PDA

Zobacz pełną wersję : Dublowane pozycje w MENU - nie wiem co włączyłem



crhz
23-06-2013, 12:48
Witam. Mam problem ze swoją stroną. Otóż z lewej strony mam standardowe MENU oraz podmenu

Przykład (jest to strona szkoły)

KTO JEST KIM? <--tytuł menu
Dyrekcja <--link do art
Nauczyciele<--link do art
Kadra Pedagogiczna<--link do art

ROK SZKOLNY 2013/2014 <-- tytuł menu
Plan lekcji<--link do art
Organizacja roku szkolnego <--link do art

i teraz problem polega na tym że pod tymi menu, tworzy się oddzielne menu właśnie z tymi samymi linkami czyli
Dyrekcja
Nauczyciele
Kadra Pedagogiczna
Plan lekcji
Organizacja roku szkolnego

i nie mam wpływu na usunięcie tego nie potrzebnego menu. Mało tego. Nie widzę go nawet projektancie.
6738

Jak wyłącze artykuł to wtedy znika nazwa artykułu z głównego menu ale niestety nie działa link do niego. Automatycznie kazdy artykuł który tworze, pojawia się w menu. A nie chcę tego.
Proszę o pomoc

Bazyl
23-06-2013, 13:24
Witaj,

Podaj adres strony

crhz
23-06-2013, 13:53
szkolysweirp.pl - było dobrze puki jeden z nauczycieli coś chciał dodać i tak się pokićkało

Bazyl
23-06-2013, 14:14
Aktualności to moduł, który można wyłączyć lub zamienić na inny, który wyświetli np. tylko wyróżnione artykuły.

crhz
23-06-2013, 14:19
Ale proszę powiedz mi jakim cudem powstały te dziwne menu


// usunięte - zwiastun
te pozycje są przypisane jak zauważyłeś w innych działach, i za każdym razem jak tworzę nową pozycję w menu to pojawia się ona w dziale dobrym w którym powinna być i właśnie na środku menu tam gdzie widać


- - - Updated - - -

6739to nie jest potrzebne i tutaj są zdublowane pozycje z innych działów. Jak tworze nowy artykuł, automatycznie tutaj się pojawia

Bazyl
23-06-2013, 14:25
Twoje aktualności to moduł, który przedstawia (najprawdopodobniej) ostatnio dodane artykuły, a nie moduł menu.
Zobacz, czym się różnią moduły i poznaj ich działanie.

Napisz, jak nazywa się Twój moduł Aktualności

- - - Updated - - -


Aktualności to moduł, który można wyłączyć lub zamienić na inny, który wyświetli np. tylko wyróżnione artykuły.

Musisz też uważnie czytać ;)

crhz
23-06-2013, 14:37
TYP:MENU
akurat o aktualnosci się nie przejmuje bo to może zostać, ale zobacz przykład:
na stronie jest
GIMNAZJUM > PODRĘCZNIKI - dodałem to kilka godzin temu i tak powinno być. Automatycznie link podręczniku utworzył się również w tym dziwnym menu który zbiera wszystkie artykuły nowo dodane. Jak wyłącze moduł aktulności to niestety ale nic nie znika. Jeżeli jednak wyłącze któryś artykuł to żecz jasna nie mam do niego dostępu

- - - Updated - - -

Wyłączyłem wszystkie nie potrzebne moduły i dalej to samo

- - - Updated - - -

nie mam pojęcia co ten nauczyciel włączył że tak zaczeło się pojawiać

Bazyl
23-06-2013, 14:43
Kolego, raz chcesz Aktualności, a raz nie. Zdecyduj się.

Wyczyść cache Joomla!, a być może zobaczysz zmiany...

crhz
23-06-2013, 14:57
// usunięte - zwiastun

Bazyl
23-06-2013, 15:07
Szanowny kolego, już dwa razy napisałem, co należy zrobić.
Wyłącz wszystkie moduły i włączaj po kolei - znajdziesz.

www.wiki.joomla.pl/nowicjusze

zwiastun
23-06-2013, 15:18
Kolego @crhz:
1. Jeśli nie masz pojęcia o skutkach tego, co robisz, nie rób, bo to oznacza, że nie potrafisz odpowiadać za swoje działania.
2. Twoje pytania wynikają z nikłej znajomości podstaw obsługi Joomla. Jeśli nie rozumiesz,co doradzał Ci @Bazyl, oznacza to, że Twoja wiedza o Joomla jest dalece niewystarczająca, by zajmować się zarządzaniem witryną tak poważnej instytucji, jak szkoła. Kto Cię do tego upoważnił? Czy zdawał sobie sprawę, że się na tym nie znasz?
Zwróć się ze swoimi problemami do administratora / twórcy witryny albo zapoznaj się z podstawami obsługi Joomla (@Bazyl podał Ci link do materiałów + http://wiki.joomla.pl/J2.5:Pierwsze_kroki_z_Joomla!), a na forum wróć, gdy będziesz mieć problemy z działaniem Joomla, a nie ze swoją póki co małą wiedzą.