PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z szablonem Cluby



BlogoTech
28-06-2013, 13:28
adres strony ->http://www.dzieckoodkuchni.eu/

mam dwa pytania:
Dlaczego w sloganie "mama mnie kręci" nie ma polskich znaków?
Jest użyta ta sama czcionka co w zdaniu obok - "Dziecko od kuchni" i tam nie ma problemu z polskimi literami
czy można w css wstawić coś co daje polskie kodowanie?

druga rzecz, to wywołania z pliku index.php, które są wyświetlane na stronie:
Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in .... /dzieckoodkuchni.eu/public_html/templates/clubys/index.php on line 96

Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in ..... dzieckoodkuchni.eu/public_html/includes/application.php on line 595

jak się tego pozbyć?

KES
28-06-2013, 14:44
Dlaczego w sloganie "mama mnie kręci" nie ma polskich znaków?
ponieważ czcionka "Sofia"( którą aktualnie masz ) nie ma polskich znaków.


druga rzecz, to wywołania z pliku index.php, które są wyświetlane na stronie:
W PA -> System -> Konfiguracja Globalna -> Serwer -> Raportowanie błędów -> jeżeli jest na "Domyślne" to zmień na "Brak"

BlogoTech
28-06-2013, 15:00
dzięki,

to drugie to banalnie proste było, wstyd, że nie wpadłem na to :)


co do polskich znaków - napis obok też jest w Sofii i tam polskie znaki wskakują, poza tym zmieniałem czcionkę i nie było efektu :(

KES
28-06-2013, 15:36
masz rację litera ę jest dziwnym znakiem jak dodałeś ten napis?

BlogoTech
28-06-2013, 15:45
jest na sztywno wpisany w pliku index.php

pkosela
28-06-2013, 16:18
W źródle zamiast "ę" jest jakiś znaczek.
Czy na pewno plik zapisany jest we właściwym kodowaniu (UTF-8)?

BlogoTech
28-06-2013, 16:35
tak, wprowadziłem w haśle obok (Dzięcko) literkę "ę" i tam się wyświetla poprawnie - jest na stronie, zostawiam do podglądu i analizy :)

zwiastun
28-06-2013, 16:40
Tobie się to naprawdę wyświetla poprawnie? Czy tylko tak Ci się wydaje? Masz wyświetlany znak zastępczy. Tak zresztą, jak w w nagłówkach, gdzie również zastosowana jest czcionka bez polskich znaków.

pkosela
28-06-2013, 16:58
Co do nagławków, Zwiastun ma rację, ale co do logo strony, będę się upierał...
Zobacz zrzut - jedno ę i drugie ę?
6748

BlogoTech
28-06-2013, 17:04
6749

zrzut z ekranu u mnie,

fragment pliku index.php



<?php
$logoname = $this->params->get("logoname", "cluby");
$sloganame = $this->params->get("slogan", "moja mama mnie kręci");
?>

zwiastun
28-06-2013, 17:06
No to się upieraj, skoro lepiej widzisz i wiesz.

BlogoTech
28-06-2013, 17:07
zmieniłem "ę" na "ó"

jest ten sam problem, cały czas ten mały śmieć skądś wskakuje

pkosela
28-06-2013, 17:11
Skasuj literę przed i po tym znaku, najlepiej zaznaczając cały fragment na raz.
Napisz jeszcze raz.
Zapisz.

Jeśli nie zadziała, skopiuj jeden znak "ę" z tej poprzedniej linii...

Kliknij "Pomógł - daj punkt" pod tym postem ;)

BlogoTech
28-06-2013, 17:17
No to się upieraj, skoro lepiej widzisz i wiesz.

e no zaraz ... mówię co widzę, załączam załącznik, żeby to udowodnić, a Ty do mnie z wyrzutem.

skupmy się może na rozwiązaniu problemu, a nie na pstryczkach w nos, ok? Skoro widzisz coś innego, to poszukajmy problemu, który powoduje rozbieżności w naszych obrazach, załączyłem swój zrzut z ekranu, więc chyba masz podstawy do tego, żeby uwierzyć, że mówię co widzę?

- - - Updated - - -


Skasuj literę przed i po tym znaku, najlepiej zaznaczając cały fragment na raz.
Napisz jeszcze raz.
Zapisz.

