PDA

Zobacz pełną wersję : odnośnik w menu nie łączy



bbajerr
19-06-2013, 14:22
Witam,

na następującej stronie www.fsb.com.pl mam pewien problem otóż w sliderze/menu po prawej stronie gdzie są "zdjęcia łączone", "zdjęcia seryjne" po najechaniu myszką w pasku stanu pojawia się link do którego ma przechodzić strona po kliknięciu, niestety po kliknięciu mimo iż adres jest poprawny, nie wykonuje żadnej akcji. na pewno jest gdzieś błąd w kodzie, siedzę już przy tym dłuższy czas i nie mogę znaleźć rozwiązania.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Tomasz B.

KES
19-06-2013, 14:37
Jeżeli chodzi o kliknięcie w te napisy "zdjęcia łączone", "zdjęcia seryjne" .. i nic się nie dzieje, to może znaczyć że slider na elementy <a>(linki) daje zdarzenie w którym ma zapisane że po kliknięciu ma nie przechodzić na link np: (w jQuery)


jQuery('a').click(function(){ return false; });

bbajerr
19-06-2013, 14:57
niestety w pliku jQuery nie mam takiego zdarzenia :(

KES
19-06-2013, 15:14
To jest przykład a nie linijka która musi być i też napisałem że to przykład z jQuery ponieważ nie wiem czy ten Slide używa jQuery czy też Mootoolsa ponieważ masz dwie biblioteki załadowane.

bbajerr
21-06-2013, 08:27
Slide używa jQuery, próbowałem różnych rozwiązań, wydedukowałem, że jak usunę w kodzie z wiersza gdzie jest odnośnik <li> to wtedy odnośniki się otwierają, ale za to nie wygląda to zbyt dobrze ponieważ nie pokazuje tła przycisku.
nie mam pojęcia jak to naprawić :(

bbajerr
21-06-2013, 09:03
Dodam jeszcze, że po kliknięciu PPM i klikniecie "otwórz w nowym oknie", bądź po prostu "otwórz" link działa.

KES
21-06-2013, 09:08
użyj skryptu

jQuery('a').on('click', function(e){
e.preventDefault(); // ustawia to przyciśnięcie jako główne zdarzenie
window.location = jQuery(this).attr('href'); // pobiera ścieżkę z linku i przekierowuje na nią.
});

jQuery('a') // zmień na selektor który będzie ci pasował. Pisane z palca więc może się zdarzyć mały błąd.