PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja J3 - zatrzymuje się



DeZ
06-07-2013, 22:31
Witam.
Próbuję zainstalować Joomlę 3.1.1 i utknąłem w punkcie 3. Tzn do tego momentu jest ok natomiast po wciśnięciu "instalacja" wraca do punktu 3 zamiast zakończyć instalację.
Wydaje mi się, że problem pojawia się w czasie gdy pasek jest na "tworzenie tabel bazy danych".
Baza mysql pokazuje ilość tabel 77.
Serwer to progreso.pl na którym mam kilka J2.5 zainstalowanych bez problemu.

Alla1987
06-07-2013, 23:32
U mnie to samo, z tym że na dysku lokalnym. Próbowałam z Joomlą 1.5 i 3.0, a także przeinstalowałam i zmieniłam Apache i nic. Antywirusa mam Avasta. Czy on mi może blokować zakończenie instalacji? Żaden komunikat o blokowaniu nie wyskakuje.

DeZ
06-07-2013, 23:48
Z Avastem też się domyślałem ale to nie to. Wyłączyłem go ale nic nie pomogło.

PeFik
07-07-2013, 08:12
Witam. Rozwiazanie na ten problem opisalem dosyc szczegolowo w dziale quickstart na stronie gavick.com/documenation

- - - Updated - - -

P.s. sposób ten dziala na 100% także na progreso.pl,ale będę sie supportu pytał jak to uprościć.

PeFik
07-07-2013, 08:54
p.s.
Pełny link (EN): http://www.gavick.com/documentation/joomla-templates/qucikstart-joomla-package/installation-quickstart-problems-how-to-fix-them/

DeZ
09-07-2013, 00:55
Pomogła prośba do administratora serwera o wyłączenie wyświetlania błędów. Dzięki PeFik.
Dodam jeszcze, że u mnie problem był nie tylko z paczką J z zainstalowaną templatką ale również z czystą J3.
Może to wyłączenie wyświetlania błędów powinno być przesunięte z zalecanych do wymaganych ?

StanleyN
16-02-2014, 21:53
Witam.
Próbuję zainstalować Joomlę 3.1.1 i utknąłem w punkcie 3. Tzn do tego momentu jest ok natomiast po wciśnięciu "instalacja" wraca do punktu 3 zamiast zakończyć instalację.
Wydaje mi się, że problem pojawia się w czasie gdy pasek jest na "tworzenie tabel bazy danych".
Baza mysql pokazuje ilość tabel 77.
Serwer to progreso.pl na którym mam kilka J2.5 zainstalowanych bez problemu.

Posiadam WampServer 2.4, W7 64bit, i też miałem podobny problem podczas instalacji Joomla 3.2.0 jak i 3.2.2, lecz z pomocą przyszła poniższa zmiana pliku "joomla.sql". U mnie działa w 100%.

7339


Zamień w pliku joomla.sql, lokalizacja: C:\wamp\www\joomla\installation\sql\mysql\joomla.s ql, wszystkie wpisy "ENGINE=InnoDB" na "ENGINE=MyIsam". Najlepiej użyj do tego Notepad++ i opcji szukaj/zamień > zamień wszystkie.

Instalacja zatrzymywała się na Tworzenie tabeli baz danych, a następnie powracała do poprzedniego kroku.

zwiastun
16-02-2014, 22:28
I cóż z tego, Miły Kolego, że zadziała, skoro Joomla - co jest wyraźnie podkreślone - wymaga silnika InnoDB, a nie MyIsam? Twoja podpowiedź, niestety, niewiele jest w związku z tym warta. To, że Joomla Ci działa, to jeszcze nie znaczy, że będzie działać dobrze w warunkach produkcyjnych.
Nie używam WampSerwera, wiec nie jestem w stanie sprawdzić, ale jeśli już coś należy modyfikować, to plik konfiguracyjny MySQL (my.cfn), a w nim poniższe opcje


# Uncomment the following if you are using InnoDB tables // Odkomentuj poniższe linie, jeśli używasz tabel InnoDB
#innodb_data_home_dir = /usr/local/var/
#innodb_data_file_path = ibdata1:10M:autoextend
#innodb_log_group_home_dir = /usr/local/var/
#innodb_log_arch_dir = /usr/local/var/

i być może także poniższe


# You can set .._buffer_pool_size up to 50 - 80 %
# of RAM but beware of setting memory usage too high
#innodb_buffer_pool_size = 16M
#innodb_additional_mem_pool_size = 2M
# Set .._log_file_size to 25 % of buffer pool size
#innodb_log_file_size = 5M
#innodb_log_buffer_size = 8M
#innodb_flush_log_at_trx_commit = 1
#innodb_lock_wait_timeout = 50

StanleyN
17-02-2014, 15:39
Powyższą odpowiedź znalazłem na stronie, która już nie istnieje, więc załączam tylko screena z mojego archiwum:

7340

Jakie mogą być skutki mojej zmiany InnoDB na MyIsam? Jak na razie nie zauważyłem jakiś niepoprawności, choć jestem początkujący.

