PDA

Zobacz pełną wersję : Język treści z takim kodem języka nazwy obrazka już istnieje [Problem]



Kanashii
06-07-2013, 11:24
Witam serdecznie,
Przychodze do was pewnie z banalnym problemem, ale ja nie jestem specjalistą jeśli chodzi o joomle i tu pewnie zostane wyśmiany bo to niby proste.

Żeby nie przedłużać to mam o to ten problem:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?68007-Nowy-j%C4%99zyk-tre%C5%9Bci-Nie-mog%C4%99-drugi-raz-doda%C4%87-tego-samego-j%C4%99zyka-tre%C5%9Bci


Więc:
Wszedłem do bazy danych, znalazłem language, a tam en-GB przeszukałem każdy plik i nie doszukałem się published. To jest sedno mojego problemu, prosiłbym o pomoc i już nigdy nie będę zawracał głowy bo domyślam się, że takich, jak ja jest tu po kolana.

PS: również wczesniej usunąłem to en-GB i zainstalowałem kolejne z joomlacode.org bodajże.

Pozdrawiam,
Kanashii

KES
06-07-2013, 11:36
Dokładnie Ci @zwiastun napisał, pozwolę sobie zacytować:

Wyedytuj w bazie danych w tabeli #_languages język niemiecki i popraw published na 1
Nie w plikach tylko w bazie danych !

Kanashii
06-07-2013, 11:40
Mój hosting to ovh, na stronie nie wydaje mi sie, żebym miał jakiegoś phpmyadmina, czy coś. Tylko net2ftp

AndiC
06-07-2013, 13:03
A ja Ci gwarantuję że masz phpmyadmin.
Po zalogowaniu się do managera na ovh.pl klikasz na nazwę domeny, wybierasz phpmyadmin i podajesz swoje dane do zalogowania. Dostałeś je w mailu po zarejestrowaniu domeny.

Kanashii
06-07-2013, 17:33
Niestety po wejściu przez ovh na bazy danych SQL i wybraniu phpmyadmin. W Serwerze i Loginie wyświetla się: -
Również nie można nic wybrać w okienku z 'bazami'. Wydaje mi się, że pozostaje tylko zainstalowanie phpmyadmina według wskazówek na ovh - Tak?

Pozdrawiam,
Kanashii



Edit:
Znalazłem jednak dane do Mysql, ale po wpisaniu w phpmyadmin - nadal jest błąd.

Kanashii
06-07-2013, 20:12
Edit2:
Problem jest po stronie ovh, wysłałem już odpowiednie pismo.
Jak się wyjaśni to opisze dokładniej.

Kanashii
07-07-2013, 21:49
I sprawa rozwiązana.

Joomla jaką mam zainstalowaną na serwerze korzysta z bazy tworzonej automatycznie przy instalacji modułów. Dowiedziałem się jak się nazywa i na jakim serwerze jest. Wystarczy tylko własnoręcznie zainstalować phpmyadmina - skonfigurować na podane przez ovh dane. Oraz otworzyć plik konfiguracyjny w /www i poszukać hasła do tej bazy, a później tylko uruchomić. Wskazówka dla 'nowicjuszy' - Trzeba zmienić nazwę folderu z phpmyadminem na taki, jaki chcemy żeby nam się włączał.

Temat do zamknięcia - Wielkie dzięki za pomoc wszystkim. Gdyby coś było niejasne / niezrozumiałe - Pisać na pw!

Pozdrawiam,
Kanashii :up:

alex51
08-07-2013, 07:18
I sprawa rozwiązana.
(...)Gdyby coś było niejasne / niezrozumiałe - Pisać na pw!

Jeszcze przed chwilą pisałeś o swoim braku wiedzy a już proponujesz wyjaśnienia na pw?
Pisząc o instalacji własnego PMA w przypadkach instalacji Joomla! za pomocą modułów oferowanych przez ovh lepiej wskazać poradnik, jaki proponuje ovh.pl (http://pomoc.ovh.pl/InstalacjaPhpMyAdmin).

Kanashii
11-07-2013, 18:00
Gdyby coś było niezrozumiałe w tym temacie!
Pomyliłeś się w kontekście.

Pozdrawiam,
Kanashii