Jeśli nie zadziała, skopiuj jeden znak "ę" z tej poprzedniej linii...

Kliknij "Pomógł - daj punkt" pod tym postem ;)

zrobiłem wszystko jak napisałeś, nie pomaga :(
wykasowałem linie - zapisałem, odświeżylem stornę - napis zniknął
wpisałem slogan na nowo, zapisałem, odświeżyłem - linia z błędem
skopiowałem literkę ę, zapisałem, odświeżyłem - linia z błędem :(

pkosela
28-06-2013, 17:18
Edytor masz ustawiony na jakie kodowanie?

zwiastun
28-06-2013, 18:00
e no zaraz ... mówię co widzę, załączam załącznik, żeby to udowodnić, a Ty do mnie z wyrzutem.

skupmy się może na rozwiązaniu problemu, a nie na pstryczkach w nos, ok? Skoro widzisz coś innego, to poszukajmy problemu, który powoduje rozbieżności w naszych obrazach, załączyłem swój zrzut z ekranu, więc chyba masz podstawy do tego, żeby uwierzyć, że mówię co widzę?

To się skup, a nie kombinuj. Czcionka nie ma polskich znaków! Czy to takie trudne do zrozumienia i sprawdzenia? Wyświetla Ci się znak zastępczy. Czy to trudne do zrozumienia i sprawdzenia. Jeśli widzisz inaczej, to sobie rób wedle tego, co widzisz. Ja widzę, co widzę. Na zrzucie ekranu też widać znak zastępczy a nie literę "ę" z zestawu znaków tej czcionki.

@pkosela: a Ty gdzie tam widzisz poprawnie wyświetlający się znak?

KES
28-06-2013, 18:05
Podam Ci rozwiązanie bez kopiowania pojedynczych znaków :) i tak jak powinno to wyglądać, zamieniasz z:


$sloganame = $this->params->get("slogan", "moja mama mnie kręci");

na:


$sloganame = $this->params->get("slogan",JText::_(UNIKALNA_NAZWA_BEZ_POLSKICH_ZNAKOW_SPACJ I_I_ZNAKOW_SPECJALNYCH));


PA->Rozszerzenia->Języki-> Nadpisywanie tłumaczeń -> (Filtr: Polish (PL) - witryna) -> Utwórz
Stała językowa -> UNIKALNA_NAZWA_BEZ_POLSKICH_ZNAKOW_SPACJI_I_ZNAKOW _SPECJALNYCH
Tekst -> moja mama mnie kręci
Zapisujesz

zwiastun
28-06-2013, 18:11
@KES: I tak będzie mu wyświetlać polskie znaki z innego kroju czcionki, a nie zastosowanego.

KES
28-06-2013, 18:52
@zwiastun ja wiem że w czcionce "ę" będzie podmieniane przez inną lecz kolega ma problem z kodowaniem znaków i zamienia mu polskie ogonki na pytajniki.

@BlogTech widzę że problem rozwiązany :) możesz też rozwiązać spór czy to winna czcionki czy kodowania :D

zwiastun
28-06-2013, 19:11
możesz też rozwiązać spór czy to winna czcionki czy kodowania
A to tu jest jakiś spór? Wybór jest między wyświetleniem potwornie wyglądającego ale polskiego znaku a poprawnego znaku należącego do zastosowanego kroju? Nie wiedziałem.
Tylko po co w takim razie stosować ozdobny krój czcionki, żeby zaraz cały jej urok schrzanić jednym znakiem z innego zestawu?

KES
28-06-2013, 19:32
@zwiastun może złego sformułowania użyłem, zażartowałem sobie :) Na twoje pytanie odpowiadam nie wiem, co człowiek to inny obyczaj z czcionkami :)

Też mi zwiastun przyszło do głowy że może kolega już sobie zmienił formatowanie na odpowiednie i Ty po tych dokonaniach dołączyłeś do tematu :) i widziałeś tylko złą czcionkę. Lecz pamiętaj to moje przypuszczenia :)

zwiastun
28-06-2013, 19:52
Twoją podpowiedź to ja rozumiem, nie rozumiem, czego nie rozumie kolega @BlogTech. Kombinuje, tyle że sensu to nie ma żadnego. I nie jest to kwestia "obyczaju" tylko elementarnej poprawności.