PDA

Zobacz pełną wersję : Nie działa dodawanie grafiki i czytaj więcej.



dominges121
01-07-2013, 22:33
Witam,
prowadzę dwie strony oparte na joomla 3.1.1 i na obu mam ten sam problem -
- strony są na różnych hostingach i były budowane w różnych terminach także błąd wystąpił na nich w różnych momentach.
- problem dotyczy opcji wstawiania grafiki do artykułu i dodawania "czytaj więcej" - grafika po zapisaniu zmian zamienia się w dziwną ikonę a czytaj więcej w zwykłą linię - oba te problemy zaczęły się razem.
- doradzono mi wyłączenie Magic Quotes i tak tez zrobiłem - problemy jednak nie znikają...
- ponadto teraz nie mogę nawet zapisywać artykułów bo dostaję:
6752
proszę o rady!

sasza6969
02-07-2013, 23:07
Witam,

miałem podobny problem dziś, jednak u mnie pomogło wyłączenie Magic Quotes. Dodatkowo zauważyłem że moja stronka nie miała włączonej najnowszej wersji php, więc i to zmieniłem.

dominges121
02-07-2013, 23:54
Może to zabrzmi dziwnie - ale ustawienie najnowszej wersji php również robi się na serwerze tak? Pojawiły się oba te przypadki?

tomaszek83
03-07-2013, 00:23
Serwer spełnia wymagania Joomla? Gdzie jest hosting?

sasza6969
03-07-2013, 10:59
Ustawienie wersji php wykonujesz na serwerze, tam gdzie masz hosting. U mnie nie pojawiły się oba te przypadki. Jedynie problem z "czytaj więcej" ale to na pewno było spowodowane magic quotes, ponieważ zauważyłem że do kodu Html artykułu dodawało mi backslashe przed znakiem cudzysłów.

dominges121
03-07-2013, 12:02
Hosting jest na klatka.pl - inne strony pracują normalnie - ale tylko tam gdzie aktualizacja joomla jest off i gdzie są na wersji 2.x.x lub na 1.x.x - sprawdzę php i się odezwę backslashe też pojawiał się u mnie.

tomaszek83
03-07-2013, 12:36
Sprawdź czy jak odpalisz stronę lokalnie np. na JAMP to będzie działać. Winą najprawdopodobniej jest konfiguracja serwera.

dominges121
03-07-2013, 16:03
Powiem tak - na serwerze php jest w najnowszej wersji i problemem było chyba wyłączenie Magic Quotes - zadziałało dopiero po 3 dniach - nie wiem dlaczego takie opóźnienie ale już działa - dzięki wszystkim za pomoc - takiego tematu tutaj jeszcze nie było bom szukałem od pół roku - teraz może inni skorzystają :)
Pozdrawiam i sypię punktami rozmówcą!
:)