PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent Feed Gator i polskie znaki



keny
02-02-2007, 11:36
Istnieje bardzo fajny komponent dla Joomla pobierający newsy z innych serwisów (rss) i zapisujący je na naszej stronie jako artykuły (w danej kategorii nawet z możliwością publikacji na głównej stronie)

[/URL]http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,494/Itemid,35/ (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,494/Itemid,35/)

Problem w tym jedynie taki, że stworzony jest dla stron anglojęzycznych..

Czy ktoś stosował już go u siebie i przerobił by prawidłowo wyświetlał polskie znaki? Na forum autorów ( [url]http://phlooid.com ) nie znalazłem odpowiedzi (pomimo, że pytanie takie zostało zadane). Ręczne przerobienie iso-8859-1 na iso-8859-2 w plikach powoduje tylko wyświetlanie innych krzaczków

mery_master
10-02-2007, 16:31
jak sie go konfiguruje, żeby wyświetlal newsy wraz z obrazkami ?

Pozdr

Black406
28-03-2007, 12:44
Czy ktoś stosował już go u siebie i przerobił by prawidłowo wyświetlał polskie znaki? Na forum autorów ( http://phlooid.com ) nie znalazłem odpowiedzi (pomimo, że pytanie takie zostało zadane). Ręczne przerobienie iso-8859-1 na iso-8859-2 w plikach powoduje tylko wyświetlanie innych krzaczków

Nie do końca udało mi się go przerobić. Wyświetla poprawnie polskie znaki tylko z rrs'ów z roz. xml . Aby zmodyfikować wyświetlanie to znajdź plik /administrator/components/com_feedgator/etc/magpie/rss_parse.inc
i tam znajdź kodowanie #8859-1 i zmień na #8859-2 (jest chyba w trzech miejscach)

keny
30-03-2007, 01:11
Nie do końca udało mi się go przerobić. Wyświetla poprawnie polskie znaki tylko z rrs'ów z roz. xml . Aby zmodyfikować wyświetlanie to znajdź plik /administrator/components/com_feedgator/etc/magpie/rss_parse.inc
i tam znajdź kodowanie #8859-1 i zmień na #8859-2 (jest chyba w trzech miejscach)
działa - dzięki :) też z nie wszystkich (np interia.pl xml też gubi znaki), ale z tvp.pl już działa ok

Black406
30-03-2007, 10:18
działa też z gazeta.pl, wp.pl, tvp.pl, z rmf fm. Trzeba jeszcze pokombinować ale da się zrobić :-)

Black406
30-03-2007, 10:36
Więc przesyłam więcej danych do zmian. Zaznaczam iż działa prawie w 100% jeżeli chodzi i rss z roz. xml . Trzeba jeszcze pokombinować z plikiem tym poniżej rss_fetch.inc

-----------------------------------

Plik: administrator\components\com_feedgator\etc\magpie\ rss_fetch.inc
Linnia 358
Jest:
if ( !defined('MAGPIE_OUTPUT_ENCODING') ) {
define('MAGPIE_OUTPUT_ENCODING', ' ISO-8859-1');
}

if ( !defined('MAGPIE_INPUT_ENCODING') ) {
define('MAGPIE_INPUT_ENCODING', 'null');
}

if ( !defined('MAGPIE_DETECT_ENCODING') ) {
define('MAGPIE_DETECT_ENCODING', true);
}

Zmienić:
if ( !defined('MAGPIE_OUTPUT_ENCODING') ) {
define('MAGPIE_OUTPUT_ENCODING', 'ISO-8859-2');
}

if ( !defined('MAGPIE_INPUT_ENCODING') ) {
define('MAGPIE_INPUT_ENCODING', 'null');
}

if ( !defined('MAGPIE_DETECT_ENCODING') ) {
define('MAGPIE_DETECT_ENCODING', true);
}

