PDA

Zobacz pełną wersję : rozszerzenie wyszukiwania i Wyniki wyszukania jako Category Blog + ze zdjęciem



ariel_matrix
27-06-2013, 18:41
Witam, szukam rozwiązania, aby wyniki wyszukiwania był pokazywane jak w kategoriach, czyli, zdjęcie główne + krótkie wprowadzenie, a nie jak do tej pory jest lista wyników wyszukiwania, czyli tytuł i jakiś tekst.

dodatkowo bym chciał otagować artykuły, aby na podstawie tagów zrobić rozbudowaną wyszukiwarkę, jest taka możliwość?
najlepiej jakby było kilka rodzajów tagów, na podstawie których było by można zbudowac rozszerzoną wyszukiwarke.

PS:
phoca galery search plugin nie działa...

Pozdrawiam
Ariel

ariel_matrix
04-07-2013, 12:17
ponawiam pytanie

zwiastun
04-07-2013, 13:32
1. Sensu nie ma. We wszystkich wyszukiwarkach masz prezentację tytułu i fragmentu tekstu z wynikami wyszukiwania. Ale skoro Ci to jest do czegoś potrzebne (bo użytkownikom na pewno nie - prowadziłeś jakieś badania?), to dysponujesz możliwością nadpisywania standardowych wyników szablonem.
2. Rozbudowana wyszukiwarka oparta na tagach? W Joomla 2.5 masz wyszukiwarkę indeksującą. Po co wymyślać koło? Jeśli natomiast potrzebujesz filtrowania np. produktów wedle jakichś konkretnych kryteriów, to może lepiej zastosować K2 i np YJ K2 Filter z YouJoomla?

ariel_matrix
04-07-2013, 17:11
Ad.2. Fakt faktem nie istotne.

Ad.1. Fakt faktem bardzo istotne, prowadzę serwis www.hoteleispa.info i bardzo mi zalezy aby wyniki były wyświetlane jak w kategoriach, czyli zdjęcie, tytuł i krótki tekst, najlepiej by wyglądało to tak jak jest właśnie w kategoriach.
i Tak przeprowadziłem badania, każda osoba powiedziała, że lepiej by wyglądało, gdyby wyniku były pokazywane w taki sposób.

Pozdrawiam

zwiastun
04-07-2013, 17:47
Mylisz dwa pojęcia. To, co nazywasz wyszukiwarką, to jest filtr. Czym innym jest wyświetlenie wyników "wyszukiwania" jakiegoś produktu, a czym innym wyszukiwania jakiejś frazy. Brzmi podobnie, tyle że to nie to samo. Do obsługi tego typu funkcjonalności trzeba zastosować dedykowany komponent albo np. K2.

ariel_matrix
04-07-2013, 17:52
możliwe, ale wiem że chodzi mi o to, aby wpisać tu http://hoteleispa.info/wyszukiwarka dane słowo, a wyniki pokazały się mi w takiej formie jak są w kategoriach. bo przerabiać to teraz na k2, da się ?

zwiastun
04-07-2013, 20:16
http://modulout.com/13-advanced-search-results-display.html