PDA

Zobacz pełną wersję : Brak obrazków w komponentach (panel i strona)



LukasTe
09-07-2013, 14:07
Witam na forum,

mam problem ze stroną http://www.kardamon.eu/kontakt . Tutaj nie wyświetla obrazka antyspamowego ale od jakiegoś czasu brak jest również obrazków w panelu administracyjnym w tym komponencie jak i w phoca. W mediach również są błednie wyświetlane.
Modul kontaktowy instalowany ponownie i jest to samo.

Tak sytuacja jest chyba odkąd administratorzy serwera (nazwa.pl) napisali, że na stronie jest jakiś wirus / spam czy coś podobnego i jeden z komponentów został zablokowany. Szczegółów nie znam, nie jestem na co dzień adminsitratorem tej strony a teraz na szybko musze usprawnić formularz kontaktowy. Proszę zatem o pomoc..

ekumi
09-07-2013, 14:17
Najlepiej będzie, jeżeli przeprowadzisz migrację na 2.5.x. Myślę, że Twoja strona mogła zostać zaatakowana. A na szybko, możesz odzyskać ją z kopii sprzed ataku (informacji o wirusie), jeżeli posiadasz kopię lub poproś aby administratorzy z nazwa.pl odzyskali ją z backupu.

LukasTe
09-07-2013, 14:23
Podejrzewam, że atak mógł być dawno temu i przez dłuższy czas mogły dziać się różne rzeczy..
Aktualizując skrypt dużo zabawy będzie z galerią i dopasowaniem całości, wolałbym tego uniknąć gdyż tak jak wspominałem to nie moja strona i muszę tylko naprawić formularz kontaktowy z zabezpieczeniem antyspamowy, reszta może być jak jest. Może jakis inny formularz? Lub pomysł by ten wyświetlał się poprawnie, mapa google i kod zabezp. tylko nie działają..

ekumi
09-07-2013, 14:43
Spróbuj w takim razie pozmieniać w ustawieniach AiContacjSafe i powybierać inne rodzaje captcha. (może potrzeba kluczy?). Z tego, co pamiętam tam jest trochę opcji do wyboru.

LukasTe
09-07-2013, 14:59
Ajj, wogóle nie działa ten formularz, nie można wysłać wiadomości.. odświeża się i tyle.
Strasznie szkoda mi czasu by siedzieć nad tym, aktualizować itd. może inny formularz bym mógł dodać własną treść i by było zabezpieczenie?
Będę wdzięczny za pomoc.

ekumi
09-07-2013, 15:59
Na pewno coś znajdziesz tutaj (http://extensions.joomla.org/search?q=form).

LukasTe
09-07-2013, 16:14
Zainstalowałem DFContact, captcha działa, jako tako całość się wyświetla, jedynie mapa Google jest szarą plamą...

alex51
09-07-2013, 17:11
Zdecydowanie popieram sugestię @Ekumi, potrzebna migracja do J! 2.5 bezwzględnie i jak najszybciej, by nie doprowadzić do dalszych problemów. Przed samą migracją dobrze byłoby zlecić audyt, by mieć pewność, że będą przenoszone "czyste" treści.
PS.
Niepotrzebne obawy przed migracją galerii, w przypadku Phoca Gallery obawy są całkowicie bezzasadne. Przeprowadzałem w ostatnim roku wiele migracji z dużo bardziej skomplikowanymi galeriami a z Phoca nie miałem żadnych kłopotów.