PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuły - problem



railman
11-07-2013, 15:23
Witam

Tworzę od podstaw stronę na joomla 2.5, jednak mam pewien problem. Dodałem kilka artykułów, jednak żaden z nich nie wyświetla się na głównej stronie. Jak to naprawić?

Bazyl
11-07-2013, 15:32
Hej,

Pozycja menu strony głównej musi mieć właściwy typ: wyświetlać artykuły z Twojej kategorii.

Poczatek jest na www.wiki.joomla.pl

railman
11-07-2013, 16:07
Gdzie mogę znaleźć ten typ pozycji menu strony głównej?

Bazyl
11-07-2013, 16:13
Menu z pozycją oznaczoną, jako startowa, ma gwiazdkę.

Na wiki masz wszystko opisane. Część jest do starszych wersji J!, ale zasada jest taka sama.

Powodzenia!

slawop
29-07-2013, 17:42
Witam :-)

railman (http://forum.joomla.pl/member.php?62372-railman), pamiętaj także, że aby artykuł widoczny był na tzw. stronie startowej, czy głównej, należy także ustawić atrybut: Wyróżnione na Tak ;-)

Kot Muminka
13-08-2013, 17:01
Przepraszam, ale ja z tego linka do wikipedii kompletnie nic nie rozumiem.
Administruję stronę w joomli 2.5 i jak stworzę artykuł i zaznaczę mu wyróżnienie na TAK, nie pojawia się na stronie głównej.
Jakiś pomysł - gdzie mam szukać problemu?? Bo już przegrzebałam całego menedżera bez skutku.
Dzięki wielkie!

zwiastun
13-08-2013, 17:21
1. Link nie prowadzi do Wikipedii, a do naszej biblioteki dokumentacji (wiki)
Oznaczenie artykułu jako wyróżnionego nie skutkuje umieszczeniem go na stronie startowej. W Joomla 2.5 w ogóle nie ma pozycji menu typu Strona startowa. Jest Przegląd artykułów wyróżnionych, który może - oczywiście - być startową pozycją menu. Ale najpierw go trzeba ustawić.

Kot Muminka
13-08-2013, 17:33
Acha, no fajnie, że to tak się nazywa, a powiesz mi jak to zrobić: "Ale najpierw go trzeba ustawić."?
Dodam jeszcze, o czym wcześniej nie wspomniałam, bo już się przyzwyczaiłam - mam K2.
Dzięki.

zwiastun
13-08-2013, 18:00
Dodam jeszcze, o czym wcześniej nie wspomniałam, bo już się przyzwyczaiłam - mam K2
Korzystasz z K2, a nie wiesz, jak ustawić stronę startową w Joomla? Żartujesz. Zaznaczyć pozycję menu na liście pozycji menu i kliknąć w przyborniku ikonę z gwiazdką (Domyślne)

Kot Muminka
13-08-2013, 20:34
Myślałam, że jak pytam o coś na forum, to po to żeby ktoś, kto wie więcej mi poradził, a nie się ze mnie śmiał, zwłaszcza administrator! :(
Żeby Cię rozśmieszyć jeszcze bardziej, powiem Ci, że w pozycjach menu strona startowa jest zaznaczona (i działa to jak strona startowa!). Natomiast jak tworzę artykuł w innej zakładce i chcę żeby pojawił się on też na owej stronie startowej, zaznaczam coś, co chyba nazywa się "wyróżnione", a u mnie Featured, nie pojawia się on na stronie startowej (aktualnosci).

