PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne klonowanie modułów



marvit
03-02-2007, 14:46
:eek: :eek: :eek: Próbowałem na serwerze płatnym i dosyć dobrym zainstalować drugą witrynę www. Utworzyłem drugą bazę danych i w nowo utworzonym katalogu chciałem zainstalować joomlę. Niestety instalka nie chciała mi łyknąć drugiej bazy, więc wskazałem poprzednią na której już działa inna strona. Niestety coś mi nie wysprzęgliło, zrezygnowałem z mojego pomysłu usunąłem katalog w którym chciałem wrzucić drugą instalkę. Teraz w panelu administratora na stronie która do tej pory działała bez zarzutu pojawł mi się wysyp skolonowanych modułów których ni da się usunąć. Np. mam kila logowań, wieści RSS czy też archiwum. Praktycznie każdy modół jest skolonowany. Na stronie startowej WWW musiałem wyłączyć niektóre bo też pokazywały mi się podwójne. Czy jest jakaś rada na to, czy też będę musiał wszystko wyczyścić i od nowa tworzyć całą witrynę?

Pozdrawiam:

stone
03-02-2007, 20:34
Sprawdz tabele w bazie, powinno wystarczyć usuną podówjne wpisy w tabeli modulów i konponentów

marvit
03-02-2007, 22:37
:cool: SUPER KASZANKA, byłem tam ale tyle tego jest że strach cokolwiek ruszyć żeby sobie całkiem nie rozwalić bazy a co za tym idzie i strony www. Odważe się pogrzebać dopiero jak będę pewien że nic nie popsuję. Muszę poczytać więcej na temat bazy danych i wtedy wezmę się za tą krwawą operacje.

thomas.night
26-03-2008, 11:40
Też mam podobny problem.... czy zna ktoś jakieś w miarę proste i bezpieczne rozwiązanie?

inkos
26-03-2008, 12:10
marvit zadna kaszanka - najpier robisz kopie swojej bazy danych a potem zabierasz sie za wycinanie niepotrzebnych elementow. jak sie pomylisz zawsze mozesz odtworzyc baze z kopii bezpieczenstwa ktora wykonasz przed ta "krawa" operacja. :)

thomas.night - jak wyżej. :D