zwiastun
17-02-2014, 16:23
Jak na razie nie zauważyłem jakiś niepoprawności, choć jestem początkujący.
To proponuję przyjąć prostą zasadę: jak się nie znam, to polegam na tych, co się znają. A jak się chcesz poznać, to - oczywiście - zawsze możesz zapytać na forum, pod warunkiem, ze będziesz znał jakieś podstawy. Poczytałeś o różnicach między silnikami MyIsam a InnoDB, mówi Ci to w ogóle cokolwiek? Bo jeśli nie, to po co pytasz - nie sądzisz chyba, że ktoś będzie tu robić wykłady na temat baz danych.
A propos załączonego screena: więcej krytycyzmu wobec tego, co piszą w Internecie (i nie tylko zresztą). W Internecie każdy może ogłosić największą głupotę jako największą mądrość popartą jego wielowiekowym doświadczeniem.

Silnik InnoDB jest wymagany między innymi ze względu na wymagania nowej wyszukiwarki. Ale nie tylko. Poczytaj sobie na początek chociażby w Wikipedii.

Artur88
19-02-2014, 15:06
Witam!
Jestem nowicjuszem ale instalowałem wszystko według kursu http://www.youtube.com/watch?v=bUEKKn_OHEw - tylko że nowsze wersje: joomla! 3.2.2 i xampp-win32-1.8.3-3-VC11-installer. (w kursie zmienia się wartości w pliku php.ini na: output_buffering = off, display_errors = off). Niestety, po krótkiej chwili instalacja cofa się do punktu trzeciego. Doczytałem na waszym forum że trzeba wyłączyć AdBlock - wyłączyłem, wyłączyłem także na wszelki wypadek avasta, kontrole konta użytkownika a nawet skype. Niestety nie instaluje się nadal. W ustawieniach zalecanych Joomla pkt.3 wszystko świeci się na zielono, mimo to klapa. Proszę o pomoc co jeszczę moge robić nie tak. Pozdrawiam - Artur

Karol99
19-02-2014, 17:44
Będzie łatwiej jeśli użyjesz JAMP lub Bitnami. Oba mają ustawienia w pełni dostosowane do J!.

hanabarbera
04-03-2014, 20:29
hej forumowicze ;)

instalowalam ostatnio Joomla 3.2.2 i napotkalam szereg problemow, udalo mi sie znalezc rozwiazania na anglojezycznych forach i postaowilam sie podzielic.

Problemy:
1. Instalacja utknela na etapie tworzenia bazy danych
2. Instalacja nagle sama sie przerywa i wraca do etapu 3 konfiguracji - Podsumowanie

Zmienialam rozne rzeczy w miare znajdowania nowych rozwiazan jesli kazde kolejne nie zadzialalo, ponizej caly zestaw rozwiazan jakie nalezy podjac.

Rozwiazania:
1. Z-disable-uj Skype'a na porcie 80 i sprawdz czy port 443 jest wolny
2. Idz do pliku php.ini (>zrodlo<\xampp\php\php.ini) znajdz "max_execution_time = 30" i zmien na 3000
3. Idz do pliku joomla.sql (>zrodlo<\xampp\htdocs\>TWOJFOLDER<\installation\sql\mysql\joomla.sql) i zmien "ENGINE=InnoDB" na "ENGINE=MyIsam"
4. Zrestartuj Apache i MySQL
5. Uruchom ponownie instalacje
*6. Jesli nadal cos nie dziala (ja pominelam ten krok) zmien w kroku 2. typ bazy na MySQLi zamiast MYSQL

Powinno juz zadzialac, rezultat -
Gratulacje! Udało Ci się zainstalować Joomla!

mac
04-03-2014, 21:23
A najlepiej kup Jampa :)

zwiastun
04-03-2014, 23:40
@hanabarbera:
porady na forach, także anglojęzycznych, nawet jeśli skuteczne, niekoniecznie są mądre. Jeśli serwer lokalny ma służyć tylko i wyłącznie do uruchomienia Joomla i poćwiczenia, zebrane przez Ciebie wskazówki "rozwiążą" problemy (zresztą - wszystkie można znaleźć na tym forum). Ale jeśli serwer ma służyć także przygotowaniu witryny, która potem będzie przeniesiona na normalny serwer albo do testowania kopii zapasowych (i wielu innych zadań, do których służy lokalny serwer testowy), to problemy wrócą na serwerze w najmniej oczekiwanym momencie. Przykładowo. Joomla 3.2 wymaga bazy danych działającej w oparciu o silnik InnoDB. Zmiana, którą ktoś gdzieś zasugerował rozwiązuje problem instalacji na nienajlepiej skonfigurowanych Wampserwerach, tylko że środowisko nie będzie już zgodne z wymaganiami Joomla. Skutek można sobie wyobrazić - płacz po jakimś czasie i filozofowanie, czemu nie działa, bo ktoś zapomniał, że w sposób istotny zmodyfikował skrypt instalacyjny.

Ale milo, ze zaczynasz od podzielenia się efektami swoich poszukiwań :)