-----------------------------------

Plik: administrator\components\com_feedgator\etc\magpie\ rss_parse.inc
Linnia 94
Jest:
function MagpieRSS ($source, $output_encoding='ISO-8859-1',
$input_encoding=null, $detect_encoding=true)

zmienić:
function MagpieRSS ($source, $output_encoding='ISO-8859-2',
$input_encoding=null, $detect_encoding=true)

-----------------------------------

To na tyle, jak komuś się uda coś wymyślić to dajcie znać.

leonidas
01-04-2007, 02:59
Panowie prosze o pomoc zainstalowalem wlasnie ow komponent i wszystko cacy ale mam niestety problem poniewaz nie wiem jak z niego skorzystac i jak go uruchomic :):)

Napisze ponizej jak go konfigurowalem:

stworzylem w menu głownym strony nazwe zakladki pod jaka ma byc dostepny i czy pod ta zakladka ma byc podpiety komponent ? czy moze zwartosc sekcji? - w sumie zrobilem an probe i tak i tak ale niestety nie dziala, nastepnie stworzylem w PA w manage feeds jeden na probe adres rss wpisalem tytul,adres rss, stworzylem specjalnei pod to sekcje i kategorie wybralem ta kategorie, wybralem ilosc wiadomosci ile ma sie wyswietlac z jednego kanalu - trim intro chars, nastepnie opublikowlaem i nic si enie wystwietla - czy wie moze ktos jaki blad popelniam i jak powinna przebiegac wlasciwa konfiguracja - dziwne bo to pierwszy komponent z ktorym mam taki problem :)

z gory dziekuje za wszelka pomoc i pozdrawiam

Martin123
23-05-2007, 11:38
buuu:( link na górze nie działa, a na Joomla! Extensions Directory nie znalazłem tego feedgatora. Plis, podeślijcie aktualny link. Dzięki pozdrawiam

Black406
24-05-2007, 05:08
buuu:( link na górze nie działa, a na Joomla! Extensions Directory nie znalazłem tego feedgatora. Plis, podeślijcie aktualny link. Dzięki pozdrawiam
Proszę bardzo. W załączniku komponent :)

hakremosty
18-02-2008, 10:06
ten link też nie działa :mad:

inkos
18-02-2008, 12:26
ten link też nie działa :mad:
Co nie działa? Raczej to Twój komputer albo dostęp do Internetu nie działa poprawnie. Przed chwilą sprawdziłem i załącznik powyżej się otwiera. Skorzystało z tego już prawie 40 osób. Umieszczona w pierwszym poście strona autorów feedgator działa i można z niej ściągnąć ten komponent. Jedyna rzecz która nie działa to tylko link na extensions.joomla.org i wygląda na to iż komponent został stamtąd usunięty.

hakremosty
18-02-2008, 13:18
inkos, jeśli tak uważasz to mam prośbę : wyślij mi na mój e-mail ten komponent

inkos
18-02-2008, 13:24
inkos, jeśli tak uważasz to mam prośbę : wyślij mi na mój e-mail ten komponent
Wysłałem na sendspace - tutaj jest link do niego (http://www.sendspace.com/file/puwll8).

hakremosty
18-02-2008, 14:40
dziękuję :)

ksiadz
16-07-2008, 01:10
Nie wiem co jest nie tak,
ale po zmiania kodowania na iso-8859-2 dalej nie ma u mnie polskich znakow.
Przetetsowalem na gazeta, onet, wp interia i inne:/

inkos
16-07-2008, 16:22
Nie wiem co jest nie tak,
ale po zmiania kodowania na iso-8859-2 dalej nie ma u mnie polskich znakow.
Przetetsowalem na gazeta, onet, wp interia i inne:/
Można jaśniej bo nic nie rozumiem z twojego postu. Co ma do Joomla taka strona jak wp itp?

stasio
27-01-2009, 01:42
no właśnie , jak to w końcu ustawić? ja chce ze strony z utf-8 przenieść rss do iso 8859-2 i mam krzaki lub pytajniki... ktoś wie jak to ustawić?