PDA

Zobacz pełną wersję : JoomSport - kilka problemów, proszę o pomoc! :C



Nico~
24-06-2013, 22:57
Witam,

Posiadam Joomle 3.1.1, a także komponent JoomSport Standard for Joomla! 3.0
Wszystko sobie spolszyłem, więc jest dobrze.

Doobra, problem polega na tym że:
1. Na stronię głównej stworzyłem pozycję menu o nazwię "Kadra". I do tego podpiełem TeamLayout, no i wyświetla mi cały profil drużyny a w nim takie zakładki jak "Drużyna", "Mecze" i "Zawodnicy". Chciałbym aby pokazało samą zawartość "Zawodnicy". Z poziomu panelu admina raczej nie da rady tego zrobić. Tak myślałem aby zmienić domyślną kolejność z "Drużyna" na "Zawodnicy".

2. W zakładce "Zawodnicy" chciałbym aby obok imienia i nazwiska, pozycji, było wyświetlane zdjęcie zawodnika.
3. Jak zrobić tabelę "Strzelców" a w niej miniaturka zdjęcia, imie i nazwisko, ilość bramek.

Błagam o pomoc! Bardzo tego potrzebuje.
Z góry dziękuje!

tomaszek83
24-06-2013, 23:27
Ad.1 Nazwy zakładek możesz zmienić edytujac odpowiednie pliki Joomsport odpowiedzialne za wyświetlanie. A w zasadzie to wykorzystując nadpisywanie szablonem stworzyć nowe układy pozycji menu. Teraz z głowy nie pamiętam jakie to pliki ale wykorzystując Firebuga plus np. TC lub FreeCommandera, można dość szybko namierzyć te pliki.
Ad.2 W darmowej wersji Joomsport ta opcja jest niedostępna. W wersji Pro jak najbardziej jest to możliwe.
Ad.3 Moduł Player Statistics (o ile dobrze pamiętam), z tym że będzie to bez zdjęcia. W wersji Pro jest chyba ze zdjęciem.


Błagam o pomoc! Bardzo tego potrzebuje.
Ja też wielu rzeczy potrzebuję a nie mam ;) Także spokojnie, uzbroj się w cierpliwość, poznaj Joomsport, ogarnij trochę php,css,html i działaj.

PS. Kolego @Nico~, jako że jesteś nowy na forum to zapraszam do zapoznania się z regulaminem. 1 temat = 1 problem ;)

Nico~
25-06-2013, 09:50
Po prostu nie chciałem spamować na forum :)

huhu to ładnie się cenią za professional aż 170$, no i skąd wziąć pro xD ... To odpada pkt. 2, chyba że coś w kodzie pokąbinuję.

Co do Ad1. To nie bardzo rozumiem, mógłbyś rozwinąć tą myśl? :)

tomaszek83
25-06-2013, 11:05
79$ jak już za licencję czasową lub też 158$ za dożywotnią (http://joomsport.com/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=116&vmcchk=1&Itemid=30) to nie duża cena jak na tak rozbudowany komponent.

Uprzedzając Twoje pytanie skąd wziać... w sieci jest mało wersji "warezowych" i wszystkie które są mają dziury w kodzie. Pomijając już fakt że to jest kradzież. Co do modyfikacji plików to małe szanse są abyś pokombinował w kodzie, bo wiąże się to z przebudową całego komponentu. Różnie między Free a Pro są znaczne.

Jeśli chodzi o nadpisywanie szablonem to poczytaj na forum. Jest dużo o tym. Ale skoro moja podpowiedź niewiele Ci mówi wątpię abyś sam to ogarnął. Mogę podpowiedzieć że zmiany które chcesz osiągnąć w pkt.2 wymagają wykorzystania metody nadpisywania szablonem, a pliki które odpowiadają za wyświetlanie poszczególnych typów menu w Joomsport są w katalogu components/com_joomsport/views.

Nico~
25-06-2013, 11:16
Na pewno jest to osiągalne, z tego co widzę to na tej stronie http://www.spartawroclaw.com/index.php?option=com_joomsport&view=blteam&sid=9&tid=18&Itemid=6 jest tak samo zrobione jak ja potrzebuję. Ale ciekawe czy mają wersje pro czy standart. Ale nie sądze by mieli tą wersję pro :) Oni po prostu zamienili miejscami te zakładki, ale nie jestem pewien.

Dobra coś pomyślę i tak jak mówiłeś wykorzystam tą metodę nadpisywania szablonu i wtedy napiszę co z tego wyszło :D

Nico~
25-06-2013, 13:08
Znalazłem components/com_joomsport/views/blteam/tmpl/default.php

Znalazłem linikji odpowiedzialne za wyświetlanie tych zakładek, więc zamieniłem je by zakładka "Zawodnicy" stała przed zakładką "Drużyna" no i miejscami się zamieniły. Ale dalej wczytuje domyślnie "Drużyna" ... ;x