PDA

Zobacz pełną wersję : Nawet nie wiem jak to nazwać



Dakota
27-06-2013, 23:51
witam..... moje pytanie jest następujące..... przeglądając wiele template dla joomla 3 ( tych pod urządzenia mobilne) zauważyłam pewną rzecz, która mnie zastanowiła... otóż od czego to zależy, że jak przeglądam stronę np w smartfonie to w niektórych templates najpierw pokazuje się to co jest nazwijmy to z boku a potem zawartość mainbody czyli komponentu a w niektórych jest odwrotnie... najpierw pokazuje się zawartość komponentu a potem moduły (te z boku)...... mam nadziję, że dość jasno to opisałam


będę wdzięczna na naprowadzenie mnie

dviper
28-06-2013, 10:54
Niezbyt jasno opisałaś :) Ale zakładam że zależy to pewnie od budowy konkretnego szablonu i jego struktury, w której możemy określić jaki element gdzie ma się wyświetlać. Najlepiej, jeśli chcesz się w to zagłębiać, przejrzeć plik index.html danego szablonu i zobaczyć jak jest zbudowany.

tomaszek83
28-06-2013, 11:17
przejrzeć plik index.html

który jest pusty. Jak wszystkie inne pliki index.html które znajdują się w Joomla.

@dviper jak już zamierzasz coś napisać to zastanów się dwa razy.

To jak wyświetlany jest szablon na różnych urządzeniach owszem, zależy od jego budowy. Lecz za sposób jego wyświetlania w dużej większości odpowiadają pliki .css. Są też bardziej skomplikowane szablony które np. bazują na plikach .less. Generalnie jest to temat rzeka. Jeśli chcesz zagłębić się w ten temat to poczytaj o RWD (Responsive Web Design) oraz "media queries css3".

zwiastun
28-06-2013, 14:39
A ja, nie wiem dlaczego, mam od lat przekonanie, żeś płci brzydszej :)

Kolejność ukazywania się elementów zależy przede wszystkim od kolejności źródłowej (kolejności, w jakiej elementy strony osadzane są w wynikowym dokumencie HTML, a ta zwykle zależy od kolejności w plikach index.php i powiązanych). Zmiana kolejności może nastąpić np. w wyniku zastosowania pływania (obiekt przesunięty do prawej ukaze się za obiektem przesuniętym do lewej, nawet jeśli w źródle jest odwrotnie).

Dakota
28-06-2013, 22:31
Jeśli chcesz zagłębić się w ten temat to poczytaj o RWD (Responsive Web Design) oraz "media queries css3".

dzięki za naprowadzenie

A ja, nie wiem dlaczego, mam od lat przekonanie, żeś płci brzydszej

to o mnie? :)

zwiastun
28-06-2013, 23:50
Tia :)

Dakota
29-06-2013, 01:17
A ja, nie wiem dlaczego, mam od lat przekonanie, żeś płci brzydszej

jak mam Cię przekonać, że się mylisz :)