PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją dodatków oraz konfiguracją globalną.



dominiszcz
02-07-2013, 15:44
Witam.
Posiadam następujący problem.
A mianowicie; chcąc zainstalować jakieś rozszerzenia, tudzież zkonfigurować system globalnie wywala mi takie błędy jak
-przy konfiguracji globalnej:
OstrzeżenieJFTP::write: Błędna odpowiedź

oraz

BłądNie można zapisać danych. Błąd: Plik konfiguracyjny niezapisywalny

Przy instalowaniu rozszerzeń


OstrzeżenieOstrzeżenie: Nie powiodło się przeniesienie pliku!
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/los/ftp/sklep/tmp/install_51d2d7e59b563
JFolder::folder: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/los/ftp/sklep/tmp/install_51d2d7e59b563
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/los/ftp/sklep/tmp/install_51d2d7e59b563
JInstaler::Instalacja: Nie znaleziono pliku instalacyjnego XML


Uprawnienia dla configuration.php, jak i innych plików joomli mam na 777
Ustawienia zabezpieczeń dla php mam wyłączone, magiczne quoty równierz ._.

Czy ma ktoś pojecie co może być przyczyną tych problemów?
A o to sam plik configuration.php


<?php
class JConfig { public $offline = '0'; public $offline_message = 'Witryna została wyłączona ze względu na prace konserwacyjne.<br /> Proszę zajrzyj tu ponownie za jakiś czas.'; public $display_offline_message = '1'; public $offline_image = ''; public $sitename = 'xoxooxoxo'; public $editor = 'tinymce'; public $captcha = '0'; public $list_limit = '20'; public $access = '1'; public $debug = '0'; public $debug_lang = '0'; public $dbtype = 'mysql'; public $host = 'sql.los.nazwa.pl:3307'; public $user = 'xooxoxoxoox'; public $password = 'xoxooxoxox'; public $db = 'los'; public $dbprefix = 'xdswl_'; public $live_site = ''; public $secret = 'KQNt1YI3eh6trfmv'; public $gzip = '0'; public $error_reporting = 'default'; public $helpurl = 'http://help.joomla.org/proxy/index.php?option=com_help&keyref=Help{major}{minor}:{keyref}'; public $ftp_host = 'los.nazwa.pl'; public $ftp_port = '21'; public $ftp_user = 'xooxoxoxoo'; public $ftp_pass = 'xoxoxooxox'; public $ftp_root = 'httpdocs'; public $ftp_enable = '0'; public $offset = 'UTC'; public $mailer = 'mail'; public $mailfrom = 'dominik.koralewski@gmail.com'; public $fromname = 'xoxoxoxo'; public $sendmail = '/usr/sbin/sendmail'; public $smtpauth = '0'; public $smtpuser = ''; public $smtppass = ''; public $smtphost = 'localhost'; public $smtpsecure = 'none'; public $smtpport = '25'; public $caching = '0'; public $cache_handler = 'file'; public $cachetime = '15'; public $MetaDesc = 'xoxoxoxooxo'; public $MetaKeys = 'xooxoxoxooxox'; public $MetaTitle = '1'; public $MetaAuthor = '0'; public $MetaVersion = '0'; public $robots = ''; public $sef = '1'; public $sef_rewrite = '0'; public $sef_suffix = '0'; public $unicodeslugs = '0'; public $feed_limit = '10'; public $log_path = '/home/los/ftp/sklep/logs'; public $tmp_path = '/home/los/ftp/sklep/tmp'; public $lifetime = '15'; public $session_handler = 'database'; public $MetaRights = ''; public $sitename_pagetitles = '0'; public $force_ssl = '0'; public $feed_email = 'author'; public $cookie_domain = ''; public $cookie_path = '';}

trzepiz
02-07-2013, 20:49
JFTP::write: Błędna odpowiedź
Jest to komunikat dotyczący błędnego logowania do FTP - wyłącz warstwę FTP w konfiguracji, lub wstaw tam poprawne dane.


Uprawnienia dla configuration.php, jak i innych plików joomli mam na 777
Czy wiesz w ogóle co znaczą te "cyferki" ? - nadawanie takich praw dla plików czy katalogów = duuże problemy!

Jakiego hostiungu używasz ? Czy na pewno środowisko w jakim pracujesz (hosting) jest przystosowany do minimalnych wymagań Joomla! ?

dominiszcz
02-07-2013, 21:34
Wiem co one znaczą - przy opcji wszystkie opcje praw do pliku są dozwolone.
Wyłączyłem warstwę i nadal to samo.

Udało mi się rozwiązać problem - aż mi głupio trochę :c
Problem leżał w tym, że nie miałem dobrze przydzielonej przestrzeni serwerowej dla WWW i po prostu pliki nie miały się jak pakować na serwer D:
Temat do zniszczenia, przepraszam za zamieszanie i dzięki za zainteresowanie c: