PDA

Zobacz pełną wersję : Brak dostępu w panelu do pozycji Konfiguracja, strona się nie wyświetla



Hervelois
25-06-2013, 22:52
Witam
Jakiś czas temu robiłem stronę znajomemu wszystko ładnie chodziło, zapomnialem już o niej, kiedy on dzwoni do mnie i mówi że nie można jej wyświetlić.
Zajrzałem fakt strona się nie otwiera. Wszedłem w panel admistracyjny i tutaj wszystko niby chodzi leczy gdy chcę wejść w pozycje konfiguracja jedyne co sie pojawia to adres w pasku i pusty biały ekran..nie mam pojęcia co się wydarzyło. Bo przecież nikt nic nie grzebał i jeszcze miesiąc temu było wszytko ok.
Proszę o jakieś wskazówki.

tomaszek83
25-06-2013, 22:54
Wersja Joomla? Czy czasem nie miałeś nieproszonych gości? Samo nic sie nie zepsuło.

Hervelois
25-06-2013, 22:56
Joomla! 1.5.17 Stable [ Wojmamni ama woobusani ]


Nie możliwe jeszcze w maju podpatrywałem ją i chodziła jak trzeba.
Nie miałem żadnych nie proszonych gości.
NI mam pojęcia co może być przyczyna i gdzie tkwi problem. :(

zwiastun
25-06-2013, 23:08
No tak, bo cuda się zdarzają.
Masz przestarzałe oprogramowanie (tak mniej więcej ze 2 lata). Od maja upłynął co najmniej miesiąc.
Oczywiście, to nie musi być efekt włamania.

Hervelois
25-06-2013, 23:14
Wiem że jest przestarzałe bo na wersji 3 inna strona chodzi ok. Ta strone poprawiałem po kims i juz została w tej wersji 1.5.17.
Nie wiem co zrobic teraz a muszę ja jakoś przywrócić do życia.
Pytanie nadal co sie stało i dzieje z tą?

Hervelois
26-06-2013, 16:02
kurcze żadnych podpowiedzi...

alex51
26-06-2013, 16:08
A co tu można podpowiedzieć oprócz zalecenia skorzystania z posiadanej kopii bezpieczeństwa, przywrócenia z niej strony oraz obowiązkowej aktualizacji.. Można jeszcze próbować reinstalacji i odtwarzania treści strony na podstawie kopii bazy danych.

Hervelois
26-06-2013, 20:31
No ok. Tylko czym wytłumaczyć brak mozliwości wejscia do pozycji konfiguracja, wszystkei inne działają, moge edytowac ,dodawac artykuły itp. lecz gdy chcę wejść do konfguracji trach...pusta strona.

Hervelois
26-06-2013, 21:17
Teraz zauważyłęm że nie moge zainstalowac nic przez instalatora w panelu chciałem zainstalować Aceba lecz mulił mulił i przeszedł do pustej strony podobnie jak z pozycja konfiguracja. Hm nie orientuje sie akurat w tej dziedzinie informatyki za specjalnie lecz to nie może byc cos na rzeczy z PHP ?

shadow21
27-06-2013, 18:53
Jaki hosting?
Jakie php?

Być może administracja hostingu zmieniała php w międzyczasie i się posypało...

Hervelois
28-06-2013, 00:55
Server Name server20.000webhost.com
IP Address 31.170.160.84
Apache ver. 2.2.19 (Unix)
PHP version 5.2.*
MySQL ver. 5.1
rózne juz hipotezy. Najistotniejsze jest to aby przywrócic to jakoś lecz na razie nic na to nie wskazuje. Probowalem zainstalowac aceeba i zainstalowała sie bez potwierdzenia a mianowicie nage podczas instalacji przeszla w pustą stronę. Powrócilem do panelu i pojawiła sięw menu. Gdy spróbowalem zrobić kopie wyskoczył bład podczas tworzenia:
komunikat błędu to: Invalid AJAX data:

alex51
28-06-2013, 06:46
Już wcześniej sugerowałem możliwe sposoby naprawy, więc tytułem przypomnienia - reinstalacja strony z wykorzystaniem pobranej uprzednio kopii samej bazy danych. Najlepiej to przeprowadzić w środowisku lokalnym JAMP lub XAMPP by później bezpiecznie przenieść stronę na serwer.

Hervelois
28-06-2013, 10:44
Alex51 jakby miała wygladać ta reinstalacja na podstawie samej bazy danych?

alex51
28-06-2013, 11:48
Korzystając z PMA (phpMyAdmin) zrobić eksport wszystkich tabel bazy danych zepsutej strony. W środowisku lokalnym (JAMP lub XAMPP) lub na sprawdzonym pod kątem prawidłowego działania Joomla! serwerze należy zainstalować najnowszą wersję Joomla!2.5.11. Następnie doinstalować tam wszystkie takie same, dodatkowo zainstalowane w poprzedniej instalacji (tej zepsutej) rozszerzenia (komponenty, moduły, dodatki i domyślny szablon). Zrobić eksport wszystkich tabel tej nowej instalacji, pobrać na dysk a następnie zamienić te tabele zawartością bazy danych zepsutej strony (uprzednio pobranej z serwera).

