PDA

Zobacz pełną wersję : Publikowanie na facebooku - nieprawidłowa treść lub zdjęcie



anton868
30-06-2013, 11:52
Ja ostatnie dwa dni walczyłem by prawidłowe dane publikowały się na facebooku. Żaden plugin, ani moduł nie robił tego prawidłowo. NIe było zdjęcia, albo brakowało tekstu, czasem również pojawiał się zły tytuł. Po dwóch dniach poradziłem sobie z problemem dla osób mających ten sam problem zaraz umieszcze rozwiązanie.

- - - Updated - - -

Moduły lub pluginy, prawidłowo dodawały przycisk lubie to i mogłem publikować ale miałem złe treści, tytuły lub zdjęcia.
Wszystko przez to, że moduły i pluginy często nie dodają lub dodają złe metatagi z których opcja publikowania korzysta. Nie będę udawał znawcy w tym temacie, bo nim nie jestem. Dla zainteresowanych chodzi o: og meta tag.

Darmowy plugin simple_facebook_meta. http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/seo-a-metadata/open-graph/20596. Dodaje w metadanych odpowiednie rubryki. Jako tytuł przy publikowaniu na facebooka będzie tytuł artykułu. Zdjęcia to ilustracja do artykułu, a opis to wstęp.

Od razu dodam że plugin nie konieczenie będzie działał z innymi pluginami, które też dodają coś do metatagów. U mnie nie działał prawidłowo z "plg_flike". Ale moduły powinny już działać, ja obecnie mam "Spearhead Facebook Like Button" i wszystko w końcu działa prawidłowo.

Żeby sprawdzić czy działą odświeżaj przy użyciu skrótu ctrl + f5 (firefox), samo f5 często nie pojawia prawidłowego rezultatu. Najlepiej też po zainstalowaniu, włączeniu pluginu utworzyć nowy artykuł i w nim sprawdzić czy działa wszystko prawidłowo.

Mam nadzieje, że komuś pomogłem, pozdrawiam