PDA

Zobacz pełną wersję : Rozwijalne menu i szablon rt_quasar



cleargeen
10-07-2013, 09:55
Cześć, właśnie kombinuje od przedwczoraj and rozwijalnym menu. Poszperałem na forum i innych stronach na ten temat ale nie wchodzi mi ta praca, mianowicie posiadam szablon gantry "rt_quasar" i pobrałem do niego RokNavMenu ale nigdzie nie mogę znaleźć tego w Panelu. Wchodziłem w ustawienia menu, ustawienia szablonu i inne pochodne i niestety nic. Jeszcze jeżeli mogę zapytać dodatkowo mam zainstalowane forum kunea i tam zachodzą na siebie litery, czy muszę je edytować w kodzie? Aktualnie tak wygląda moja strona i do niej chcę dołożyć rozwijalne menu www.kanarkowo.pl

Pozdrawiam, Michał

alex51
10-07-2013, 12:56
Ad1.
Trzeba utworzyć nowe pozycje menu, będące podrzędnymi dla innych. (patrz na przykład Rasy kanarków=>Test kanarek 1=>test kanarek 2.
Ad2.
Za odstępy w nagłówkach odpowiada plik:
libraries/gantry/css/joomla.css
wiersz 9 (pierwszy wpis):

h1, h2 {letter-spacing: -2px;line-height: 1em;}

zmienić na:

h1, h2 {letter-spacing: -1px;line-height: 1em;}

cleargeen
10-07-2013, 13:58
Dziękuję, pomogło. Natomiast szukam pliku, w którym mogę zmienić kolor czcionki na całym forum aby nie zlewał się z tłem. Pobrałem plik kunea.20.css i nie mogę czegoś takiego znaleźć. Znalazłem za to podobny temat ale ni potrafię znaleźć pliku, w króym znajduje się to wyrażenie. http://forum.joomla.pl/showthread.php?59714-Kunena-Jak-zmieni%C4%87-kolor-liter

alex51
10-07-2013, 14:41
Możliwe, ze szablon kuneny korzysta z ogólnych stylów szablonu witryny. Proponowałbym najpierw przetestować dostępne w sieci darmowe szablony dla forum kunena, te z ciemniejszym tłem, bardziej pasującym do stylistyki witryny.

cleargeen
10-07-2013, 15:02
Dziękuję, poszukam na pewno. Istnieje jekiś komponent/moduł aby administratorzy mogli dodawać artykuły nie wchodząc na zaplecze tylko bezpośrednio ze strony głównej?