Hervelois
07-07-2013, 17:20
Człowiek, który wczesniej stawiał stronę na hostingu 000webhost.com kompletnie olewa sprawę, brak z nim kontaktu w kontekście tego że nie moge sie dostać na konto na tym ze serwerze bez loginu i hasła a co za tym idzie brak mam dostępu do umieszcoznej na nim bazy dancych. Nie wie wiem czy jest jakiś sposób aby to odzyskać bo on zakladał te konto i nie chce przekazać dancych.

zwiastun
07-07-2013, 18:17
Człowiek, który wczesniej stawiał stronę na hostingu 000webhost.com kompletnie olewa sprawę, brak z nim kontaktu w kontekście tego że nie moge sie dostać na konto na tym ze serwerze bez loginu i hasła a co za tym idzie brak mam dostępu do umieszcoznej na nim bazy dancych.

Znaczy się przywłaszczył sobie coś, co nie należy do niego. Zwyczajny złodziej. Ponieważ z takimi typkami (bandziorkami małego kalibru) nie ma się co pieścić, przeciwnie, należy ich skutecznie uczyć rozumu, złóż doniesienie na policję lub do prokuratora. Wcześniej możesz go uprzedzić o takim zamiarze (najlepiej wysyłając list polecony z wezwaniem do zwrotu danych dostępowych).

Gall Anonim
07-07-2013, 20:58
cytat numer 1

Jakiś czas temu robiłem stronę znajomemu wszystko ładnie chodziło
cytat numer 2

Człowiek, który wczesniej stawiał stronę na hostingu 000webhost.com kompletnie olewa sprawę,
Prośba numer 1 - oświeć mnie o co chodzi?
Prośba numer 2 - poproszę link do strony
Prośba numer 3 - jak jest z tą instalacją na zapleczu? masz uprawinienia czy nie?

komunikat błędu to: Invalid AJAX data:
W tym przypadku należy sprawdzić konfigurację akeeba - bo zazwyczaj wystarczy zaznaczyć w konfiguracji - użyj iframe - lub zwiększyć czas oczekiwania na odpowiedź serwera, jednak napisz proszę również dokładnie którą wersję akeeba instalowałeś - bo coś mi tytaj dziwnie wygląda.

Jeszcze kilka informacji - jeżeli faktycznie masz uprawnienia do instalcji to:
1.zainstaluj sobie eXtplorer
Uwaga: sprawdź dokładnie która wersja eXtplorer'a jest do twojej wersji Joomla
2. korzystając z eXtplorera wydeytuj plik configuration.php i pobierz dane logowania do bazy danych
3. zaloguj się do bazy danych (ścieżka do panelu logowania bazy danych częstokroć jest zewnętrzna i niezależna od konta użytkownika - myślę że wręcz możesz zapytać hostingodawcę o ścieżkę do panelu PHPmyadmin bazy danych) - po zalogowaniu zrób kopię zapasowa bazy danych zapisując ją do pliku zewnętrznego.
4. korzystając z eXtplorera stwórz nowy katalog i....
spakuj do niego zawartość Joomla - da się zrobić - sugeruję jednak zrobić kilka paczek - pakując katalogi powiedzmy po 5, a images samotnie (i wszystkie te które mają dużą objętość)
5. ściągnij ścieżką zewnętrzną wszytkie pliki które utworzyłeś pakując zawartość Joomla (przykładowo: pakowałeś do katalogu który utworzyłeś 0000 to ścieżka do [pliku będzie wyglądać tak: twoja_domena/0000/nazwa_pliku.zip
6, jak już ściągniesz wystarczy rozpakować i przenieść direct ftp na nowy hosting, po czym stworzyć bazę danych i zaimportować zrzut ze starej, wyedytować plik configuration.php - zmienić parametry bazy na parametry nowej bazy danych i ........
zaktualizować wszystko na bieżąco pamiętając o odcięciu niechcianych użytkowników od dostępu do zaplecza.
Pzdr
P.S. Czekam na odpowiedzi w odniesieniu do pytań które zadałem.
6.

Hervelois
07-07-2013, 23:54
Gal Anonim ta stronę przejąłem po gościu który coś tam zrobił, tzn. trzeba było ja zmodyfikować dodać rożne rzeczy. Dostałem- logion i hasło do zaplecza wszystkie dane to logowanie się przez klienta ftp i to wtedy zupełnie wystarczyło. Nie musiałem korzystać z panelu hostingowego.
Wszystko chodziło do momentu kiedy zamieściłem post gdyż osoba której zawartość strony reklamującej ja dotyczy zadzwoniła z informacja że strona nie chodzi.
Wszedłem i faktycznie lipa. NA zaplecze wchodzę lecz pozycja konfiguracja nie działa jaki i podgląd strony. Mam uprawnienia jako super admin czyli raczej wymagane..hmm

Akeeba Backup 3.2.7

AndiC
08-07-2013, 00:15
Uwaga: sprawdź dokładnie która wersja eXtplorer'a jest do twojej wersji Joomla
Jest jedna wersja do wszystkiego :) czyli 2.1.3 Wszystkie poprzednie są podatne na obejście uprawnień.

Hervelois
12-07-2013, 12:14
Jest jedna wersja do wszystkiego :) czyli 2.1.3 Wszystkie poprzednie są podatne na obejście uprawnień.

Podobnie jak z Akeeba instalacja zakończyła się bez żadnego komunikatu strona przeszłą w pusta. Komponent pojawił się na liście uruchomiłem go i pojawiło sie to :6776
i to :6777