PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla Błąd 500- nieznana kolumna



arus98
08-07-2013, 10:52
Witam, mam wielki problem z którym nie mogę sobie poradzić. A mianowicie robiłem stronę internetową w joomla 3x a chciałem robić w starszej 2.5 więc pobrałem joomla 2.5 na komputer i wgrałem ją w " instalacja" i wyskoczył błąd...



500 - Nieznana kolumna 'a.title_alias "w" Lista pól' = SELECT a.id, a.asset_id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.fulltext, SQL PRZYPADKU GDY badcats.id IS NULL THEN a.state ELSE 0 END AS stanie a.mask, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, CASE WHEN a.modified = 0 to a.created ELSE a.modified END zmieniony , a.modified_by, a.checked_out, a.checked_out_time, a.publish_up, a.publish_down, a.images, a.urls, a.attribs, a.version, a.parentid, a.ordering, a.metakey, . metadesc, a.access, a.hits, a.metadata, a.featured, a.language, a.xreference, c.title AS category_title, c.alias AS category_alias, c.access AS category_access, u.name AS autora , contact.id jak ContactID, parent.title jak parent_title, parent.id jak parent_id, parent.path jako parent_route, parent.alias jak parent_alias, okrągłe (v.rating_sum / v.rating_count, 0) W rankingu, v.rating_count jako rating_count FROM jos_content AS LEFT JOIN jos_categories jako C na c.id = a.catid LEFT JOIN jos_users jak u na u.id = a.created_by LEFT JOIN (SELECT contact.user_id, MAX (contact.id) AS id, kontakt. język z jos_contact_details AS kontakt GDZIE contact.published = 1 GROUP BY contact.user_id, contact.language) jako kontakt na contact.user_id = a.created_by LEFT JOIN jos_categories jak rodzic ON parent.id = c.parent_id LEFT JOIN jos_content_rating AS V na a.id = v.content_id lewe sprzężenie zewnętrzne (SELECT cat.id jako identyfikator z jos_categories AS cat DOŁĄCZ jos_categories AS Parent cat.lft MIĘDZY parent.lft I parent.rgt gdzie "com_content" parent.extension = I parent.published < = 0 GROUP BY cat.id) AS badcats NA badcats.id = c.id WHERE a.id = 0 AND (a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00 'OR a.publish_up <= '2013 -07-08 07:42:35 ') AND (a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down> = '2013-07-08 07:42:35 ')



Tu macie stronę z błędem: http://wojtkar.com.pl/index.php

BARDZO PROSZĘ O POMOC !!! Pozdrawiam .

alex51
08-07-2013, 11:00
(...)chciałem robić w starszej 2.5 więc pobrałem joomla 2.5 na komputer i wgrałem ją w " instalacja" (...)
Pobrałeś, wgrałeś w "instalacja", cokolwiek to znaczy, bo nie wiemy w jakim środowisku lokalnym na swoim komputerze chcesz przeprowadzić instalację.
PS.
Jednak na podstawie podanego adresu mogę przypuszczać, że instalację robiłeś na home.pl a więc nie w środowisku lokalnym.
Opisywany błąd zwykle może dotyczyć procesu migracji do nowszych wersji niż nowej instalacji Joomla! bez względu czy na serwerze czy w środowisku lokalnym. Sprecyzuj czy instalujesz od nowa, czy migrujesz i gdzie to przeprowadzasz oraz jaką wersję Joomla! i skąd pobrałeś (czy najnowszą).

arus98
08-07-2013, 11:50
Joomle 2.5 pobrałem tu http://www.joomla.pl/pobierz-joomla.html i zainstalowałem w panelu administratora w mojej witrynie. Chciałbym żebywszystko było jak wcześniej...

alex51
08-07-2013, 14:12
Nadal nie mamy pełnego obrazu sytuacji. z pierwszego postu można przypuszczać, że najpierw strona była w Joomla!3 a później była próba zmiany wersji na 2.5. To są jedynie moje przypuszczenia więc skoro chcesz aby było jak wcześniej, to najpierw powiedz jaka wcześniej była wersja Joomla!.
Kolejna sprawa, jeśli wcześniej już była strona, to czy przed dokonanymi zmianami zrobiłeś kopię, przynajmniej bazy danych? Jeśli nie posiadasz kopii sprzed modyfikacji, będziesz musiał prosić o nią administratora hostingu, by na podstawie kopii bazy danych odtworzyć stronę w stanie sprzed modyfikacji.

tomaszek83
08-07-2013, 23:26
Wydaje mi się że kolega miał Joomla 3.x i poprzez PA Joomla próbował (o dżizys...:P ) zainstalować Joomla 2.5.x. No i klops. Swoją drogą przydałby się w Joomla mechanizm blokujący takie "fachowe" migracje w dół.

