PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kopią zapasaową Xcloner



mateus
26-06-2013, 14:16
Witam Serdecznie
Proszę o pomoc, mój problem polega na tym że nie moge przenieść witryny na inny serwer.
Mam zrobiony pełny backup strony za pomocą xcloner'a i próbuje odtworzyć stronę na innym serwerze.
Moj obecny hosting to cal.pl, serwer na który chcę przenirść witrynę to 3jelly.com.
A mianowicie kiedy podaje wszystkie dane do nowej bazy danych i klikam start install przeglądarka pobiera mi na dysk plik Xcloner.php.
Dodam że strona stoi na jomla 3.1.2, i że kopia wykonje sie prawidlowo.
W czm może być problem, proszę o szybką odpowiedź.

alex51
26-06-2013, 14:34
Zapoznawałeś się z tym poradnikiem (http://www.youtube.com/watch?v=hXswvJFHUpI)?

mateus
26-06-2013, 14:52
Tak wszystko robie właśnie według tego poradnika, zresztą próbowawłem wczeniej za pomocą akeeba backup i tam na jakim kolwiek serwerze bym nie próbował zawsze przy finalizacji instalacji pobiera mi z kolei plik index.php a dokładniej po usunięciu folderu instalacynego

alex51
26-06-2013, 15:06
Nie bardzo rozumiem na czym polega Twój problem, bo wyjaśnienia dotyczące finalizacji instalacji są dla mnie niejasne, szczególnie o pliku index.php. Zwykle polecamy komponent Akeeba, który sprawdza się znakomicie w tworzeniu i przywracaniu kopii zapasowych.

mateus
26-06-2013, 15:31
Po wcisnieciu przycisku uswającego katalog instalacyjny katalog zostaje usunięty a porzejściu do następnego kroku przeglądarka pobiera plik index.php a po wpisaniu adresu domeny ponownie jest pobierany plik index.php

alex51
26-06-2013, 16:02
Po wcisnieciu przycisku uswającego katalog instalacyjny katalog zostaje usunięty
I to jest ok

a porzejściu do następnego kroku przeglądarka pobiera plik index.php a po wpisaniu adresu domeny ponownie jest pobierany plik index.php
Jaki plik index.php? Może masz tak ustawione, że w polu adresu przeglądarki jest napisane za każdym razem index.php, ale być może jest to spowodowane takim ustawieniem prostych adresów w optymalizacji dla wyszukiwarek w konfiguracji globalnej. Nadal nie pojmuję jaki to może mieć związek z poprawnością wykonywania kopii akeeba i jej późniejszym przywracaniu.

mateus
27-06-2013, 09:35
nagram filmik yutube i udostępnie na tym forum