zwiastun
13-08-2013, 23:46
Ja się z Ciebie nie śmieję, tylko próbuję zrozumieć. Jakoś trudno uwierzyć, że używasz K2, a pytasz, jak ustawić stronę startową w Joomla.
Przegląd artykułów wyróżnionych może, ale nie musi, być ustawiony jako pozycja startowa.
W przeglądzie wyróżnionych nie pokazują się wszystkie artykuły wyróżnione, a ze wskazanych kategorii.
W przypadku K2 nie ma pozycji typu "Przegląd artykułów wyróżnionych", jest pozycja typu "Kategorie".
Jeśli masz ustawioną jako pozycję startową pozycję typu Kategorie (K2), to musisz jeszcze:
a) wskazać, z których kategorii będą pobierane artykuły
b) w sekcji "Ustawienia wyglądu, gdy wybrano wiele kategorii" zaznaczyć opcję "Wyróżnione artykuły" - "Tylko wyróżnione artykuły" (jak to jest po angielsku, nie pamiętam, po to udostępniłem tłumaczenie, żeby z niego korzystać ).

Na stronach typu Artykuły -> Przegląd artykułów wyróżnionych pozycje z K2 w ogóle nie są wyświetlane.

PS Gdy korzystasz z forum, to zakładaj, że ktoś, kto Ci odpowiada, poświęca Ci czas, bo Ci chce pomóc, a nie dokuczyć. I przeanalizuj, czy wystarczająco jasno opisałaś swój problem.

Kot Muminka
21-08-2013, 19:08
Ktoś ma jakiś pomysł?

zwiastun
21-08-2013, 21:41
Jakiego pomysłu oczekujesz? Czy przeanalizowałaś i wykonałaś to, o czym napisałem w poprzednim poście?

Kot Muminka
22-08-2013, 14:45
zwiastun (http://forum.joomla.pl/member.php?8-zwiastun), cieszę się, że się ze mnie nie śmiejesz. Przepraszam za posta "czy ktoś ma jakiś pomysł", ale nie widziałam, że Twoja odpowiedź wyświetliła się na drugiej stronie. Dziękuję, podziałało a + b.

LepszaStronaMuzyki (http://forum.joomla.pl/member.php?59326-LepszaStronaMuzyki), leniwa to chyba ostatni przymiotnik jaki można mi nadać - ktoś mi postawił stronę, pokazał mniej więcej jak ją obsługiwać, głównie chodziło o wkładanie na stronę artykułów itp. I tyle. Potem musiałam tę stronę trochę pozmieniać,a z braku pieniędzy na webmastera, musiałam wielu rzeczy sie nauczyć sama. Zanim zapytałam o mój problem na forum, próbowałam do tego dojść samodzielnie, ale się w końcu wyłożyłam. Nie jestem webmasterką, mam wykształcenie humanistyczne i prowadzę stronę swojego stowarzyszenia. Twoja rada niestety nie odnosiła się do K2.

zwiastun
22-08-2013, 15:29
Milo, że się zrozumieliśmy i że to było pomocne.
PS Jeszcze jedna serdeczna prośba na przyszłość, gdy Ci się zdarzy korzystać z forum - nie tylko trzeba zakładać, że ktoś, kto doradza, chce pomóc, ale także nie wdawać się w polemiki personalne. @LepszaStronaMuzyki może i chciał dobrze, ale tym razem mu zupełnie nie wyszło :)

Kot Muminka
24-08-2013, 12:47
Dobrze, dziękuję.

Jasiek2100
10-11-2013, 14:55
Ja też mam podobny problem. Strona jest budowana w trzech wersjach językowych www.chinpol.com. Dotychczas w każdej wersji poprawnie wyswietlaly sie artykuły wyróznione. Od kliku dni nie wuświetlają się tylko w wersji polskiej. Ustawienia w panelu administratora są poprawne i takie same dla każdej wersji językowej. Gdzie więc mogło coś się popsuć? Prosze o poradę.

rad11
10-11-2013, 23:07
Jasiek pierw sprawdź czy gwiazdka jest zaznaczona w pozycjach menu w odpowiedniej pozycji oraz czy typ pozycji to artykuły wyróżnione - przegląd, później sprawdź czy artykuły ktore chcesz wyświetlić w pozycji startowej są wyróżnione.