PDA

Zobacz pełną wersję : Wymniana plików po shackowaniu



Ajgor
22-06-2013, 19:26
Witam. Moja srona na Joomla 2.5 kilka dni temu została shackowana (podobno jakiś haker z Iranu). Po shackowaniu firma hostingowa zablokowała stronę do czasu zrobienia "porządków". Istnieje prawdopodobieństwo, że hacker zostawił po sobie w jakichś plikach niebezpieczne procedury. Chcę więc wymienić całą Joomlę tak, żeby nie stracić zawartości. Wpisów, skórki itp. I tu moje pytanie:

Które pliki mogę podmienić z "czystego" archiwum Joomli, żeby nie stracić zawartości? A raczej - które powinienem zostawić, żeby tych danych nie stracić. Oczywiście pliki, które zostaną, poddam dokładnej analizie.
Sprawa jest dla mnie dosyć pilna i ważna.

Pozdrawiam.

alex51
23-06-2013, 07:36
(...) więc wymienić całą Joomlę tak, żeby nie stracić zawartości. Wpisów, skórki itp. I tu moje pytanie:

Które pliki mogę podmienić z "czystego" archiwum Joomli, żeby nie stracić zawartości? A raczej - które powinienem zostawić, żeby tych danych nie stracić. (...)


Obawiam się, że takie postawienie pytania świadczy o braku odpowiednich kwalifikacji do bezpiecznego przywrócenia strony po ataku. Podstawowa sprawa, to wykorzystanie ostatniej, wolnej od infekcji kopii bezpieczeństwa. Należy też umieć określić co odpowiada za wygląd a co za treść strony i szukać tego we właściwych miejscach. Podejrzewam, że rozsądniejszym dla Ciebie rozwiązaniem byłoby zlecenie naprawy strony po włamaniu.