PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zalogowaniem do zaplecza



miszarus
23-06-2013, 10:48
Witam serdecznie, problem dotyczy joomli 1.5.26 pl.
Wczoraj rano próbowałem zalogować się do zaplecza swojej strony postawionej na joomli i zdziwienie. Po wpisaniu loginu i hasła i próbie logowania nic się nie dzieje, strona jedynie przeładowuje się. Nie pojawiają się również komunikaty o błędnym haśle czy loginie gdy je celowo złe wpisywałem.
Rozpocząłem poszukiwania u wujka google. Sprawdziłem:
1. Poprawność hasła (jest oki)
2. Ratuj admin
4. Sprawdzałem w bazie czy mam włączone plugin logowania,
5. Remowałem linie $session->fork();

Co ciekawe gdy próbuję zalogować się na z componentu (modułu) logowania dostępnego na stronie głównej, występuje ten sam problem. Po wpisaniu danych, przeładowywuje i nic. User nie jest zalogowany. Czy ktoś może mi pomóc, miał podobny problem i zna rozwiązanie którego nie próbowałem?
Pzdr.

ekumi
24-06-2013, 10:52
Proponuję jak najszybszą migrację do 2.5.x. O tym, że posiadacze stron w nie wspieranych wersjach systemu będą mieli podobne problemy wiadomo nie od dziś.

however
24-06-2013, 13:09
CapsLock? ;)

@ekumi ok tylko migracja bez dostępu do panelu może być dość uciążliwa.
@miszarus zresetuj hasło admina przez bazę, później hasła wszystkich użytkowników (najlepiej wyłącz inne konta). Ustaw jakieś silniejsze i zmień login.
Dodatkowo sprawdź czy nie masz infekcji strony (np. masowo w ostatnim czasie edytowane pliki HTML, PHP). Podaj link do strony. No i na koniec migracja do J!2.5

ekumi
24-06-2013, 13:45
@however, jak to mam ostatnio w zwyczaju, zgadzam się z Tobą, że migracja bez dostęu do zaplecza jest uciążliwa. Jednak wydaje mi się, że zmiana haseł z poziomu bazy może w tym przypadku nie przynieść pożądanego efektu. W takim przypadku proponował bym raczej odzyskanie strony z kopii (a w przypadku nie posiadania jej kontakt z hostingodawcą w celu postawienia ostatniej 'zdrowej' wersji) i po odzyskaniu dostępu - zmiana haseł i migracja.

miszarus
24-06-2013, 14:54
Witam panowie, oczywiście dzięki za rady, choć sprawdziłem wszystko co wujek google podpowiedział (fora polskie i angielskie) i wszystko było ok. Hasło mam z 24 znaków, żadnego włamu ani nic. Napisałem do admina hostingu i jak się okazało problem leżał po ich stronie, tłumaczyli się, że zwiesiły im się sesje ;)
nieważne, działa, choć strachu mi napędzili.
Przygotowuję się do migracji, jednak serwis jest spory (wiele dodatków niewspieranych w 2.5) i dlatego przygotowuję się powoli ;)
Dzięki za sugestie, temat do zamknięcia.

zwiastun
24-06-2013, 15:02
To póki co zainstaluj i skonfiguruj oprogramowanie zabezpieczajace: AkeebaTools, RsFirewall

miszarus
24-06-2013, 15:12
Ok. Dzięki za radę.