arus98
09-07-2013, 21:29
Nie chcę żądnych kopii tam nic takiego nie było po prostu chciałbym to cofnąć i zacząć od zera...

arus98
11-07-2013, 18:09
Jak to cofnąć ? żeby robić stronę od nowa "zera" ?

arus98
11-07-2013, 19:15
Nadal nie mamy pełnego obrazu sytuacji. z pierwszego postu można przypuszczać, że najpierw strona była w Joomla!3 a później była próba zmiany wersji na 2.5. To są jedynie moje przypuszczenia więc skoro chcesz aby było jak wcześniej, to najpierw powiedz jaka wcześniej była wersja Joomla!.
Kolejna sprawa, jeśli wcześniej już była strona, to czy przed dokonanymi zmianami zrobiłeś kopię, przynajmniej bazy danych? Jeśli nie posiadasz kopii sprzed modyfikacji, będziesz musiał prosić o nią administratora hostingu, by na podstawie kopii bazy danych odtworzyć stronę w stanie sprzed modyfikacji.

Wcześniejsza wersja Joomli! to 3.0.1 albo 3.0.2 jakoś tak... Nie pamiętam czy robiłem kopię.

alex51
11-07-2013, 19:23
Postaraj się uzyskać kopie bazy danych sprzed dokonywanych modyfikacji. Skontaktuj się z administratorem hostingu, pewnie znajdzie Ci sposób na odzyskanie samej bazy danych. Jeśli byłyby z tym jakieś problemy, to zaimportuj obecną bazę danych do pliku, wstaw plik z bazą na jakiś serwer ftp i podaj mi na PW jej adres www bym mógł to pobrać i zbadać możliwości przywrócenia do wersji 3.x.

zwiastun
11-07-2013, 20:07
@arus98: proszę opisać raz jeszcze swój problem, bo Koledzy snują jakieś domysły, a Ty - przepraszam za porównanie - odpowiadasz półgębkiem, jakby Ci się nie chciało.
Z czym masz problem?
Nie umiesz ponownie zainstalować Joomla 2.5?
Chcesz odzzyskać poprzednią wersję Joomla 2.5?
Chesz posprzątać po nieudanych próbach i rozpocząć raz jeszcze?

arus98
12-07-2013, 10:26
@arus98: proszę opisać raz jeszcze swój problem, bo Koledzy snują jakieś domysły, a Ty - przepraszam za porównanie - odpowiadasz półgębkiem, jakby Ci się nie chciało.
Z czym masz problem?
Nie umiesz ponownie zainstalować Joomla 2.5?
Chcesz odzzyskać poprzednią wersję Joomla 2.5?
Chesz posprzątać po nieudanych próbach i rozpocząć raz jeszcze?

Tak chcem postprzątać po nieudanych próbach i zacząć jeszcze raz

- - - Updated - - -

Ok mam bazy MySQL. Wyglądają tak...




serwer1316106






serwer1316106_0001
MySQL





serwer1316106_0002
MySQL
2013-04-12 20:17 - instalacja Joomla w katalogu /autoinstalator/joomla




serwer1316106_0003
MySQL
2013-04-13 09:24 - instalacja Joomla w katalogu /autoinstalator/joomla1


I co teraz ?

alex51
12-07-2013, 10:53
I co teraz? Nadal nic, czyli to co było. Jak mam Ci pomóc, skoro nie robisz nic z tego o co wcześniej prosiłem. Jeśli podasz mi na PW dane do pobrania bazy danych, to jest szansa na odzyskanie tego, co wcześniej było na stronie.

arus98
12-07-2013, 14:39
I co teraz? Nadal nic, czyli to co było. Jak mam Ci pomóc, skoro nie robisz nic z tego o co wcześniej prosiłem. Jeśli podasz mi na PW dane do pobrania bazy danych, to jest szansa na odzyskanie tego, co wcześniej było na stronie.

Jak mam ci dać żebyś pobrał ?

alex51
12-07-2013, 17:20
Kopia bazy danych to plik tekstowy z rozszerzeniem sql. Uzyskuje się go z poziomu programu phpMyAdmin, zwykle udostępnianego przez hosting. Masz dwie możliwości udostępnienia mi kopii bazy danych:
1. Utworzoną (wyeksportowaną) przez siebie kopię bazy wstaw gdziekolwiek na swoim serwerze lub na jakimś typowym bezpłatnym serwerze ftp i podaj mi dokładny link do pobrania tej kopii bazy.
2. Udostępnienie danych dostępowych umożliwiających mi zalogowanie się w phpMyAdminie, bym sam zrobił i pobrał kopię bazy danych.
Ewentualność trzecia, walczysz dalej sam, bo na chwilę obecną nie sądzę, by dało się Ci coś więcej podpowiedzieć, co byłbyś w stanie sam wykonać.