PDA

Zobacz pełną wersję : Kalkulator wynagrodzeń



bartek1981
09-07-2013, 22:11
Czy można gdzieś znaleźć właśnie taki dodatek do joomla 2.5? Niestety na extensions nie znalazłem. Owszem, są kalkulatory, ale zupełnie inne tzn. są zwykłe.

pyziak
10-07-2013, 08:04
Owszem, są kalkulatory, ale zupełnie inne tzn. są zwykłe.
Jeżeli oczekujesz jakiejkolwiek pomocy to racz napisać czym się charakteryzuje niezwykły kalkulator (czytaj. Ten którego poszukujesz)

bartek1981
10-07-2013, 11:47
Niezwykły kalkulator to taki, który służy po prostu do obliczania wynagrodzenia netto, po wpisaniu wynagrodzenia brutto. Zwykły kalkulator natomiast to taki, który jest np. w windows - tzn. służy po prostu do wykonywania operacji matematycznych.

Szukam oczywiście tego niezwykłego do wynagrodzeń.

tomaszek83
10-07-2013, 12:11
Wynagrodzenia dla jakiej umowy? O pracę, zlecenie, o dzieło, na jakąś część etatu? Chłopie piszesz coś o czym chyba nie masz pojęcia. A tak poza tym to raczej nie znajdziesz takiego kalkulatora. Raczej się z takowym nie spotkałem. Pewnie zostanie Ci zlecenie komuś napisania takiego rozszerzenia.

bartek1981
10-07-2013, 12:21
tomaszek83:

Nie pisz mi, że nie mam pojęcia o czym piszę, tylko raczej czytaj ze zrozumieniem. Przecież jeśli piszę o kalkulatorze wynagrodzeń, to wiadomo chyba,że ma to być dodatek, w którym można wybrać z listy: umowę o pracę lub umowę zlecenie i inne niezbędne rzeczy. Czy widziałeś kiedyś w necie kalkulator wynagrodzeń bez takiej opcji wyboru? Bo ja nie. Zawsze można wybrać jedno lub drugie, a skoro tak jest, to nie rozumiem, po co miałbym się rozdrabniać na takie szczegóły.

Gall Anonim
10-07-2013, 22:18
to nie rozumiem, po co miałbym się rozdrabniać na takie szczegóły
Po to że tego wymaga dobrze napisany post,
Po to że możesz oczekiwać od takiego komponentu mniej lub więcej niż jest zazwyczaj
Po to żeby ktoś nie znający kwestii płac i umów a znajacy dobrze komponenty mógł ci doradzić,
a tak wogóle to można wykonać taki kalkulator niektórymi komponentami do tworzenia formularzy - chociażby smart former gold.
Pzdr

bartek1981
10-07-2013, 23:31
No tak tylko że ten smart former nie jest free, a ja moge sobie pozwolić tylko na free.
Jeśli chodzi o kalkulator:
1)wybór rodzaju umowy
2)możliwość wpisania wynagrodzenia we wszystkich miesiącach, choć zadowolę się też bieżącym
...i chyba na początek tyle.
Na chwilę zmienie temat, bo już nie chce kolejnego wątku zaczynać. Wpadłem na pomysł, żeby stworzyć "połączenie skryptu php z html" poprzez action="$_server['PHP_SELF']". Ściągnałem moduł "flexi custom code" i dla przykładu napisałem max banalny kod php, który coś wyświetla...prosty tekst. I teraz tak. Zanim cokolwiek zainstaluje na stronie, najpierw to testuje na localhoscie. Mam zainstalowanego wampa i problem jest taki, że po zainstalowaniu tego modułu pojawiają się takie błędy:
1)Strict standards: Only variables should be assigned by reference in C:\wamp\www\bialobrzeska\modules\mod_flexi_customc ode\tmpl\default.php on line 24
2)Strict standards: Non-static method modFlexiCustomCode::parsePHPviaFile() should not be called statically in C:\wamp\www\bialobrzeska\modules\mod_flexi_customc ode\tmpl\default.php on line 54

I to są błędy, które wyskakują mi na stronie. I tak na prawdę to czego nie zainstaluje na tym wampie, to mi wyskakują błędy albo na zapleczu albo na stronie albo jedno i drugie. Przykro mi, że wszystkich błedów nie zacytuje, ale musiałbym ze 3 monitory zacytować. Z powodu tych błędów boję się cokolwiek instalować online.

Przy okazji, ze względu na joomfish, używam sterownika mysqli.

Gall Anonim
10-07-2013, 23:46
Jest jeszcze coś takiegojak Jamp i kosztuje praktycznie grosze ale skoro możeszsobie pozwolić tylko na free tomusisz się męczyć,ja ci nie pomogę bo wampa po prostu nie używam, a co za tym następuje - nie znam.
Co do smartformer'a tonie bardzo rozumiem tutaj tej opcji czemu tylko za free masz naliczać pensje -to się raczej kojarzy z czymś komercyjnym ale jakmawiająnie mój cyrk, nie moje ...
Twoja sprawa tyle że dodam od siebie iżnie rozumiem w ogóle czemu zastosowałeśjoomfish'a - który w wersji dla Joomla 1.6.+ i kolejnych jest totalną pomyłką i tylko zbędnym dodatkowym menadzerem - przynajmniej w moim odczuciu - pisałem o tym wielokrotnie, po Joomfish'u z wersji dla Joomla 1.5.x pozostała już tylko nazwa -polecam natomiast godnego następce o nazwie Falang - jest wierną repliką joomfish'a z wcześniejszych wersji tyle że dla Joomla 1.6.+ i kolejne.
Pzdr

bartek1981
11-07-2013, 00:06
Dobra, olać ten formularz. Właściwie przyszło mi jeszcze coś do głowy. Czy istnieje jakiś sposób (plugin,dodatek), dzięki któremu można umieścić kod php w edytorze html joomla? Usiłowałem instalować sourcerer'a oraz directphp, ale niestety nie zdały egzaminu. Nawet gdy pisze prosty kod php, to i tak po przejściu na widok edytora (oraz po powrocie do źródła) zamiast tego: <?php kod ?> mam to:<--?php kod --> i mnóstwo bałaganu z tym związanego.

A, usiłowałem też na tego diabelnego wampa instalować też jumi, ale odpuściłem z powodów błędów na zapleczu. Po prostu go wywaliłem. Ten wamp to widzę takie cudo, że lepiej nie mówić.

zwiastun
11-07-2013, 11:41
Bałaganisz - w tym wątku są już poruszone 3 tematy. Sprawa formularza zakończona - temat zamykam. Pozostałe - załóż nowe wątki.