadratowe czy proporcjonalne. Zalezy mi na tym zeby byly proporcjonalne, wiec to wybieram, ale zdefiniowanie szerokosci np. na 100px powoduje ze zarowno poziome jak i pionowe miniatury maja wlasnie szerokosc 100px. Zgodne jest to z ustawieniami, ale jak zrobic zeby miniatury wyswietlaly sie proporcjonalnie ale nie wg szerokosci, lecz zeby dla kazdej byl przypisany powiedzmy kwadrat 100x100px i wtedy poziome zdjecia maja szerokosc 100px, a wysokosc jest automatycznie ustawiana, a pionowe zdjecia maja wtedy 100px wysokosci, a szerokosc jest ustawiana automatycznie. Dobrze by bylo zeby miniatury w tych kwadratach ustawialy sie z wysrodkowaniem centralnym wzgledem pionu i poziomu. Analogiczna sytuacja jest z duzymi zdjeciami, tez chcialbym zeby ustawiajac np. 500px byl to rozmiar nie szerokosci bez wzgledu na poziome czy pionowe zdjecie, ale zeby to byl kwadrat 500x500px.

Ponadto mimo ze w ustawieniach mam zeby nie zachowywal oryginalnej wielkosci zdjec, to potem w galerii i tak na duzym zdjeciu po najechaniu mysza pojawia sie lupa, a klikniecie nie powoduje powiekszenia (i slusznie bo nie ma oryginalu, ale po co lupa wtedy!) a jedynie tytul zdjecia ktory wczesniej byl nad fotka pojawia się teraz pod zdjeciem i zdjecie zyskuje jakby ramke.

Jak sie uporac z tymi problemami?

Pozdrawiam
Piotrek