PDA

Zobacz pełną wersję : Prawdopodobny włam



traabbit
22-06-2013, 12:49
Witam.

Dostałem do migracji stronę.

Po wejściu na serwer zauważyłem, że jest tak kupa dziwnych folderów.

Czy są one dowodem na włamanie?

6736

alex51
22-06-2013, 14:06
Najpierw należy uzgodnić z właścicielem strony czy pliki i foldery nie stanowiące standardowego wyposażenia Joomla! są mu znane i potrzebne. Zdarza się, że właściciel tworzy najrozmaitsze foldery i tylko on a zna ich przeznaczenie. Wszystko, co jest spoza Joomla! i nie jest wytworem fantazji właściciela można usunąć, robiąc uprzednio na wszelki wypadek kopię wszystkich plików. Zawartość kopii może też służyć jako dowód w sprawie jeśli właściciel zdecyduje się na drogę prawną w przypadku ataku na stronę. Wskazane jest też zbadanie plików pod kątem kolejności ich wgrywania i dokonywanych modyfikacji, ale to już pewnie wiesz, jako przyjmujący zlecenia migracji.

Gall Anonim
22-06-2013, 14:13
@traabbit - jeżeli zadajesz takie pytania i do tego TC jest u ciebie klientem ftp (zapewne również zapmętuje hasła) to może warto by się zastanowić czy aby właściwym jest podejmowanie się zlecenia którego celem jest migracja.
Przemyśl sprawę zanim zadasz pytanie w stylu" jestem blacharzem samochodowym ale mam dylemat - czy wgnieciony błotnik wskazuje na fakt iż ktoś go wgniótł?"
Pzdr