PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze zrobieniem pozycji menu: zmiana hasła - chodzi o coś prostego



Super_mousee
26-06-2013, 17:09
Witam,

Mam Joomlę 2.5.11 i CB w wersji podstawowej.

Mam problem, żeby zrobić pozycję menu do zmiany hasła. Ma to być coś całkiem prostego, aby wyświetlały się tylko 2 pola :
- do wpisania hasła
- do powtórzenia hasła
- i przycisk [OK] do zatwierdzenia zmiany hasła (+ może być opcja do ustawiania długości i siły hasła)

Nie mogę znaleźć żadnego komponentu/modułu/dodatku którym mogłabym to zrobić w taki właśnie prosty sposób - chodzi, o to żeby użytkownik, który chce zmienić swoje hasło nie musiał oglądać innych np. 20 pól związanych z jego profilem, które go w tym momencie nie interesują.

W tej chwili pozycję menu: "Zmiana hasła" mam zrobioną z "Typ pozycji menu": "Dostosuj swój profil" wybrane z "Kategorii-typów-menu": "Użytkownicy".
Użytkownicy nie akceptują tych wszystkich dodatkowych pól, które tam przy okazji się wyświetlają.


Czy ktoś mógłby poradzić czym i jak zrobić taką prostą pozycję menu do "zmiany hasła do logowania do strony w Joomli"?

Super_mousee
28-06-2013, 13:55
Może ktoś wie z czego dałoby się to przerobić, żeby była taka opcja - max. 5 pól (jeszcze nazwa użytkownika lub imię i nazwisko ewentualnie mogą się wyświetlać).
Szukałam na stronie z rozszerzeniami do Joomli ale tam były np. generatory do haseł które hasła wcale nie zmieniały i można je było sobie co najwyżej gdzieś przekleić,

Nie ma takiej prostej opcji osobno?

zwiastun
28-06-2013, 14:54
Co właściwie chcesz zrobić i po co?
1. W przypadku, gdy użytkownik zapomni hasła, może skorzystać z opcji jego resetowania. Nie pojawiają mu się wówczas inne pola, poza koniecznymi.
2. Jeśli chcesz dodać tylko opcję zmiany hasła użytkownikowi zalogowanemu, to pytanie, po co - chce zmienić, otworzy stronę swojego profilu i zmieni.
Jeśli chcesz dodać nowy widok dla użytkownika, wymaga to napisania rozszerzenia albo - jeśli się nie mylę - zmiany kodu w rdzeniu Joomla. Rozszerzenia, które służy tylko do zmiany hasła w profilu, nie znam (co nie znaczy, że takiego nie ma).

Super_mousee
01-07-2013, 12:15
Dzięki zwiastun za odpowiedź. Chodzi o to, że użytkownicy systemu - zażyczyli sobie aby można było zmienić hasło - chodzi o użytkownika, który jest zalogowany - z jakiegoś prostszego menu niż "Edytuj profil użytkownika" - czyli to co jest teraz na stronie.
(Załączam zrzut ekranu). Użytkownicy uważają, że konieczność zmiany hasła związana z wchodzeniem do profilu niepotrzebnie ich rozprasza i tracą czas na czytanie zawartości tego profilu a równocześnie potrzebują okresowo zmieniać swoje hasło.